Skocz do zawartości
abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C-330
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy szukam podstawy do tura do 30 za informacje o takowej byłbym wdzięczny

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tur już jest, nie wie nikt o przeciw wadze, albo ma pomysł jak ją zrobić by była wygodna w użytkowaniu????

Wiadomość z agroFakt.pl

mrmtz82    0

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnoszące się do ładowacza do c-330 ponieważ mam przy nim ten ładowacz na linkę i chce założyć do niego siłownik tzn. łychę hydrauliczna, i nie wiem jakiej długości są montowane tam siłowniki. Żeby nie było problemu z wysypaniem piasku z łyżki przy podniesieniu na max do góry.

tomi382    98

weż metrówkę i zmierz odległość od mocowania przyszłego siłownika do lyżki złożonej i rozłożonej to będziesz widział jaki potrzebujesz

mrmtz82    0

Myślisz że jest to lepsze sterowanie??? powiem szczerze że jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania

bunio1997    1

gdzieś takie rozwiązanie widziałem w necie, dyło to przy turze przy Fergusonie 255

siłownik miał za zadanie wysunąc tylko ten sworzeń zabezpieczający

fajne i ciekawe rozwiązanie, myślę ze chyba tańsze od hydraulicznego...

mrmtz82    0

No właśnie musi chodzić sprężarka i być wszystko sprawne. Więc myśle jednak nad tym hydraulicznym.

mrmtz82    0

50 cm?? Nie będzie za mało?? Bo wstępnie mierzyłem to wychodziło mi że ok. 60 cm na zsuniętym musiał by mieć. A nie wiecie jakie długie są przy tych oryginalnie już zamontowanych???

Legat997    25

Siłownik z linku powyżej nic a nic nie nie nadaje do wywrotu łyżki..

Chyba, że machać delikatnie łyżką w czasie jazdy do sąsiada.. ;-)

Albo sprzedający machnął się w wymiarowaniu (20cm skoku??? parodia..), albo zawyżył cenę.

50cm jest w sam raz, zależy gdzie przyspawasz uchwyt do łyżki..nie przesadzaj z grubością, bo będzie dłuuugo wywracać łyżkę, fakt, będzie sporo siły, ale przy udźwigu 500kg Ostrówka, czy Catepilara nie zrobisz.. to tylko C 330.

Edytowano przez Legat997

Jakub21    13

Witajcie koledzy :) Powiedzcie mi proszę co i jak podłączyć przy montażu tura 3-sekcyjnego na Ursusa C-330. Głównie chodzi o podłączenie rozdzielacza, gdzie w ciapku jest zasilanie na rozdzielaczu? Który wąż ma iść na zasilanie a który na powrót? Którą sekcje do czego dać ? :)

post-42949-0-82140700-1328295725_thumb.jpg

wojtas00    0

od lewej masz zasilanie a od prawej powrót obwodu a w ciapku jaki masz rozdzielacz?? na błotniku??

jaco512    39

Jeśli chcesz, żeby tur miał "pierwszeństwo" zasilanie podłącz pod rurkę która wychodzi ze skrzyni (prosto od pompy), a powrót z rozdzielacza przykręcasz w miejsce tej rurki, czyli do rozdzielacza pod siedzeniem.

Jakub21    13

Tak mam rozdzielacz na błotniku. A jakoś dokładniej bo się pogubiłem ta rurka czy ta :D :unsure:

Arek3125    4

Jeśli chcesz, żeby tur miał "pierwszeństwo" zasilanie podłącz pod rurkę która wychodzi ze skrzyni (prosto od pompy), a powrót z rozdzielacza przykręcasz w miejsce tej rurki, czyli do rozdzielacza pod siedzeniem.

Ja tak mam w C-360..

Super sprawa.. ;)

Jakub21    13

Czy ktoś potrafi dokładnie odpowiedzieć na moje wyżej wymienione pytania

jaco512    39

@Jakub opisze najprościej jak mogę: 1. krok siedząc na siedzeniu patrzysz w dół, ze skrzyni wychodzi pod lekkim skosem metalowa rurka, która jest przykręcona od przodu rozdzielacza (tego pod siedzeniem), 2. krok odkręcasz tą rurkę od rozdzielacza i łączysz ją z wężem zasilania rozdzielacza tura, 3. krok wąż powrotu z rozdzielacza tura przykręcasz, do wejścia rozdzielacza pod siedzeniem (tam gdzie przedtem była przykręcona rurka idąca z pompy).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 3gralins1993
      Witam jestem posidaczem ursusa c 330 kupiony byl 7 lat stal nieuruchamiany po kupnie zrobilismy mu remont to znaczy nowe zestawy naprawcze wal do slifu kiedys juz ktos zrobil 1 aktualnie jest 2 nowa pompa wtryskowa wtryski nowa pompa oleju glowica po regenreacji problem polega na tym ze jak sie trosxke rozgrzeje dmucha powietrzem z odmy i trosxje kopci na niebiesko jak cieply temp ok 75 cisnienie przy tej tem 3.8 bara po sciagnieciu pokrywy to powietrze wydistaje sie z kanalu lasek popychaczy od ssania co jest nie tak prisze o pomoc 
    • Przez kurtz
      Witajcie! Mam zamiar na dniach kupić pług co C-328, pług raczej na pewno dwuskibowy.
      Który z tych byście polecili? Z góry śliczne dzięki za pomoc.
      https://www.olx.pl/rolnictwo/maszyny-rolnicze/plugi/podkarpackie/?search[order]=filter_float_price%3Aasc

• Przez karol199012
      witam . planuje zmianę mostu z c328 na c330 ponieważ za każdym razem gdy chce podłączyć maszynę na przekaźnik np przewracarkę to ta łapie mi za zaczep co jest dość uciążliwe. ponoć można przerobić to na c330 co o tym sądzicie ?? gdzie coś takiego dostać w dobrej cenie  ?? nowe części przekraczają moje możliwości budżetowe niestety....
    • Przez pronarek
      mam pytanie czym sie róznią te ciagniki które napisałem w temacie wiem tylko że 325 i 328 mają inną os niż c-330 ale nie wiem która jest lepsza.
      Potrzebuje ciągniczek taki do opryskiwacza i na podwórko narazie robi to c-360 ale jak pomysle ze latem musze jej przd kazdym rwaniem pomidorów wlc jej konewke paliwa to mi zle a c-330 wydaje i sie ze z masztem sobie poradzi i mniej spali!!!!!!
    • Przez aero2
      Witam.
      Mam problem prawe przednie koło mi się rozkręca buja w Ursus C-330M to znaczy na razie chodzi ale jest przerwa w nim prawie 1 cm.
      Prawdopodobnie padło coś od orki bo ciągle ją robiłem przez 1,5 roku czy ktoś może powiedzieć co to za część trzeba wymienić kupić?