abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

ppiotr    55

Troche słabo widac rysunek z przeciwwagą, moze na ramiona ciągnika załóż belke to potem da sie zaczepic tą przeciwwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

a przy rozdzielaczu mam również jakieś pokrętło

co się nim podkręca?

szybkość podnoszenia czy mase podnoszenia ?

bo teraz coś cieniutko podnosi

i w którą stronę kręcić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

co do przeciwwagi- naladuj kamieni ile wlezie, jakiegos ciezkiege zelaza, zeliwo itp. potem przykryj, to zamknij. Potem zaloz belke na tylny podnosnik-TUZ i wcofnij prosto, zeby belka weszla miedzy te uchwyty, podnies podnosnik i gotowe :blink:

Życze Miłej Pracy Ładowaczem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam mam pilne pytanie czy tur z c-360 bedzie pasowal do c-330

bo jutro chyba pojade taki kupic do swojego ciapka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Nie ma sprawy za 2-3 tygodnie będzie filmik ...

 

tyle czasu mineło, a filmiku nie ma

Jak widzicie c-330 do tura się nie nadaje, bo nawet użytkownicy c-330 z turem, nie potrafią pokazać że naprawde podniesie łyche wapna (bo jak miałem to zobaczyć to miała mi szczena opaść :o )

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ursusc385

 

Sorki, zapomniałem o tym.

 

Wszystko będzie na wiosnę. Niestety próby z wapnem raczej nie zrobię, ponieważ w tym roku nie planuję jego kupna (chyba że plany się zmienią). Fotki będą na 100%, a jeśli chodzi o filmik będzie trochę gorzej (zepsuł mi się w żniwa aparat cyfrowy, a konkretnie rozlały jeb@ne baterie- zrobię najwyżej film telefonem Samsung U700, ale jakość nie będzie z pewnością powalająca...).

Wapna jak wspomniałem nie będzie, ale za to znajdzie się: ziemia, mokry piach, gruz (betony) oraz kamień granitowy do wysypania pod wiatą. Zapomniałem jak najbardziej o mojej obietnicy, bo z chęcią zrobiłby filmik lub fotki z rozładunku płyt betonowych (ogrodzeniowych) z przyczepy, którymi ogradzałem wiatę. Wówczas miałem zaczepioną do TURa łyżkę do obornika na którą kładłem śmiało 7 płyt (1 płyta to minimum 60 kg).

 

 

Widziecie tyle czasu mineło, a filmiku nie ma

 

Kolego dzieckiem nie jestem, mam inne obowiązki: praca, studia itp. Jak tak bardzo chciałeś filmik, wystarczyło mi wysłać na PW wiadomość z przypomnieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

hmm zachwalełeś c-330 przu turze jaka to wspaniała ok. pisałeś że nagrasz filmik, później pisałeś do mnie żebym ja nagrał filmik jak c-360 podnosi łyche mokrego piachu - za pare dni nagrałem, i nikt nie musiał mi przypominać...

 

Co do tych płyt to 7 x 60 = 420kg. czyli norma na c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Czyli nie rozumiem o co ci chodzi. Wcześniej pisałeś, że przy takim ciężarze tylne koła będą w powietrzu. Teraz uważasz, że taki ciężar to norma. Czegoś tu nie rozumiem.

 

Kolego nie zachwalałem i nie zachwalam tego ciągnika do TURa. Zaprotestowałem stanowczo na twój post, w którym próbowałeś uświadomić innym, że przy niedużym ciężarze podrywa d*pę...

Według mnie idealny ciągnik do Tura powinien mieć 70-90 KM oraz musowo przedni napęd. Ale taki ciągnik musi pracować.

 

Odnośnie filmiku jak wspomniałem zapomniałem z wielu przyczyn (z resztą nie będę się tłumaczył). Chcesz tak bardzo film- to będzie. Tylko nie wiem co mam teraz podnieść jak mówisz że 400- 500 KG to norma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Pokaż mi prosze gdzie ja pisze ze c-330 nie podniesie łychy wapna ?

Już sie troche zamotałem, długi czas mnie na forum nie było, to sie troche zapomniało

Napisze jeszcze raz co uważam. C-330 sie nie nadaje do tura ze wzgledu ze jest za lekka. Chodzi mi o taki prace jak ładowanie obornika, czy mokrego piachu. Wiadomo ze do takich prac lekkich typu, wożenie bel słomy to jest lepsza od wiekszego ciągnika, bo spokojnie da rade i mniej spali. Koniec kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Turem 1 na c330 zdejmowałem z lawety samochodowej tura 5 na ramie od tamtego jest napisane 800 kg.

Spokojnie podnosi 2-3 bele słomy i każdą belę z sianokiszonki zrobioną prasą sipma.

Pełną łyżkę piachu żwiru podnosi bez problemu nawet z chłopem na dokładkę. Przednie opony mam od zetora 7211, te normalne się nie nadają. Jedyna wada brak wspomagania. Co do funkcjonalności zestawu nic się nie równa z c330 zaletą jest widoczność oraz wręcz organoleptyczny – intuicyjny sposób pracy po prostu czujesz co się dzieje.

Tur z 1986r traktor w zasadzie nikt nie pamięta kiedyś to był c325.

Dodam jeszcze że w czasach kiedy nic nie było a przy budowie drogi liczyła się każda łopata traktorek dla lepszej trakcji na żwirowni był wyposażony w koła bliźniacze. Tym sposobem pomagał wydobyć się niejednej 60-tce z przyczepą żwiru.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja mam zwykłego mechanicznego przy 30tce.wypycha i ładuje ok.170rozrzutnikow obornika,przezucam z 600bel i żyje :) jedynie przy sianokiszonce czasem ma problem.napewno lepszybyłby jakis malec 4x4 klima itp. ale jak sie niema co się lubi to się lubi co się ma :) a pozatym tu sie puknie tam stuknie i nikt nawet się nie oglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

witam, moze to nie najlepszy dzial na to pytanie, ale bardziej odpowiedniejszego nie znalazlem, aczkolwiek dotyczy to ursusa 330.

po 1 mam pytanko, czy gdybym zalozyl tura do 330, dałby on rade podniesc big baga 500kg, i czy wytrzymala by 1 belka(okrągła)

po 2 czy mozna gdzies kupic drzwi do niego http://otomoto.pl/ursus-c-330-kabina-stan-bardzo-dobry-T906780.html taka sama ma kabine, i niewiem czy robic, czy da sie kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Kolego, tak na pierwszą rzecz, to ci powiem nie słuchaj postów na forum typu : "Sasiad ma sasiada, który ma 30z turem i podnosi 150kg.. na 1600obr. nie słuchaj tego :D

EDIT: Nie słuchaj niektórych rzeczy których mówi pewien użytkownik... @ursusC385

Ja mam 30 z turem juz ponad pół roku, NIE ŻAŁUJE kupna, wręcz przeciwnie. Wszędzie sie zmiensci jako na ciagnik z tur'em.. mało pali.. przy pyrkaniu na małym gazie przy turze spali ok. 4-5l ON max. :) BigBaga podniesie.. :) jak dobra pompa, bo jak masz już "zużytą" to nie bardzo bedzie chciała :) ale jak dobra pompa do smiało dygnie :) np. http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/248172-ursus-c-330tur-1/

wcześniej Piotr wstawił zdjęcie 30 z paletą nawozu (750kg) ale nie moge znaleźć.. 1 belek słomy.. pikuś.. siana także 1 bierze swobodnie. Myśle ze kupno TUR'a do c-330 to dobry pomysł :) (masz jeszcze jakies pytania mów na PW) :) jesli nie masz az tak duzo sily.. i nie chcesz sie meczyć to mozesz jeszcze dołozyć wspomaganie :D Ok. 1200zł byś sie zamknął.. na używanych częściach.. na nówce to 2tyś.. ale też da rade.. jak sie ma pln. P.S. Będe śledził ten temat :)

Edytowano przez przemrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

pompa ma rok czasu wiec, nie bedzie problemu, a co z osia, nie zlamie jej (okrągłej), poczatkowo myslalem o turze do 360, ale on sieje nawoz wiec niema jak chyba zeby dalo rady przezucic do tylu :rolleyes:

napisz do mnie na gg 5791273, mam wiecej pyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotttrek    94

Przemek mówi o jakimś Piotrze, Chyba nawet o mnie bo 330 z linku wyżej to moja :D Ale do rzeczy. Popieram w pełni słowa Przemka. Jeśli 330 ma zdrową hydraulikę może podnieść nawet i 850kg. Zdejmowałem nią big-baga z przyczepy o masie 800kg- dała rade, 3 belki siana też większego problemu nie stanowiły. Filipie, Nie zapomnij jeszcze o jakiejś przeciwwadze :)

Ja mam oś okrągła i na pewno wytrzyma :)

Edytowano przez piotttrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachowy    3

z tego co moj dziadek mawia to os okragla jest wytrzymalsza do tura. :) jak zdecydujesz sie na wspomaganie to zawsze mozna szersze kola zalozyc do przodu wtedy nie bedzie sie tak topic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Zakładaj śmiało oś napewno wytrzyma. Mam tura na c330 25 lat od 1986 r. On naprawdę podnosi wiecej niż by się wydawało. Proponuję podłączyć h hydraulikę do rozdzielacza pod siedzeniem, jest po prostu wygodniej i lepiej.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie zaprzeczam wszystko zależy od operatora. Jednak ten pod siedzeniem ma taką fajną regulację.

Proponują na przód opony od zetora 7,50-16 lżej skręcać lepsza nośność.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

ma .. ale TUZ opada razem z tur'em czasem :D a czasem nie :) Opony można zrobić szersze jeśli sie ma pieniądze :) zawsze troche pomoże w terenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Śmiało montuj do 30 Tura. Ja mam już ładnych kilka lat i jestem zadowolony. Ile to człowiek musiałby rękami przewalić..., a tak to byle co (piasek, żwir, gruz) ładuje TURem. Big Baga spokojnie podnosi, tylko jest jeden problem- za nisko. Dlatego więc proponuję dorobienie takiego wynalazku (fotka użytkownika @DFkujawy):

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/205306-wiezyczka-do-big-bagow/

 

Gdybyś miał troszkę pieniążków proponuje zrobić w ciapku wspomaganie (nieraz trzeba się dobrze nagimnastykować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jako użytkownik ciapka z turem mogę coś o tym powiedzieć. Udźwig mam podkręcony. Nie wiem ile teraz mi unosi ale te wypory co idą do przedniej osi się wyginają ;/ Musze wzmocnić. Bez obciążnika z tyłu podnosi mi tylne koła. Zamontowałem wzmacnianą pompę gdyż zwykła pękła ( nie wytrzymała ciśnienia po podkręceniu). Na 60 z turem bym się nie zamienił. Udźwig mam teraz większy od 60, ciapek jest bardziej zwrotny i mniej pali. W 60 jest jeszcze za wolny wsteczny a przy lądowaniu jest on często używany. Założenie szerszych opon na przednie koła spowoduje ze będzie ciężej się kręcić (wiesza powierzchnia styku=większe tarcie) Ja mam standardowe opony i ciśnienie około 5 atmosfer.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
    • Przez vitoma
      Czesc
       
      Czy moge zamiast zalecanego Hipola 6 uzyc do C330/360 oleju przekladniowego klasy 80W90 "zachodnich" firm ? Np. castrol, elf, mobil, valvoline ?
       
      oczywiscie planuje calkowita wymiane oleju. do tej pory byl zalany hipol 6.
       
      Z tego co widze to obecnie produkowany przez Orlen Hipol 6 rowniez ma klase 80W90, i jakis oznaczenie GL-4 . Nie wiem co ono oznacza.
       
      Jest tez olej Orlen Agro 80W90.
       
      Czy wszystkie wymienione moga zastapic orginalnego Hipola 6 podczas wymiany?'
       
      dzieki
      pozdrawiam
      Piotrek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj