abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

macursus    122

Śmiał mozesz wozic nimi siano czy słome, snopek siedzi sztywno nie spadnie ani sie nie odkręci 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej zainwestować w dwa zęby kute? Ja mam u siebie przy turze w c330 i sprawują się znakomicie bardzo mocne są :D do słomy i siana idealne. Jeśli się nie mylę to taki jeden ząb około 60-70zł kosztuje to o co chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

2 standardowe od wideł to za mało, na 3 ciężko czasami belkę gdzieś po dołkach przewieść, optimum to 4, ale wtedy bardzo ciężko wbić się w balot siana czy sianokiszonki. Jak napisał kolega wyżej najlepsze będą 2 specjalne zęby, tyle że do ich zakupu trzeba doliczyć jeszcze 2 tulejki za około 20 zł/sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej mieć oddzielna ramkę z zębami kutymi do załadunku/rozładunku słomy/siana niż bawić się w odkręcanie i przykręcanie zębów.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

właśnie też myślałem nad tymi zębami

jaką polecacie długość?

1100 czy 880

 

pytałem się w agromie Lublin bo miałem zamiar kupować tam tura i odrazu zęby

i tam jeden ząb kosztuje 200zł (xD ciekawe skąd takie ceny)

 

kupie na allegro i jazda do balotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Cała bela ma 1200mm więc czy 800 czy 1100 to czy ja wiem czy będzie różnica w użytkowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mnie w ramce do załadunku balotów są zęby 1100mm, za oba z tulejkami zapłaciłem 180zł super sprawa wbijam się w balota i git. teraz tylko dorabiam mocowanie na euroramke, bo nowa maszyna i mocowanie nie pasuje :D


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

a u jednego dilera słyszałem

tzn (agro-tur Józefów)

tam był tur 5200zł

i nie było rodzielacza

i mówił że podpina się do c330 tam na błotniku do rozdielacza

i tam gdzie się podnosi czyli obok siedzenia z prawej strony na środkowym zębie

to prawda?

działało by to ? bo sąsiad się pyta

 

chociaż sam mam rodzielacz (zapłaciłem 6200)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

musisz podłączyć to rozdzielacza pod siedzeniem w identyczny sposób jak są podłączane te na błotnik. jeżeli masz ten rozdzielacz na błotniku i nie chcesz się go pozbywać to musisz go podłączyć szeregowo z tym nowym.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo111    0

nie. nie mam tego na błotniku. a może powiesz mi które wyjście z rozdzielacza pod siedzeniem daje olej pod ciśnieniem a które jest odpływem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

to od góry to wyjście to od boku wejście. Skoro nie masz rozdzielacza na błotniku to teraz maż tam rurkę łączącą te otwory


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

a u jednego dilera słyszałem

tzn (agro-tur Józefów)

tam był tur 5200zł

i nie było rodzielacza

i mówił że podpina się do c330 tam na błotniku do rozdielacza

i tam gdzie się podnosi czyli obok siedzenia z prawej strony na środkowym zębie

to prawda?

działało by to ? bo sąsiad się pyta

 

to prawda?

bo chciał mi wcisnąć tura 2sekcje za 5200zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jak TUR jest jedno-sekcyjny [tylko hydrauliczne podnoszenie] to takie coś działa.

 

TUR dwu-sekcyjny potrzebuje dodatkowego rozdzielacza ponieważ 30stka ma tylko rozdzielacz jedno-sekcyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Tylko jak podłączysz tura do tego rozdzielacza koło siedzenia, to jeśli będziesz miał coś zachaczone na tylnym TUZ'ie to chcąc opuścić tura, opuścisz również TUZ'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

a istnieje również tur pomarol

na 4siłowniki co c330 ?

bo ostatnio sąsiad chce kupić i mówił że dzwonił i pytali jaki chce

czy na 2siłowniki przy łyżce

bo z pewnością 2siłowniki w góra -dół to standard

więc na 4siłowniki by był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No tak. W Pomarolu do wywrotu łyżki służą 2 siłowniki zamontowane po bokach.

Tutaj na zdjęciach widać te siłowniki <link>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Ja myślę że jeden siłownik spokojnie wystarczy...

 

Po co ci dwa skoro i tak ogromnych ciężarów na tym woził nie bedziesz bo ciapek nie podniesie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

Hej!!

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem tura do mojej 30-stki,ale zastanawiam się czy podniesie on balota sianokiszonki (przy wzmocnionej pompie oczywiście). Niewiem też, tura jakiej firmy wybrać tak aby funkcjonował on jak należy. Mam zamiar kupić najtańszego tura(mechanicznego).

Jeśli ktoś z was ma taki sprawdzony przez siebie funkcjonalny "osprzęt" to prosze o odp. Co dorzucają do tura?Czy rozdzielacz jest w cenie,czy oddzielnie kupujemy? Jaki koszt?

:D:D:D:D


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumin    0

Farmtrac685DT co kolegę w błąd wprowadzasz przecież są takie skrzynki na tył ciagnika i tam kamienie, piach itp. Albo można coś nie za dużego z betonu samemu zrobić, i tył nie lata :D


"Kto gówno sieje, ten gówno zbiera..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Farmtrac685DT

Oj kolego się mylisz. Nigdy mi du*y w 30 nie poderwało, a łychę mam dosyć dużą. Mój ciągniczek podnosi big bag`a 500 kg (to prawda na wysokość 50 cm, ale podnosi :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Sam zakładałem podobny temat, bo mialem okazje kupic ciapka z turem 83r. i kupiłem, foty w galerii.

Farmtrac685DT zapytam tak- pracowałeś kiedyś 30 z tur'em? ja mam tura, ładuje baloty słomy i obornik 2x do roku, i nigdy nie miałem tyłka w powietrzu :D

P.S. To że jest krótki to nie znaczy ze sie nie nadaje do tura :) jak jest dobra przeciwaga to nie trzeba nawet wspomagania bo i tak sie kręci 1 ręką.

Taka jest moja opinia :D jeszcze jakbyś pogadał z uzytkownikiem @piottrek to on by ci powiedział też podobne argumenty co ja :D

Krótko- POLECAM CIAPKA DO TUR'A :D

Pozdrawiam, wiem ze sie rozpisałem ale warto przeczytać :)

 

P.S.2- http://www.agrofoto.pl/forum/topic/26658-c-330-tur/page__fromsearch__1

ten temat przeczytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1568

A ja nie polecam ciapka do tura, mam c-360 z krótkim turem 3b i potrafi go poderwać a co dopiero c-330, i naprawde nie wciskajcie kitu że c-330 się nadaje do tura, bo się nie nadaje chyba że tylko bele słomy wozić nic wiecej ! :D

Zręsztą co ja się będę rozpisywał tu wszystko napisałem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/231036-ursus-c-330m-tur1-cyklop/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj