abuk14

Ładowacz czołowy do C-330 [połączone]

Polecane posty

wasil10    0

WItam. mam pytanie do wszystkich którzy orientują się w wielkościach siłowników i ich zastosowaniu  :D pytanie brzmi. Czy do regulacji widłami (Łyżką) w turze do c 330 wystarczy siłownik o grubości tłoka 2,5 cm? wiem że fabryczny ma około 4 - 4.5 ale czy nie wystaczy 2.5? tam wielkiego ciśnienia i ciężarów nie ma.  z góry dzięki za odpowiedź;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2199

Tu działa prawo Archimedesa ,im większe pole nacisku na dno tłoka tym siłownik “silniejszy“,w tym wypadku pole jest kilkakrotnie mniejsze,tak i siłownik ok 3x słabszy,może ktoś dokładniej Ci wyliczy ale to powinno Cię przekonać. :blink: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Chodzi Ci o zacisk łap krokodyla? Bo jeśli do sterowania samą łyżką, czyli góra-dół, to pełną łyżką(widłami) nie da raczej rady, gdyż fabrycznie tłok jest o wiele większy niż ten, który podałeś.

Edytowano przez maciejo360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba092000    19

Cześć mam pytanie a mianowicie jak można wzmocnić udźwig tura bo niestety baloty z sianokiszonka to tak słabo podnosi, podniesie do połowy i dalej nie chce co zrobić ? Zachęcam do wspólnej konwersacji ... Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Zasadniczo to  na początek można by dołożyć pompe o wyższym wydatku albo dać grubsze siłowniki (chyba)


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Większy wydatek pompy nie zwiększy udźwigu, jedynie przyspieszy podnoszenie.

Na początek grubsze siłowniki, potem można próbować zwiększać ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

No tak ale skoro ledwo podnosi to wydatek mógłby być większy, a co do podkręcenia zaworu przelewowego to zgadzam się moznaby  podkręcic


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

załóż pompe od trola na tylny wom i podłącz ją pod ładowacz czołowy i wtedy bedzie ok podnosił. A jeżeli dasz większe siłowniki to prędzej czy pózniej połamiesz ten ładowacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

A więc panowie chcę sobie troszeczkę usprawnić pracę. Gdybym obciął ten kawałek zaznaczony na czerwono to nie osłabił bym konstrukcji? I do tego zrobił bym taką zasuwkę żeby np łyżka podczas jazdy nie wypadła. Co wy na to? Bo czasami za dużo czasu zajmuje zmienianie końcówek z wideł na łyżkę i odwrotnie...

f59c9f1e6f6a3b8dmed.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Raczej nic nie powinno sięstaćjak to przerobisz. U sąsiada w turze jest właśnie już fabrycznie tak jak planujesz. Swożnie przy podczepianych narzędziach i aby się na tura zakłada i od góry zabezpiecza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykacz    2

W niektórych turach to właśnie jest tak zrobione a u mnie d*pa... i dłużej się podczepia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tam nie ma co osłabiać, można śmiało ciąć. Najlepiej to by było rozciąć u góry na środku, palnikiem podgrzać i wyprostować ku górze tę część, którą chcesz uciąć, tworząc ścianki. Potem tylko kwestia wywiercić otwory, kupić/zrobić zawleczki i po zawodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jaką pompę wstawić do 335 (stara już nie ogarnia) o jak największej wydajności i chciałbym jeszcze dołożyć ładowacz czołowy (głównie transport big bagów 500-600kg), zależy mi szczególnie na wysokości podnoszenia, niskiej cenie i udźwigu (okazjonalnie 1t), prawdopodobnie zdecyduję się na najtańszą konstrukcję (2 sekcyjną) i dokonam modyfikacji (uchwyt do big bagów oraz ewentualne wzmocnienia) tylko którą z nich wybrać? oczywiście dołożę ramę pod ciągnikiem, proszę o pomoc i wskazówki


wskażcie mi proszę jaką pompę wstawić do 335 (stara już nie ogarnia) o jak największej wydajności i chciałbym jeszcze dołożyć ładowacz czołowy (głównie transport big bagów 500-600kg), zależy mi szczególnie na wysokości podnoszenia, niskiej cenie i udźwigu (okazjonalnie 1t), prawdopodobnie zdecyduję się na najtańszą konstrukcję (2 sekcyjną) i dokonam modyfikacji (uchwyt do big bagów oraz ewentualne wzmocnienia) tylko którą z nich wybrać? oczywiście dołożę ramę pod ciągnikiem, proszę o pomoc i wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1989    813

Może jakąś na wom zamontuj?


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

właśnie tego wolałbym uniknąć, chciałbym raczej jakąś wzmocnioną i dodatkowy zbiornik na olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

W c335 może udałoby się zamontowac pompe od 60-tki?


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Nie sądzę aby była taka możliwość. W innych miejscach wyjścia/wejścia i całkiem inne mocowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jakiś przyzwoity ładowacz czołowy do 335, interesują mnie najtańsze modele dwusekcyjne, zależy mi głównie na tym, aby podnosił big bagi (500-600kg) i sięgał je z firanki (jeśli to możliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo841    0

Witam wszystkich. Mam c 330 i problem z pracą siłowników od podnoszenia i opuszczania tura(dwustronne). Jak podnoszę ramę to wszystko jest ok, ale jak opuszczam to ciągnik wyraźnie spada z obrotów, jakby coś go blokowało. Dla sprawdzenia podłączyłem inne siłowniki dwustronne i z nimi jest ok. Rozdzielacz jest podłączony bezpośrednio do pompy, a powrót jest wolny do skrzyni.Siłowniki są takie:http: //allegro.pl/cylinder-hydrauliczny-silownik-tlok-do-tura-2-str-i5033007497.html, a rozdzielacz taki: http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2sek-joystick-tur-ladowac-i5012707610.html. Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz51195    0

Panowie mam takie nie typowe pytanie a mianowicie czy c330 ma taki sam udzwig na podnośniku z tyłu jak przy turze..??

Edytowano przez lukasz51195

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znalazłem dwusekcyjnego wol-met`a za 3150zł do kompletu brakuje tylko łyżki allegro.pl/show_item.php?item=5110792717

według opisu podnosi na 350cm, a w opcji ma mocniejsze siłowniki i większą wysokość podnoszenia, czy na forum ma ktoś taki ładowacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzymek98    6

Połączone

 

 

WItam. Jestem nowy na forum, i nie wiem czy dobrze umieściłem temat, jeśli źle to poprawcie. Mam pytanie odnosnie tuta do c 330. W najbliższym czasie zamierzam robić takiego tura, ale mam jedno pytanie. Do czego słuzy mechanizm oznaczony na czerwono ? Jakie on ma zadanie ? CO on powoduje ?  Z góry dziekuje biggrin.png

post-54260-0-99249700-1425244386_thumb.jpg

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Zwiększa zakres wychyłu łyżki, bo jeżeli podłączyłbyś siłownik bezpośrednio do ramki, to w pewnym momencie siłownik oparłby się o ramę wysięgnika i dalej byś łyżki nie wywrócił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem z moim ursusem c330m. mianowicie jakiś czas temu zauważyłem na bloku olej, poszła uszczelka pod głowicą. wymieniłem uszczelkę, po założeniu, dokręceniu kolejnością i odpowiednim momentem uszczelka puszcza w tym samym miejscu. Ciągnik pracował 3 min, woda w oleju, na zaworach. Uszczelka była 1,2 a założyłem miedzianą 2mm. Głowica przepuszcza? Głowicę mam oddać do planowania i sprawdzenia szczelności ale to koszt 500 zł+, dwa tygodnie czekania i nie wiadomo czy to przyczyna. Jak sprawdzić szczelność tulei? ciągnik potrzebny na sobotę a tutaj takie mankamenty, ok, 3500h przebiegu, żadnych zarysowań na bloku, stara uszczelka zeszła praktycznie sama, silnik ogólnie w dobrej kondycji, nie bierze oleju.  jestem praktycznie pewien że to nie wina bloku tylko tulei lub głowicy, jakieś sugestie?
    • Przez Kamil2710
      Witam!
      Otóż mam problem, na zimę wlałem płyn chłodniczy zamiast wody i w zimę było wszystko w porządku, ale na wiosnę przy przy pracy na działce zauważyłem że temperatura urosła. Okazało się ze płyn trafił do oleju. Jak się dowiedzieć którędy? Bo wlałem wodę zimną i nawet kropla nie ubyła, a jak wlałem gorącą i ciągnik był odpalony to coś ale bardzo mało ubyło.
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj