yacenty

Czyszczenie klimatyzacji w ciągniku

Polecane posty

yacenty    3883

Hej,

szukalem ale nie znalazłem.

Jak czyścicie u siebie klimatyzacje w ciagnikach? W aucie to zawsze zlecałem to podczas wymiany filtrów w serwisie, ale mysle ze w ciagniku można by spróbować samemu, w ostateczności zawsze moge zlecić to serwisowi, ale z drugeij strony to raczej nie może byc skomplikowana akcja.

Filtry kabinowe wymieniłem na nowe, teraz pytanie czy wystarczy tylko takie coś odpalić w szczelnie zamkniętej kabinie? http://www.allegro.pl/item886164113_wurth_odgrzybiacz_klimatyzacji_i_kanalow_w_10min.html

 

czy trzeba się pokusić o coś tego typu: http://www.allegro.pl/item885822678_serwisowy_odgrzybiacz_klimatyzacji_wurth_tanio.html i dokładnie spryskać sprzęt od klimy?

Jak to jest u was? nie mam zamiaru bowiem truć się angielskimi grzybami które dostałem gratis z ciągnikiem.

Pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A moze dobrze by było podjechać na serwis by sprawdzili czynnik od razu czy jest dosyć itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

brak czasu i szkoda kasy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w JD w tym roku zdemontowalem tylko dach i sprezarka przegonilem kurz (troche sie go nazbieralo od nowosci), a tak poza tym to zadnym preparatem niedzialalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli już chcesz robić to samodzielnie to lepszym preparatem, będzie ten drugi. Bo newralgiczne miejsca trzeba wyczyścić, a ten I środek to taki przedłużać czystości. Chociaż i tka polecałbym odwiedzenie serwisu i sprawdzenie całej instalacji. Chyba, że masz możliwość samemu sprawdzić czynnik chłodzący np. oczko na zbiorniku, jeżeli będzie klarownie niebieski to jest OK. Przez okres użytkowania zapewne w osuszaczu jest wilgoć, więc należałoby ją usunąć. Poza tym wymianie podlega olej w sprężarce, tym samym nie warto oszczędzać, bo późniejsze koszty będą większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Lepiej iść z tym do serwisu. Dwa lata temu kupiłem samochód z klimatyzacją i w tamtym roku właściciel warsztatu w którym wymieniałem olej zaproponował mi serwis klimatyzacji. Okazało sie że poprzedni właściciel sam musiał się w to bawić bo zamiast wymienić chłodziwo(freon) to je tylko dopełnił i to za dużo w rezultacie pojawiła sie woda i nieszczelności w układzie.

Lepiej idź z tym do serwisu bo nie wiesz jak poprzedni właściciel serwisował i kiedy ostatnio była serwisowana klima

 

Tu jest kilka ciekawych porad odnośnie klimatyzacji

http://www.auto-klima.pl/klima.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Ja swoim JD chyba podjadę do serwisu :D A że serwis mam 100m od domu to powinno być taniej w ramach pomocy sąsiedzkiej, mam nadzieję :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

I wskazane byłoby wymienić osuszacz.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jeśli klima chłodzi dobrze to nie musisz odwiedzać serwisu. Czynnika ani oleju się nie wymienia bo to się nie zużywa. Ubytki czynnika mogą pojawić się przy nieszczelnościach układu oraz po długim okresie nie używania klimy. Jeśli klima słabo chłodzi to trzeba odwiedzić serwis klimy lub kumatego gościa z serwisu chłodziarek. Co do odgrzybiania w większości serwisów robią to byle jak i piankę wpuszczają tylko do kanałów wentylacyjnych. A powinno dobrać się do samego parownika i bezpośrednio na parownik wpuścić piankę bo bakterie tworzą się na parowniku i zaraz za nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

gdzie znajduje się osuszacz w jd serii 6010?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czyli to będzie z tyłu kabiny pod tylną szybą pewnie ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj