Eryko

Program Tuczu hodowlanego PKM DUDA.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian83    13

Fakt ryzyka naie ma ale zostanie ci robota obornik no chyba że chcesz być parobkiem u siebie tak to nie polecam dla koncernu jest to b. wygodne po co oni mają budować kolejne fermy, mieć problem z gnojowicą zatrudniać pracowników jak to chłopek może za nich zrobić to jest nic innego jak przerzucenie całego tego problemu na barki rolnika NIE POLECAM


...zadużo kasy i wolnego czasu = porabane w głowie ROLNICTWO chroni mnie przed jednym i drugim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Ja współpracuje z Agri Plusem . Nie narzekam bo mam stałe źródło dochodu a obornik to nie problem z którym nie wiadomo co zrobić tylko kolejny plus bo oszczędzam na nawozach. Jeśli masz dużą oborę, garaż czy stodołę tak żeby z 500m2 było netto to śmiało możesz w to się zacząć bawić tylko nie wiem jak z wynagrodzeniem jest u Dudy. Minusem jest to ze musisz podwórze utwardzić, i mieć dobry dojazd do siebie i dużo słomy mieć na ścielenie no chyba że masz ruszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma żadnych warunków na umowie np. zużycie paszy, przyrosty itp.? A jeśli to nie tajemnica to możesz powiedzieć ile dostajesz za odchowanego tucznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Co do zużycia paszy jest tak jak przekroczysz 3,1 czy 3,2 na kilogram przyrostu to kończą z Tobą współpracę. W normalnych warunkach jak nikt nie podbiera Ci paszy to nie przekroczysz. Dostajesz warchlaka o masie ok. 30kg odstawiasz do ubojni jak ma z 115kg tak im najlepiej pasuje. Co do upadków to nie masz w umowie zadeklarowanej jakiejś górnej granicy np.z ostatniego lotu z 800 szt które miałem zdechło prawie 150. Masz lekarza który prowadzi Twoją fermę dostajesz od niego leki szczepionki itp. pasze też Ci przywożą. Rozliczenie jest takie że dostajesz określoną kwotę za każdą blondynkę trzymaną u ciebie miesięcznie można powiedzieć że płacą ci jak za "hotel". A powiedz jakie masz budynki i ile chciałbyś tego trzymać i z kąd jesteś? To napisałbym Ci coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    178

Witam. Ja tez przymierzałbym bym się do wejścia w ten interes mam 2 budynki o pow. w sumie 1000 mkw czy możesz mi powiedzieć przykładowo ile dostajesz za sztuk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Ja też kiedyś chciałem wejść w ten biznes z dudą. powiem tyle nie ma co bo pójdziecie z torbami. Miałem 3 lata bez żadnych umów i kontraktów. Po 3 latach znalazłem ubojnię i podpisałem umowę tylko na dostawę. Warchlaki kupuje sam pasze tez. jak przekroczę złożycie paszy to nikt mi głowy nie urwie i jak padnięć zwierzaków będzie więcej. Mam umowę na 80 sztuk Co dwa miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

To zależy z jaką firmą podpisujesz umowę. Może i faktycznie Duda chce w h**a robić no cóż się dziwić w h**a cięcie też zajęcie. Ogólnie nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić w umowie czy jest jakiś zapis o upadkach czy nie ma ale w praktyce nikt nie patrzy czy z 1000szt padło Ci 10 czy 200 interesuje ich tylko zużycie paszy jak się mieścisz jest ok jak nie to się żegnamy.A wiadomo jak Ci dużo zdechnie to zużycie paszy się zwiększa. Co do stawki to pisać do mnie nie chce na forum by nie mieć potem problemów. Ja nie narzekam jakby te 800świnek było moje i padłoby mi 150 to bym płakał a tak to się zastanawiamy z ojcem czy w premi się zmieścimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Zgadza się wszystko zależy od firmy. Ja tez nie podaje nazwy swojej ani ceny bo mam tak w umowie umowa jest umowa biznes jest biznes. Na napisałem jak ja robię. A z dudą wystarczy skontaktować się z przedstawicielem tej firmy, osobiście po spotkaniu z nim mi się odechciało współpracy z nimi. Powodzenia w interesach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Dokładnie umowa to umowa. Wystarczy wpisać w google i coś się zawsze znajdzie wiem jeszcze że Animex też ma coś takiego. Thefarmer myślę że masz większe szanse na otwarcie bo 1000mkw to ok 900-1000 blondynek a to już nie mało i bardziej byli by zainteresowani ale farmerpawlos też możesz dzwonić bo zależy w jakim regionie mieszkasz i zawsze powiększyć można. Ale zależy czy masz dobry dojazd do siebie i mocny ciągnik do rwania :D zrób zdjęcia wstaw do galerii i dzwoń.Przyjedzie do Ciebie gościu wszystko wytłumaczy a jak Ci się nie spodoba to podziękujesz.O dochodach nie mogę nic mówić bo nie chce mieć potem problemów za nie dotrzymanie umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

Ja z tego nie korzystam wyjdzie ci tak 30 zł na sztuce a mi wychodzi 90

 

Ja sprzedaje do dudy i do pana stokłosy świnie i wychodzę 90zł na czysto na sztuce a w tym animexie bym dostał 30 zł od sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huta64    3

To ładnym cymbałem jesteś jak z 800 sztuk zdechnie ci 150 mi z 900 sztuk zdechło 30 ja hoduje świnie na własny rachunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Koledzy jakoś mi się wierzyć nie chce że na 800 szt padło 150 szt (20%) i nikt się nie interesuje. Za zjedzoną paszę i tego warchlaka ktoś musi zapłacić.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Sorry huta64 czytaj dokładniej napisałem że nie z mojej winy. Wcześniej z 500 padło mi 16 sztuk(3,2%)także bez cymbałów proszę.To nie jest tak do końca że nikt się nie interesuje ale nikt nie pociągnie Cię do odpowiedzialności za to że Ci zdechnie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

melon10641 widzę że nie daleko mieszkasz...a mógłbyś powiedzieć coś więcej...tzn. skąd ten zakład jest jak daleko kontraktuje itp. ja jestem z okolic Białej Podlaskiej...:D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

A co dokładnie chciałbyś wiedzieć? To co z grubsza to już mniej więcej napisałem. Wiem, że można jeszcze z Animexem albo z jego firmą córką podpisać umowę jest podobnie jak w Agri Plusie tylko nie masz pensji co miesiąc tylko dostajesz kasę po sprzedaży i w zależności po ile świnie się sprzedają ale jest jakaś cena gwarantowana.

Dużo ludzi krytykuje tucz kontraktowy ale gdzieś na forum spotkałem się z stwierdzeniem, że jest on dla ludzi którzy mają zastawione hipoteki i trochę w tym prawdy. Jak się starasz i rzetelnie wykonujesz swoje obowiązki to dostajesz pensje a o tyle dobrze, że co miesiąc bo własna hodowla wymaga kasy na start.

U dudy nie wiem jak płaca ale można podzwonić i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Tomaszs88 jakie masz budynki?

Ubojnia jest w Starachowicach prosięta możesz dostać z każdego rejonu Polski od innego hodowcy pasza z Animexu w zależności do której mieszalni masz bliżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

Ja hoduję 180 sztuk w jednym rzucie i starą oborę przerobiliśmy na chlewnie ale myślę o wybudowaniu większej chlewni...tylko polskie prosięta wchodzą w grę? Stodołę mogę przerobić 30x12.5 ale nie chce się bawić w te przeróbki...bo żeby zakupić swoje prosiaki i pasze to nie problem bo są banki ale nikt ceny nie zagwarantuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

W agri plusie tylko polskie "prosięta". Powiem tak jeśli chcesz zacząć z nimi współpracę to pamiętaj żebyś inwestował po minimalnych kosztach i nie zakładaj ze będziesz z nimi współpracował długi czas w każdej chwili może się coś wydarzyć nie koniecznie z twojej winy i się skończy współpraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

To zależy z jaką firmą podpisujesz umowę. Może i faktycznie Duda chce w h**a robić no cóż się dziwić w h**a cięcie też zajęcie. Ogólnie nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić w umowie czy jest jakiś zapis o upadkach czy nie ma ale w praktyce nikt nie patrzy czy z 1000szt padło Ci 10 czy 200 interesuje ich tylko zużycie paszy jak się mieścisz jest ok jak nie to się żegnamy.A wiadomo jak Ci dużo zdechnie to zużycie paszy się zwiększa. Co do stawki to pisać do mnie nie chce na forum by nie mieć potem problemów. Ja nie narzekam jakby te 800świnek było moje i padłoby mi 150 to bym płakał a tak to się zastanawiamy z ojcem czy w premi się zmieścimy.

Witaj! Jeśli z 800szt padło 150 to zapomnij o premii jeśli zamkniesz się na <3,3 to będzie ok Dobrze znam firmę agri plus kilka lat z nimi współpracuje Polecam ja dla hodowców którzy maja spore budynki a nie bardzo maja kasę aby zaryzykować i kupić własne zwierzęta ;[ Myślę ze śmiało można budować pod agri plus nowy budynek gdyż jest to doża firma która potrzebuje nowych ferm Słyszałem ze przez najbliższe 10 lat na 100%firma będzie istniała i będzie współpracować z rolnikami!a nawet jeśli zaliczysz jakaś wpadkę (wysokie zużycie paszy) to nie zmakna Ci od razu fermy tylko dadzą "ostatnia szanse" i będzie dobrze POLECAM!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Hmm... Co do premii to nie zapominaj, że oni mają "swój" kalkulator. A co do budowania dla nich nowej chlewni to ja bym patrzył no to z dystansem. A z tym, że przez 10 lat na pewno będzie istniała to co Ci miał powiedzieć innego? Komunizm w Polsce też miał być wieczny i co... A co do zamykania poniżej 3,3 to już tylko historia u mnie teraz to poniżej 3 wymagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

Nie licz na to ze ich kalkulator policzy zużycie z korzyścią dla hodowcy wynik będzie identyczny jak ten który sam sobie wyliczysz na kartce papieru Mam ten ich kalkulator i wiem co mowie B) Co do wyników to całkowicie się zgodzę ponizej 3 ale prawdopodobnie sam doświadczyłeś ze rożnie z tym bywa i jeśli dla molon10641 z 800 zdechło 150szt to o premii może pomażyć Uważam ze agri dość dużo zarabia w Polsce ma dożę fermy mateczne i cały czas się rozwija potrzebuje nowych ferm tuczu końcowego i raczej tak szybko nas nie opuści wiec jeśli ktoś ma ochotę to moim zdaniem może śmiało budować chlewnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1215

Fakt faktem nie opuszczą nas bo puki co nie mają silnej konkurencji. Różnie z tym bywa poniżej 3 ale oni wymagają od rolnika dobrego wyniku tylko jak my mamy to zrobić skoro jakość paszy pozostawia wiele do życzenia a i warchlaki które do mnie przyjeżdżają (mam tuczarnie) trudno nazwać materiałem do tuczu. Agri za za dużo wymaga od rolników a nic od siebie. Jeśli nie zmienią jakości prosiąt to będą mieli duży problem w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasiak    0

Czy słyszał ktoś z Was o tuczu kontraktowym "Banart Integra"?

Jest tam coś takiego jak cena gwarantowana minimalna poniżej której nie zapłacą chyba że spełni się jakieś warunki jak narazie słyszałem że chodzi o mięsność mon 53% i wagę WBC do 95kg. A świnie oddawane są do Animexu wie ktoś coś więcej na ten temat?

Jestem ciekaw czy warto z nimi wchodzić w tucz ? No i nie wiem jak jest z Animexem bo słyszałem na ich temat różne zdania.

Był bym wdzięczny za dodatkowe informacje na ich temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sanexx3    0

Tak słyszałem o tej firmie Banart dzwoniłem do typa powiedział ze oni raczej tylko pasze mogą Ci sprzedać a o"tuczu kontraktowym" nawet gadać nie chciał (lipa jakaś) Animex podpisuje umowy tuczu kontraktowego a wygląda to tak kupujesz warchlaka którego mięsność będzie nie mniejsza niż 53% i WBC85-95kg bierzesz od nich pelnoporcjowke albo koncentrat. Na podstawie ceny warchlaka i paszy wyliczają ci cenę minimalna tucznika a na profilaktykę dostajesz 20zl Dokładniej wygląda to tak-200zl warchlak+250zl za pasze pełnoporcjową+20zł profilaktyka+6zł(3%)na upadki= 476zl:90=516wbc do tego +3% za umowę Wygląda to chyba nie źle ale słyszałem rożne opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj