Rychu09

Ceny maszyn POM Brodnica

Polecane posty

Rychu09    0

Witam, 

 

Zastanawiają mnie ceny maszyn POM Brodnica, widziałem w innym temacie kilka informacji, lecz wydaje mi się że szerszy zakres wiedzy na temat tej firmy nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

Nie jestem nawet z okolic Brodnicy, tylko wiem że robią tam nienajgorszy sprzęt. Także sory ale nie mogę Ci pomóc bo nie widziałem tego miasta na oczy.

 

 

P.S. Udanego kursu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :lol:

 

Nie daleko POMow jest szkola Rolnicza a co do internatu to chyba tam nie ma internatu kolo szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

U nas jest gospodarstwo co ma właśnie agregat półzawieszany Brodnica 3 (5,2 metra), i targa to Fendt 922 Vario i powiem Tobie że nie najgorzej sobie radzi. Nie wiem czy to ten 1/10 im się trafił czy może akurat Ty znasz ludzi co jakoś narzekają na POM. 

 

Byłem też kiedyś na targach w Sitnie i mieli też tam ciekawy agregat podorywkowy z dwoma rzędami talerzy, pazurami i dwoma wałkami w tyłu. Nie wiem jak to chodzi w polu ale jeszcze się nie spotkałem u innych z takim rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Witam napiszę coś nie na temat a mianowicie w kwietniu zostanę wysłany ka kurs zawodowy do Brodnicy tylko jeszcze nie wiem do jakiej szkoły wiesz może czy była jakaś szkoła przy POM-nie i czy jest w niej internat pzdr. sorry ze nie na temat :lol:

 

Obok POM-u, a właściwie ok 500 m od zakładu jest Zespół Szkół Rolniczych. Kończyłem tam Technikum Rolnicze. Jeśli chodzi o internat to jest obok 1 LO, czyli jakieś 4-5 km przez miasto.

A co do POM-u to miałem tam praktyki, raz w tygodniu przez cały rok, kto kończył tą szkołe to wie jak wyglądały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

@kamil20 moj kuzyn tam konczyl szkole ale wieczorowe,

 

a co do POMow to kuzyn ma agregat od nich juz kilka lat, 3,4m i ciagnie go Zetorem 5320 co widac u mnie w galeri i radzi sobie dobrze a w agregacie tylko jeden spaw puscil ale wyklepalismy i pospawalismy i jezdzi dalej. Nie wiem jak wyglada tam praca nad tymi maszynami u nich ale jak robia na sztuke to moze i byc ze malo ktory jest dobry, ale takie sa prawa rynku to nie ma dzialac wiecznie tylko 5-10lat i sie rozwali kupisz nowe i tak w kolko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

Czyli jednak nie wszyscy narzekają na tą firmę. Jeśli ktoś ma jakiś cennik tej firmy lub wie cokolwiek na dany temat, byłbym bardzo wdzięczny :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

ja wlasnie dzis jade do kuzyna na jakis czas jak bysmy byli w brodnicy w POMach to bym mogl sie spytac a jakas konkretna cie maszyna interesuje czy ogolnie tak? jak nie zapomne to sie spytam jak bym tam byl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

O cenę najlepiej dowiadywać się u najbliższego dealera POMu (adresy dealerów są dostępne na oficjalnej stronie POMu) Podadzą Ci aktualne ceny a napewno coś jeszcze utargujesz.

Ja mam od nich agregat uprawowy U755/B(2,1m). Trzy lata temu dałem za niego 3600zł. Jestem z niego zadowolony, tylko smarownie i w pole :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Mam agregat Brodnicki (już 11lat) i naprawde solidnie wykonany i nie zgadzam się ze stwierdzeniem @białego1989, robią nawet maszyny na export. Z internatem to tak jak pisze @kamil20. O ile wiem to od września otwierają nowy kierunek, bo ma być podobno Mechanizacja Rolnictwa. 


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Wiem że wysyłali maszyny do krajów Skandynawskich i do Rosji, można też je spotkać w Niemczech ale z inną nalepką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

Póki co przeglądam oferty i zbieram opinie na temat różnych producentów, a że w mojej okolicy pracuje Fendt 922 Vario z agregatem POM Brobnica półzawieszany 5,2 metra z siewnikiem i tak mnie zainteresowała ta firma.

 

Mnie aż taki sprzęt nie interesuje (jeśli chodzi o kupno :D) bo musiałbym sobie pola dokupić żeby mieć gdzie nim nawracać :lol:, ale jakby ktoś wiedział to niech daje jakiekolwiek ceny sprzętu POM-u.

 

Osobiście mam zetorka 6340, także podejrzewam że wystarczy 2,8 m. większego się nie opłaca bo do takiej roboty trzeba mieć odpowiednią prędkość a nie zamulać, a mam też trochę górek także trochę rozsądku potrzeba :).

 

 

 

I jeszcze jedno, chodzi mi przede wszystkim o agregaty uprawowe, ale tak jak mówiłem kto co ma to niech wpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja mam agregat pomu i jest ok, ale mam też wał to jest niedopracowany.

Mam do nich 40km, byłem tam kilka razy i widziałem jak oni robią maszyny i od tamtej pory nie mam o pomie dobrego zdania. Ale niektóra maszyna im się uda :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

Dużo ludzi jednak sobie ich chwali, nawet widać po tym temacie.

 

Sam też się rozglądam za jakimś agregacikiem w rozsądnych cenach i dość dobrze zrobionym. Narazie jednak mogę sobie poczytać opinie użytkowników, bo jeszcze mi się tak nie śpieszy.

 

 

 

 

19Damian89, jakbyś mógł jakiś cennik załatwić to byłbym bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja mam agregat 5,4m , wałek-4 rzędy cynków-2xwałek. Naprawdę jestem z niego zadowolony. W tym roku rozbijałem nim glinę, ciągnik 200km, prędkość 16-18km/h i wytrzymał. Z wałem na przedni yuz jest gorzej.

 

Nie podoba mi się ich stanowisko pracy, materiały...

siedzą w hali po jakiś byłych GSAch, materiały często zwożą z pobliskiego złomu, spawają ręcznie...malują ręcznie w tej samej hali...

Mi to się naprawdę nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Budynki mają takie jakie mają bo to dawny Pracowniczy Ośrodek Maszynowy z czasów komuny. Maszyny produkują w 3 halach, a lakiernia jest oddzielona od hali spawalniczej, a piaskownia jest w innym budynku.

To co mi się tam podobało to nauka na błędach, jeżeli maszyny miały słabe punkty zgłaszane przez użytkowników to w kolejnych wersjach to poprawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

No jak to wygląda to nie wiem, bo nigdy tam nie byłem. Wiem że jak jeżdżą po wystawach albo targach to nie narzekają na zainteresowanie.

 

A jakby ktoś chciał to mógłby tą produkcje potraktować jako najwyższej jakości, bo ręczną :lol: (żartuje).

 

Jak dla mnie nie ważne jak robią jakiś sprzęt. Jestem zwykłym klientem i mnie interesuje jego użytkowanie, a na jaką opinie sobie zasłużą to już zależy od nich, jak dany sprzęt zrobią. 

 

bialy1989czyli nie narzekasz na agregacik. Masz może ten Brodnica 3 półzawieszany ze sprzęgiem do siewnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja mam tylko sam agregat uprawowy, bez sprzęgu. Jest składany hydraulicznie. wygląda to tak

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=180724

 

Trochę muszę go zmodernizować bo robi taki górki między wałkami i będzie ok. I w tym roku muszę wymienić tulejki na wałkach.

Ale tak jak wcześniej pisałem nic nie pękło, nie urwało się...

Mój agregat jest masywny, waży oko.ło 1500kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rychu09    0

Ciekawy sprzęt, to jak Ty teraz ciągasz go 200KM ciągnikiem to aż dziwne że się nic nie urwało :lol: .Ile Ciebie kosztował ten agregacik?

 

Chyba jednak nie żałujesz że zmieniłeś New Hollanda na JD, tym bardziej mocniejszego? :D

 

 

 

Odnośnie agregatu, prawdopodobnie musisz sprzewdzić ustawienie redlic, może one za bardzo nagartają na którąś strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

mialem w POM-ach praktyki i mimo to uwazam ze robia dobry sprzet a to ze robia recznie to moze i lepiej, a lakiernia i spawalnicza hala jest oddzielona tak jak pisze kamil20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj