Cichy1925

Bizon Z056 czy Fortschritt E512

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Właśnie MDW je produkowało. Choć tylko dwa modele przeszły z Fortschritta do MDW tj E524 i MDW Arcus. poźniej E527 i Arcus były produkowane pod naklejkami i barwami Case. Tutaj może wybuchnąc mały konflikt o Arcusa, ale on został zaprojektowany przez Fortschritta w latach 80 :lol:. Zobaczcie ile fortschritt jako jedność produkował. To byl gigant europy. Produkował brony przez ciagniki po kombajny.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Ja się za bardzo nie znam na fortszajach ale szlyszalem ze bardzo rdza je zżera nie wiem czy to prawda ale podejrzewam ze tak jest i ja osobiscie polecam Bizona bo polski i fajny.

 

To fajnie :(

 

A moze po prostu heder od E-514 jak by założył? :( Kiedys byl na allegro wcale nie drogo :)

 

Nie da rady, bo będą dwa wyjścia z hederu i jeden wąż z kombajnu, musiałby jakiś trójnik założyc albo dorobic jedną rurkę do rozdzielacza.

 

PrzemoO równie dobrze można powiedzieć: Skoro Fortschritt jest taki fajny bo z NRD, to ciekawe kto z was ma Trabanta lub Wartburga wkońcu też fajne bo z NRD :rolleyes:

A Bizon i Fortschritt to takie same "cuda techniki" z tą małą różnicą, że do Bizona części są na pierwszej lepszej składnicy a za częściami do forszaja trzeba troszku pojeździć...

 

Tylko że, nikt z tych którzy proponowali E-512 nie napisał że jest fajniejszy i dlatego ma go kupic :blink: Ty jesteś z dolnośląskiego, tam nie ma problemów z częściami

 

Nie zgodze sie z tym staniem bo w bizonie mozna także siedzieć i kosić zależy jak kto lubi i jaką chce mniec widoczność i gdy upadło NRD forszaje zakonczyły produkcje a bizony są i będą produkowane pod banderą NH z serii bizon i to juz jest wielki plus

 

Można siedziec, tylko że ślimaka nie będziesz widział. Ursusczesio Ci napisał co potem stało się z Fortchrittem, także nie będę się powtarzał, a Bizona i NH łączy tylko Płock i naklejka :)

 

 

Tak jak koledzy pisali, za 25 tyś znajdziesz E-512 w bdb stanie, zostanie ci jeszcze na ewentualny remont i paliwko na żniwa.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

ja tam bęnde kupywał bizona , bo troche o forszajach sie nasłuchałem kuzyn ma 512,wujek ma 514 ,i znajomy ma też 514 ale jajca są czasami ,tak znajomemu w 514 przyśpieszacz sie zacina, musi zamykaci zbiornik tymi zasuwami bo na przechyłach mu sie boże wysypuje przez ślimak jak ma zamkniętą rure.No ale za to na plus forszaja przemawiają chamulce jeśli chodzi o góry to tyle odemnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Jeśli mu się przyśpieszacz zacina to proponuję go zrobic, sam się nie naprawi raczej. A co do wysypującego się ziarna ze zbiornika to wystarczy zamknac zasuwy, albo dorobic przykrywkę, żeby się nie wysypywalo, ewentualnie zapchac szmatami

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja jestem za Bizonem. Mam 2 i żadnego problemu z częściami jak i ewentualną naprawą. Znajomy ma Fortscritta (nie wiem dokładnie jaki model- jakiś duży) to pierwszy rok zachwalał- szedł ten kombajn jak burza, jednak po roku zmienił zdanie. Tych niemieckich kombajnów coraz więcej widać ale w krzakach, niestety z parę naście lat będzie tak samo z Bizonami ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Dzięki wszystkim za opinie na temat tych dwóch kombajnów Po namysłach i wypatrywaniu ogłoszeń nie kupiłem bizona i nie kupiłem forszaja wybór padł na Merkatora 75 z 80 roku z pełną dokumentacją sprowadzony za Szwecji za 24 tysie  wydaje mi się że to najlepszy wybór w tej przedziałce cenowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja jestem za Bizonem. Mam 2 i żadnego problemu z częściami jak i ewentualną naprawą. Znajomy ma Fortscritta (nie wiem dokładnie jaki model- jakiś duży) to pierwszy rok zachwalał- szedł ten kombajn jak burza, jednak po roku zmienił zdanie. Tych niemieckich kombajnów coraz więcej widać ale w krzakach, niestety z parę naście lat będzie tak samo z Bizonami :D

 

Hahah raczej więcej bizonow stoi w krzakach niz niemcow. Niemce to polak wyciaga z niemiec zkrzaków i u nas pięknie koszą. Na dzień dzisiejszy zobacz ile Bizonów się pozbywają ludzie a ile fortschritta. Których wcale nie jest wiele mniej. Najbardziej żałosne są historyjki jak sąsiad babcizamienił fortschritta na Bizona. To ja Kosiarke na kose zamienić :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

czytając posty można odnieść wrażenie ze bizon jest lepszy bo ... ma lepszy dostęp do części. Ktoś pisze że: komus fortschritt sie psuje. Widac jak gościu dba tak i ma! ja ma 512 do 97r. W tamtych czasa to był jeden z pierwszych w podlaskiem. O części sie nie martwiłem. a jakoś sobie poradziłem, przetrwałem, w pierwszych latach to ojciec ponad 200mtg za sezon robił. Teraz to już jest sporo kombajnów i kosimy tylko u siebie. Jeśli ktoś nie dokona przeglądu przed sezonem i po wyjeździe na pole coś siada to nie dziwmy sie że to "wina kombajnu a nie właściciela". Ostatechnie czy bizon, czy fortschritt jak trafi do rzeźnika to spokojnie nie popracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek3p    0

Wszystko co tu jest napisane o bizonach to nie prawda . Kolega ma bizona z058 i 56 i forszaja 514 i mówi ze najlepiej sprawuje sie z058 . W zadnym z bizonów nie stoi i kabiny są nowe i bardziej komfortowe w zo58 ma klime

i sasiedzi sami mówią ze wola zeby u nich na polu kosił bizon bo forszaj zle czyści . Kolega mówi ze silnik jest za słaby i skopci tyle paliwa co bizon . jest awaryjny i nie ma części czasami dwa dni stoi . J dodam ze maszyny sa sprawdzane i naprawiane przed sezonem przez dobrago mechanika i bizony mu nie raz przepracowały bezawaryjnie :rolleyes: . Mówie to co mi kolega powiedział . Nie zalezy mi który lepszy tylko dowiedżcie sie prawdy :D

 

Bo nie mam jednego ani drugiego :rolleyes: . zalezy mi tylko na tym zeby mi wykosił obojętnie czym zeby było dobrze wykoszone moze nawet VISTULĄ :lol:

 

uje się nie kreskuje

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Kolega Pawas powinien wam rozwiać wątpliwości co lepsze. Zamienił bizona na F MDW 514 :) skosi troche to powie co lepsze

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ale każdy ma swoje zdanie. Na siłę ich do swoich poglądów nie przekonuj. Ostatnio trochę rozglądałem się za kombajnami i zdecydowanie bym wybrał bizona. Każdy fortschritt miał przeszłość po PGR i stan był słaby. A bizona w dobrym stanie można znaleźć. Lepszy dobry bizon niż słaby fortschritt.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale lepszy dobry fortschritt niż dobry bizon. :D To widze słabo szukałeś a pewnie te co widziałeś to trupy były. Zapewne z Węgier i Czech. Ja oglądając takowe kombajny to 514 nie widywałem po PGR prędzej 516 517 bo po prostu 512 czy 515 były za małe na ich areały. nie tak jak u nas supry do PGR i kilka gigantów. No wiadomo że i 514 i 512 były potrzebne w ich kołchozach ale głównie to te duże z silnikami V8

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jafarski    1

Hahah raczej więcej bizonow stoi w krzakach niz niemcow. Niemce to polak wyciaga z niemiec zkrzaków i u nas pięknie koszą. Na dzień dzisiejszy zobacz ile Bizonów się pozbywają ludzie a ile fortschritta. Których wcale nie jest wiele mniej. Najbardziej żałosne są historyjki jak sąsiad babcizamienił fortschritta na Bizona. To ja Kosiarke na kose zamienić biggrin.gif

 

 

Co to w ogóle za kombajn ten fortschritt ??? chyba bardziej fortszrot !!! Porównajcie sobie ludzie ceny części tego badziewia fort-coś tam oraz ceny części Class-a(chociaż te kombajny akurat są super) z cenami części do bizona !!! i który kombajn tańszy w eksploatacji ??? Bizon!!! chociaż Class-y z silnikiem perkinsa są bardzo oszczędne. Ludzie narzekają na Bizony bo myślą że jak raz naprawią to będzie wiecznie kosiło..A poza tym nie każdy posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności na takie naprawy a co za tym idzie to dodatkowy koszt za usługę robocizny u mechanika..... A przy braku odpowiedniej gotówki kupują tacy np: fortszrota !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Niezgodzę się że awaryjność bizonów wynika ze złej obsługi. Jakość części jest albo słaba albo tragiczna. Do Claasa czy JD części są dużo droższe ale bardzo często dużo lepsze, nie mówiąc o oryginalnych bo to już przepaść i ceny i jakości. Nie wiem też dlaczego tyle osób pisze ze Fortschritt jest taki wspaniały, ja tam wiekiej jakości w nim nie widzę, z osób które miały w przeszłości nikt by ich teraz nie kupił. Oczywiście były już mocno wyrobione i miały prawo się sypać. Bizon jeśli był w dobrych rękach to na taką gospodarkę do 50ha będzie na lata a koszt zakupu jaki i eksploatacji będzie na pewno niższy niż ni jednego Claasa, JD czy innych. Natomiast jak kupisz złoma to będzie się psuł niemiłosiernie i wiecej będzie naprawiany jak użytkowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal3122    0

Najlepiej zrobisz gdy kupisz fortschritt E514 mamy go i jest mało awaryjny lecz bizonów nie polecam są wywrotne, w fortrschritt jest wyłączanie pracy hedera za pomocą sprzęgła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bierz bizona z056 choć przed bizonem miałem fortschritta e 512 nie są to złe kombajny ale męczyła mnie ich dostępność części jak coś się zepsuło w trakcie żniw to nic od reki nie było trzeba było zamawiać i czekać ... a do bizona masz wszystko nie ma problemu z częściami. Ja mam teraz bizona Z056 i jestem zadowolony pracuje na 100ha i daje rade :)

Edytowano przez bizonsuperzo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Każdy doradza kup to, kup tamto ale kto ma kupić? Autor kupił prawie 6 lat temu claasa mercatora ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj