Skocz do zawartości
1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
pioter    44

późno wczoraj było ;) ile dopłata za to???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Libero    16

witam

Od kiedy można mieć tę amortyzowaną kabinę? Na pewno zaczyna się od modelu 5425?

Nie dawno byłem u Korbanka i mówili tylko, że jakieś zmiany będą wprowadzone od modelu 5465...

pozdrawiam

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

kris14    259

Na stronie jest podany tylko jeden warunek wyposażenia ciągnika w amortyzowaną kabinę:

"only compatible with flat floor cab versions"

W każdym modelu z serii 5400 z kabiną z "płaską podłogą [tłumacząc dosłownie] można mieć amortyzowaną kabinę- jak się MF reklamuje na swojej stronie- jest pierwszym producentem który oferuje takie wyposażenie w ciągnikach poniżej 100KM

Wiadomość z agroFakt.pl

Damin180894    8

jeśli ktoś chce to mam jakieś rozmiary ogumienia dla wszystkich modeli, ale folder mam z maja 2009. Więc może coś się zmieniło...

krycha094    7

jak zapłacisz to założą ci takie jakie chcesz a po za tym oni lubią wciskać to co maja na placu i o jakiś zmianach niechętnie słuchają ;)

LowRider    33

a ciekawe jakie są najszersze przewidziane do 100 Km modelu 5455 ???

Gdzieś tam wcześniej pisałem, że 520/60R28 i 650/60R38

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm po co komuś takie szerokie gumy. blink.gif

Do takiego to trzeba odkładnie w pługu 50 :D ...Bobek_Farmer możliwe że do ugniatania pryzmy,ale pod tura do stabilności takie dobre. ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sumie to jest obecnie parcie na szerokie ogumienie, ale mało kto myśli o solidnym dociążeniu. Szeroka guma bez nacisku ma słabe zaparcie.

jaro    164

To fakt-ja mam na przedzie 340 tył 420 tyle że dosyć fajne Goodyearki-a jak wielokrotnie podkreślałem-suchymi moich łąk pod zadnym pozorem nazwać nie można biggrin.gif -moim zdaniem dużo ważniejsze w takich warunkach jest to jak ogumione masz toto co ciągniesz z tyłu-bo czasami żałość bierze patrzeć jak ktoś na extra szerokich gumach holuje za sobą po łące np.rozrzutnik 3,5 t z paroma belami-idzie bo iść musi-tyle że tzw.włokiem.

Damin180894    8

No takie szerokie to na użytki zielone żeby nie niszczyć darni albo do uprawy gleby wałowanie siew. Ten MF ma dość małą masę, ale dla przykładu Nh T6020 waży około 5 ton i na takim ogumieniu to może by szło w miarę ale czy KM będą miały siłę ??? Ale dla jednych taka masa ciągnika jest na rękę innym nie...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja wolałbym mieć opony pokroju 580 i wedle potrzeb dorzucać bliźniaki. Oczywiście w ciągniku 80-100KM sensowne wydają mi się opony 520. Jeszcze tylko kwestia wielkości felgi, bo w JD to byłby rozmiar 540/65R34.

pioter    44

MF 5455 wazy 4910kg, w standardowym wyp. korbanków z 610kg z przodu i pełnym bakiem.więc reszta będzie nie wiele lżejsza.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Piotrass
      Witam ma do wyboru dwa ciagniki , ciagnik bedzie pracowal przy turze w wekszosci czasu. Nh mam  okazje kupic za 185 netto a Jd za 220tys, warto doplacac 35 tys?
    • Przez Farmer4255
      Zamierzam niedługo kupić używany ciągnik. Troche czytałem na temat tych ciągników i rozmawiałem z właścicielami, ale chciałbym żebyście i wy mi doradzili. Jakie macie zdania na temat Case MX 120 czy Fendt Favorit 512 lub ich serii. 
    • Przez pawelkarczewski
      Witam Wszystkich, Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat ciągników do 100KM, planuje zakup ciągnika lecz zupełnie nie wiem jaką markę wybrać w tym przedziale mocy, jedyne jaka marka mnie nie interesuje to Fendt I JD, reszta może być. I tak wstępnie myślę nad Steyr lub Valtra. Mogę liczyć na waszą pomoc i konkretne informacje poparte praktyką i doświadczeniem?
      Dodam tylko że cena to drugorzędna sprawa
    • Przez xdx
      co sadzicie o ciągniku solis 60 
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.