1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja podałem gumy z cennika, a co to już dilerzy mogą montować może się różnić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Myśle że jak na 86 km 14.9/24 i 18.6/34 w zupełności wystarczy szerokie opony pochłaniają moc a co za tym jdzie paliwo. Jeśli ktos chce jeździć po łąkach pomocne może byc obniżenie ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

hmm... gdzie to przeczytales ze szerokie opony pochlaniaja moc?? o ile sie nie myle to szersze opony nie zapadaja sie tak a co za tym idzie ciagnik ma lzej... do tego szerokie opony nie ugniataja tak gleby, nie bez powodu ludzie do uprawy przedsiewnej zakladaja blizniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, ale szersza guma większy opór więc przesadzać nie ma co. ;) Lepiej kupić węższe i zakładać bliźniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co ci szersze oponki,jak nie masz podmokłych terenów,i nie planujesz zakładać tur-a?Ja na mniejszym fendzie mam 13,6R24 i 16,6R34 i w zupełności wystarcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Można wypośrodkować i dać 480-520.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Tak jak pisałem-zwracajcie większą uwagę na ogumienie w przyczepach,belarkach itd.-co z tego że ciągnik nie zostawi śladów jak przyczepa wyrżnie koleiny (oczywiście nie dotyczy ta uwaga tych z szerokimi kapciami w przyczepie biggrin.gif )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

no oczywiscie, np. dla mie glupota jest zakladanie do NH T5060 opon 600 na tyl i 520 na przod :D ale znowu zalozyc mu 13,6 R24 na przod i 16,9 R34 na tyl...

 

Ja widziałem to w T5060 są 480 przód a tył 600 :D Myślę, że takie opony do uprawy nie są złe w uprawie obniżać ciśnienie a do transportu zwiększać, ja w swoim NH mam 420 i 520 i do siewu są za wąskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie porównuj T5060 do TM120/125. Zresztą Ty masz w TM-ie felgi 38 i profil 85 lub 75, zaś w T5080 masz 34 i profil koło 65. Ważna jest również średnica opony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

z tego co ja widziałem to te opony to i do ładowacza by mogły być za wąskie, a ciekawe czy felgi są takie same jak w MF-ach 30xx czy rozstaw śrub jest taki sam ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ktoś kto używa takiego ciagnika jako pomocniczy lub nawet główny i chciał by nim np pryskac zboża może mieć inne zdanie na temat opon o szerokości 520. Ciągnik nalezy konfigurowa po d wzgledem własnych potrzeb każdy potrzebuje coś innego. Swoją droga zauważyłem że wielu ludzi traktuje szerokie opony jak bajer tak jak w autach. Częstwo widzi się pod fotkami ciągników pytanie "jakie ma opony/"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

tylko pamietaj, ze malo jest rolnikow co do opryskow uzywa glownego ciagnika :D jezeli ja bym mial do pryskania 100 ha, kupilbym takiego NH TD lub cos podobnego i wyposazyl go w kola do miedzyrzedzie, a jako ciagnik glowny uzywalbym ciagnik o mocy ponad 150 KM a jeszcze jeden pomocniczy zawsze mozna kupic. spojz na jakies duze gospodarstwa, tam sa oddzielne ciagniki do opryskow i siania nawozow, ktore maja kola do miedzyrzedzi i do niczego innego ich sie nie uzywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może i mało-ale ja pryskam głównym biggrin.gif -z racji tego iż nie lubię oddychać jakimś Chwastoxem czy innym syfem-oczywiście mógłbym pryskać w masce pgaz. ale jakoś wolę spalić tę parę litrów paliwa więcej niż wyglądać jak jakiś Quasimodo na C-360 biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

właśnie też się pod tym podpiszę, w nowym ciągniku mam prędkość podaną, obroty wałka, a w C-360 to wszystko na wyczucie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

jak dla mnie standardowe opony w tych MFach sa za waskie. taki 80 konny powinien mniec przod 420 i tyl 520, do pracy z agregatem i pracy na lakach torfowych idealne...

Pracuje z różnymi agregatami oraz na podmokłych łąkach i nigdy przez myśl mi nie przeszło że ciągnik ma za wąskie opony (a ma przednie 340 i tylne 420). Najwyżej co bym założył to 380/480, szersze opony to większe opory ruchu -> większe straty mocy na przetaczanie -> większe zużycie paliwa... a skoro trakcja i flotacja są wystarczające to nie ma sensu szaleć z szerokością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

właśnie też się pod tym podpiszę, w nowym ciągniku mam prędkość podaną, obroty wałka, a w C-360 to wszystko na wyczucie smile.gif

 

 

Dokładnie-wiem że w JD dajmy na to C3 i 1400 obr/min i dokłądnie wiem ile wypryskam na ha-a w C-360 oj różnie z tym bywało,różnie biggrin.gif -druga sprawa-gdy jadę C-360 to nawet mały kamień potrafi znacząco zmienić trajektorię lotu ciągnika biggrin.gif -w większym nie ma tego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja znam osobiście rolnika, który MF 54xx 80KM z ładowaczem czołowym. Obrabia 20ha i jest to jedyny ciągnik w gosp. , ma hodowle więc również prasuje, wywozi obornik itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

żeby pokazywał prędkość to można sobie zainstalować komputerek np jakiegoś Adel. U nas taki jest, pokazuje prędkość, wypryskaną ciecz na ha, hektary itp. I ojczulek jest z niego bardzo zadowolony, bo np. w MTZ czy MF nie ma prędkościomierza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj