1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmm... może po prostu mentalność Angoli, powoduje, że ciągniki wrażliwe na rzetelność serwisowania się u nich gorzej sprawdzają. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cudze chwalicie swego nie znacie :lol:. Myślę że to norma i wystempuje wszędzie jeden będzie chwalił dany sprzęt

a drugi już nie. Rozmawiałem z kierowcą który jeździ po używany sprzęt do Anglii, Francji itd. i mówił że każdy różnie mówi i często jest tak że jeden rolnik ma 3 JD a drugi 3 MF.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

każdy dobry jak nowy:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

każdy dobry jak nowy....... i jak się nie psuje :lol:


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wiele osób naczytało sie prospektów i pisze że jd lepszy do tura bo ma rame. Mam takie pytanie w związku z tym czy mf-y bez ramy z ładowaczem pekaja na pół. Co do ścietej maski jak dla mnie gdy ustawie sobie siedzenie tak jak mi pasuje to na dzegarami nie widze już maski tylko przednie koła widocznośc super. Ma to jeden minus mniejsza chlodnica przy pracach w wysokich temperaturach może sie przegżewać. Tak czy tak pozostaje dobór ciagnika pod względem indywidualnych potrzeb. Pozatym nie wiem jak w tych nowych jd ze spalaniem. Myśle że mf przy lekkich pracach jak ładowacz spali mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Obywatele, niemyślcie, że ta rama jest niezniszczalna :lol: Idzie ją złamać, idzie, był taki przypadek, tyle, że w większym modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Żeby nie było w jd podoba mi się common rail w silniku ale niestety pozytywne wrażenie psuje mniejszy moment obrotowy. Tak na marginesie podoba mi się bardziej mf-a design w kabinie ale to juz odczucie subiektywne także mniejsza z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem John deere i Fendta ale jagbym miał wybierać pomiędzy 5080R a MF5425 to wybrałbym Masseya ponieważ seria 5R jest bardzo nieudana. Jak będę przy kupnie mniejszego ciągnika to pomyśle nad john deere 6130 są to ciągniki dużo wytrzymalsze i lepsze pod każdym względem.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Może jakieś uzasadnienie tego co powyżej napisałeś ?-może być bardzo nieudane biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak jest z serwisem przyjeżdża z Tarnowa, czy z oddziałów regionalnych?

Serwisanci przyjeżdżają z oddziałów regionalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej Koledzy! prosze o mocniejsze argumenty co do mojego dylematu. Wierze w wasze doświadczenie co do tych marek i modeli. Chciałbym jeszcze więcej szczegułów na temat tych dwóch ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

więcej szczegółów dostarczy tylko chociażby krótka jazda po placu u dilera :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

powiedzcie mi czy kupie MFa 80 KM za 150-160 tys zl brutto?? mysle ze moze bym kupil ale pewnie w standardzie :lol: musialby miec obciazniki na przodzie, szerokie gumy, klima i moze jakby styklo to zamiast obciaznikow to przedni TUZ. ojciec nie chce slyszec o JD bo mowi ze za duzo pala... ja jednak bym wolal JD bo to ja nim bede najwiecej praowal... doradzcie mi cos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie kupisz za tyle :lol: W standardzie to on ma wszystko oprócz szerokich gum (ma 380/24 460/34)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

nie kupisz za tyle :( W standardzie to on ma wszystko oprócz szerokich gum (ma 380/24 460/34)

 

W standardzie MF 5425 ma dużo a nie wszystko :blink:

 

Gumy zaczynają się od 340/85R24 i 420/85R34 a kończą chyba na 520/60R28 i 650/60R38 :rolleyes:

 

W opcji jeszcze jest:

-przedni TUZ i WOM

-przeszklony dach

-obniżona maska

-sumowanie wydatku dwóch pomp

-amortyzacja kabiny

i jakieś tam drobnostki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No tak np amortyzowana przednia oś tylko nie wiem czy nie bedzie ona dodatkowym onciażeniem. Koszt to chyba coś koło 3 tys euro ale moge sie mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

oś amortyzowana przednia jest dopiero od model bodajże 5445 albo 5455. Ja jestem bardziej za MF-oglądałem go siedziałem w nim i opinia o nim też jest dobra, myślę że JD będzie i tak droższy więc lepiej mieć ciągnik dobrze wyposażony niż mieć JD bo krąży opinia żę "JD to JD" który będzie miał gorsze wyposażenie nad którym później się ubolewa... a wszytko okazuje się po czasie. Jak wcześniej koledzy wspomnieli o zmianie biegów w dźwigni rewersu-według mnie najlepsze rozwiązanie do ładowacza. Lewa ręka zajmuję się zmianą kierunku jazdy i odpowiednim biegiem a prawa operowaniem joya od ładowacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@LowRider amortyzacja kabiny w 54xx??? ten wybór opon to u korbanka???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Amortyzacja kabiny jest już od 5425, amortyzacja osi od 5460, a co do opon to chyba w instrukcji obsługi znajduje się taki rozmiar do tego modelu (chyba @b0gdan nawet podawał gdzieś wcześniej)

 

Obecnie to można praktycznie wszystko zamówić z dostępnych opcji do ciągnika u korbanka, tylko czas realizacji może być dłuższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ta amortyzacja kabiny to jakaś nowość jest???bo nie znalazłem nic w folderach reklamowych...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj