1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

Siemka! Chce kupić jednego z nich i nie mogę się zdecydować. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Będzie on pracował głównie z ładowaczem czołowym i prasą zwijającą, a tak że w transporcie z przyczepami jako ciągnik pomocniczy.Chciałbym wiedzieć o nich wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja założyłem kiedys temat mf 5425 czy nh 5050, ale i tak wszystko sie zmieniło na rozmowe o mf5425 vs JD 5080r :)

 

i tak nawiasem zdecydowałem sie na JD :) 5 stron ale dużo sie mozna dowiedziec. a od 3 str zaczyna sie porównanie JD vs MF Tylko niech admini nie zamykają tematu bo to tylko kawałek :)

 

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/21726-massey-czy-nh/page__hl__mf%205425

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Jak do ładowacza to bierz MF:)

Weź sobie luk dachowy i ściętą maskę i zestaw piękny:)

i do tego Dyna4:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do luku dachowego to super sprawa tylko dolatuje ok 1000€

 

a scieta maska jest przereklamowana. nie zbyt wiele daje bo ciągnik i tak sam w sobie jest niski. :) ale jak ci dadzą w standardzie, a zazwyczaj tak jest to weź, nie zaszkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

chyba nie siedziales w MF ze scieta maska jak twierdzisz ze nie ma roznicy

 

scieta maska jest swietnym rozwiazaniem, widac praktycznie wszystko


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

co do luku dachowego to super sprawa tylko dolatuje ok 1000€

 

a scieta maska jest przereklamowana. nie zbyt wiele daje bo ciągnik i tak sam w sobie jest niski. :) ale jak ci dadzą w standardzie, a zazwyczaj tak jest to weź, nie zaszkodzi :)

 

Ciągnik jest wysoki, a ścięta maska daje bardzo dużo, jeździłem na placu, a teraz jeżdżę normalna i wiem co tracę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

seria M nie ma pełnej ramy:D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak do ładowacza to bierz MF:)

Weź sobie luk dachowy i ściętą maskę i zestaw piękny:)

i do tego Dyna4:)

 

 

Dlaczego MF? Wedłog mnie seria 5r oraz 5020 jest stworzona do ładowacza. Ciagnik na ramie,przekładnie PowerQuad lub AutoQuad , oprócze tego JD jest nieco krótszy co z ładowaczek jest kolejnym plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

Może i krótszy ale mimo to i tak Jd ma mniejsze gabaryty. 20cm mniejszy rozstaw osi i 26 cm mniejsza długość całkowita względem standardowego mfa to sporo. Jd jest zwrotniejszy. Minimalny promiećń skrętu dla 5R to ok 4m dla mfa serii 54xx to ok 8m. Ścięta maska daje dużo lepszą widoczność, ale strasznie ciasno pod nią jest. Według mnie pełna rama w jd daje znacznie więcej korzyści niż ścięta maska w MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tym czym MF bezapelacyjnie wygrywa w kategorii pracy z ładowaczem jest rewersor którym można zmieniać półbiegi. Oczywiście JD też ma bardzo dobre rozwiązanie tyle że w opcji i tylko w firmowym ładowaczu. I jeszcze jedno ile JD będzie droższy od MF-a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chce się nikomu narażać, ale jak są wymieniane zalety MF, to głownie wysoki poziom wyposażenia w podstawie, niższa cena przy podobnym doposażeniu niż JD, to co napisał @b0gdan. JD ma mniejsze wymiary, ramę, możliwość zmiany półbiegów na dźwigni ładowacza. W sumie to wybór jest trudny, także o wyborze moim zdaniem będzie decydował stosunek do marki. tongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

szczerze jeśli typowo do ładowacza to JD 5R, raz doposażyć tak jak trzeba, koniecznie ze zmianą półbiegów w joyu od ładowacza, zwrotność to podstawa, sam się czasami troszkę motam jak mam za mało miejsca :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem takiego samego zdania, ale jak w pole lub do transportu to już bym się musiał mocno zastanowić. Muszę przyznać, że przeszła mi JDmania i obecnie patrze na ciągniki pod innym kątem. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

To ile w końcu kosztuje ten MF ?O ile się nie mylę to i JD z serii R można wziąść w takiej wersji "light" biggrin.gif jak przedtem Basic i Advanced-no a różnica w cenie to było coś ok.30 tys zł-myślę że człowiek i bez tej zmiany półbiegów w dźwigni od ładowacza wytrzymałby te parę godzin-no chyba że się mylę i młody człowiek bez klimy,radia i półbiegów zmienianych opuszkami palców co najwyżej 20 minut dziennie wytrzyma w takich warunkach urągających ludzkiej godności biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

netto ale ta cena jeszcze moze byc do negocjacji ale to już od dealera zelezy... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sory, ale jak w przypadku Korbanka można mówić o dilerze? Przecież o cenie i tak w głównej mierze decyduje centrala czyli importer. ;P Chyba, że coś się zmieniło. Nadal jest tak, że w trzeba jechać do Tarnowa i tam ustalać szczegóły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to chyba jest tak, że ileś tam ma zarobić centrala korbankowa, a te jakieś 500€, to może opuścić oddział regionalny... takie moje domysły :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jest z serwisem przyjeżdża z Tarnowa, czy z oddziałów regionalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja osobiście mam tylko Ursusa :lol: ale 2 lata spędziłem na farmie w Anglii i były tam 3 MF z serii 54XX w tym jeden 5425. Szef mi mówił, że je kupił, bo była duża promocja ale teraz żałuje, bo co chwile musi wzywać serwis i jest z nich niezadowolony... Mówił, że John Deere jest o wiele lepszy od MF. Ostatnio sprzedał starego MF a w to miejsce kupił JD i planuje wymienić wszystkie MF na JD. To samo mówił koleś z firmy która obrabia mu pole. Też kiedyś mieli MF ale zastąpili je JD

Skoro Anglicy narzekają na swoje ciągniki to to o czymś świadczy...

Dlatego na Twoim miejscu wziąłbym John Deera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kol. @NikitaBennett wspominał o prawie dokładnie odwrotnej sytuacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Anglia jak długa i szeroka może mieć wielu lokalnych faworytów. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj