Skocz do zawartości
1990marcin19

John Deere 5080R czy MF 5425

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john

Siemka! Chce kupić jednego z nich i nie mogę się zdecydować. Proszę o wskazówki i podpowiedzi. Będzie on pracował głównie z ładowaczem czołowym i prasą zwijającą, a tak że w transporcie z przyczepami jako ciągnik pomocniczy.Chciałbym wiedzieć o nich wszystko.

a8185    25

ja założyłem kiedys temat mf 5425 czy nh 5050, ale i tak wszystko sie zmieniło na rozmowe o mf5425 vs JD 5080r :)

i tak nawiasem zdecydowałem sie na JD :) 5 stron ale dużo sie mozna dowiedziec. a od 3 str zaczyna sie porównanie JD vs MF Tylko niech admini nie zamykają tematu bo to tylko kawałek :)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/21726-massey-czy-nh/page__hl__mf%205425

korbi555    69

Jak do ładowacza to bierz MF:)

Weź sobie luk dachowy i ściętą maskę i zestaw piękny:)

i do tego Dyna4:)

Wiadomość z agroFakt.pl

a8185    25

co do luku dachowego to super sprawa tylko dolatuje ok 1000€

a scieta maska jest przereklamowana. nie zbyt wiele daje bo ciągnik i tak sam w sobie jest niski. :) ale jak ci dadzą w standardzie, a zazwyczaj tak jest to weź, nie zaszkodzi :)

statek    137

chyba nie siedziales w MF ze scieta maska jak twierdzisz ze nie ma roznicy

scieta maska jest swietnym rozwiazaniem, widac praktycznie wszystko

b0gdan    85

co do luku dachowego to super sprawa tylko dolatuje ok 1000€

a scieta maska jest przereklamowana. nie zbyt wiele daje bo ciągnik i tak sam w sobie jest niski. :) ale jak ci dadzą w standardzie, a zazwyczaj tak jest to weź, nie zaszkodzi :)

Ciągnik jest wysoki, a ścięta maska daje bardzo dużo, jeździłem na placu, a teraz jeżdżę normalna i wiem co tracę

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak do ładowacza to bierz MF:)

Weź sobie luk dachowy i ściętą maskę i zestaw piękny:)

i do tego Dyna4:)

Dlaczego MF? Wedłog mnie seria 5r oraz 5020 jest stworzona do ładowacza. Ciagnik na ramie,przekładnie PowerQuad lub AutoQuad , oprócze tego JD jest nieco krótszy co z ładowaczek jest kolejnym plusem

katator    115

Może i krótszy ale mimo to i tak Jd ma mniejsze gabaryty. 20cm mniejszy rozstaw osi i 26 cm mniejsza długość całkowita względem standardowego mfa to sporo. Jd jest zwrotniejszy. Minimalny promiećń skrętu dla 5R to ok 4m dla mfa serii 54xx to ok 8m. Ścięta maska daje dużo lepszą widoczność, ale strasznie ciasno pod nią jest. Według mnie pełna rama w jd daje znacznie więcej korzyści niż ścięta maska w MF.

b0gdan    85

tym czym MF bezapelacyjnie wygrywa w kategorii pracy z ładowaczem jest rewersor którym można zmieniać półbiegi. Oczywiście JD też ma bardzo dobre rozwiązanie tyle że w opcji i tylko w firmowym ładowaczu. I jeszcze jedno ile JD będzie droższy od MF-a?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chce się nikomu narażać, ale jak są wymieniane zalety MF, to głownie wysoki poziom wyposażenia w podstawie, niższa cena przy podobnym doposażeniu niż JD, to co napisał @b0gdan. JD ma mniejsze wymiary, ramę, możliwość zmiany półbiegów na dźwigni ładowacza. W sumie to wybór jest trudny, także o wyborze moim zdaniem będzie decydował stosunek do marki. tongue.gif

b0gdan    85

szczerze jeśli typowo do ładowacza to JD 5R, raz doposażyć tak jak trzeba, koniecznie ze zmianą półbiegów w joyu od ładowacza, zwrotność to podstawa, sam się czasami troszkę motam jak mam za mało miejsca :lol:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jestem takiego samego zdania, ale jak w pole lub do transportu to już bym się musiał mocno zastanowić. Muszę przyznać, że przeszła mi JDmania i obecnie patrze na ciągniki pod innym kątem. :lol:

jaro    163

To ile w końcu kosztuje ten MF ?O ile się nie mylę to i JD z serii R można wziąść w takiej wersji "light" biggrin.gif jak przedtem Basic i Advanced-no a różnica w cenie to było coś ok.30 tys zł-myślę że człowiek i bez tej zmiany półbiegów w dźwigni od ładowacza wytrzymałby te parę godzin-no chyba że się mylę i młody człowiek bez klimy,radia i półbiegów zmienianych opuszkami palców co najwyżej 20 minut dziennie wytrzyma w takich warunkach urągających ludzkiej godności biggrin.gif .

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sory, ale jak w przypadku Korbanka można mówić o dilerze? Przecież o cenie i tak w głównej mierze decyduje centrala czyli importer. ;P Chyba, że coś się zmieniło. Nadal jest tak, że w trzeba jechać do Tarnowa i tam ustalać szczegóły?

b0gdan    85

to chyba jest tak, że ileś tam ma zarobić centrala korbankowa, a te jakieś 500€, to może opuścić oddział regionalny... takie moje domysły :lol:

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jest z serwisem przyjeżdża z Tarnowa, czy z oddziałów regionalnych?

lukejro    155

Ja osobiście mam tylko Ursusa :lol: ale 2 lata spędziłem na farmie w Anglii i były tam 3 MF z serii 54XX w tym jeden 5425. Szef mi mówił, że je kupił, bo była duża promocja ale teraz żałuje, bo co chwile musi wzywać serwis i jest z nich niezadowolony... Mówił, że John Deere jest o wiele lepszy od MF. Ostatnio sprzedał starego MF a w to miejsce kupił JD i planuje wymienić wszystkie MF na JD. To samo mówił koleś z firmy która obrabia mu pole. Też kiedyś mieli MF ale zastąpili je JD

Skoro Anglicy narzekają na swoje ciągniki to to o czymś świadczy...

Dlatego na Twoim miejscu wziąłbym John Deera

jaro    163

Kol. @NikitaBennett wspominał o prawie dokładnie odwrotnej sytuacji...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Anglia jak długa i szeroka może mieć wielu lokalnych faworytów. :lol:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.