Grzenio

DF Agrotron 410 czy MF 5455

Polecane posty

Grzenio    17

Witam wszystkich.

Czekam na podpisanie umowy na PROW i mam dylemat miedzy tymi dwoma ciągnikami.

Ciagnik bedzie pracował jako pomocniczy w gosp. 110-130ha, posiadam tylko produkcję roślinną więc pracował bedzie przy opryskiwaczu, siewniku do nawozu i wapna, przy kopaniu buraków, transporcie, i co najważniejsze z Agregatem UG 5,1m Kombii (chodzi o to żeby raz "zaciągnąć" świeżą orkę, a nie uprawiać).

Proszę o opinię i o sugestie użytkowników czy te ciągniki dadzą sobie radę z tym agregatem, no i oczywiście o pomoc w wyboże tego właściwego.

Inne propozycje ciągników tez mile widziane.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz już jednego Df to możesz ocenić czy warto jeszcze raz zainwestować w ciągnik tej marki czy lepiej inny moim zdaniem z tym agregatem te ciągniki mogą mieć problem ale z tym agregatem możesz jeździć dużym Df

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newton1600    1

Ja na twoim miejscu wziąłbym MF'a. Ciągnik oszczędny i moim zdaniem godny uwagi. Jest z pewnością cięższy do deutz'a a skoro ma pracować a agregatem 5,1m to chyba byłby to słuszny wybór. Ale decyzja należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

DF jest cięższy waży 4440kg a MF 3900kg

Kombii waży 1430 kg.

Zainwestować w DF warto tylko czy warto dać 20 tyś zł (netto) więcej za niego?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

cięzki jak ciężki ale chodzi o wyważenie ciągnika ja na placu podpinałem ibisa XL do 5460 to przodek trochę przy nagłej reakcji mógł podskoczyć a ważył coś 1350kg w mf masz fajna przekładnię co do spalania to mf i df bedą oszczędne w mf tez masz wom 1000 540 i 1000eko i 540eko to możesz sobie spokojnie pomykać bez stresu o astronomicznym spalaniu :) z tym kombi to sam nie wiem co ci doradzić :) a tak w ogóle to koników starczy do tego agregatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

no własnie zastanawiam się cały czas nad tym.

ale jak pisałem chodzi o to żeby zaraz po świeżej orce po raz przejechać tym agregatem a nie przepinać codziennie z pługa do agregatu DF którego już mam.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten df ma 101 koni tak? a jakie jest zapotrzebowanie do tego agregatu? w df z podnoszeniem na pewno nie będzie problemu przy podnośniku 6200kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Nie wiem jakie jest zapotrzebowanie mocy ale Ursus 1224 bez problemu dawał sobie z nim rade.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

to mf tez powinien a zresztą masz półbiegi w przedziale 8-12 w jednym zakresie to najwyzej sobie popstykasz przyciskiem jak za ciężko pójdzie o udzwig sie nie musisz bać 6 t a o tuz i osi miękkiej myslisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Myślę, że mógłbyś się zastanowić nad Claasem Arionem z nowej serii 400, mają silniki DPS, w porównaniu do Df mają lepszą charakterystyke silnika, przekładnia ta sama co w MF czyli 4 zakresy i cztery podbicia na każdym zakresie (w DF masz 3), wygodne w Claasie jest to, że masz Joystick którym możesz sterować 2 funkcjami ciągnika, pracą przedniego womu lub ładowacza czołowego i coś jeszcze, w każdym bądź razie dzięki temu możesz sterować ciągnikiem poprzez jeden joy

Claas ma udzwig 6500 i mase bez obciążników 4900kg. Jak by co służę pomocą :)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Wszystko pieknie z claasem, tylko ja ani przedniego tuz-a ani tura nie bede zakładał, acha no i mam wniosek do 100KM więc max co moge kupić to 105KM, no i 3 rzecz CENA! tego claasa, podejrzewam że pewnie ok 200 netto, więc w porównaniu do DF i MF to za dużo.

DF za 190 a MF około 20tys mniej.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Skąd ty wziąłeś tak niską cenę MF 5455? MF będzie porównywalny mocą z Claasem Arionem 420, zawsze możesz się zastanowić nad Arionem 410 który na pewno mieści się w tych 100KM.


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

To są ceny netto. Stąd wziąłem że euro jest po 4 zł. A koni ma mieć od 100 do 105, nie chce kupować 90 czy 95. No właściwie MF za 176 jak teraz popatrzyłem, ale to wciąż 176 a nie koło 200 prawda :).


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

W takim razie bardzo ciekawą ofertę dostałeś na tego MF, zwłaszcza przy spadającym kursie opłaca się brać

Arion 420 ma 105KM wg. ISO. No i rzeczywiście oscyluje w granicach podanej przez Ciebie ceny... :)

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Cena jak cena narazie w Euro więc śledze kurs cały czas :lol:

Pomoże ktoś jeszcze?

Jak sądzicie czy MF 5455 da sobie rade z agregatem Kombii 5,1m, jak URSUS 1224 bez problemu latał z tym agregatem.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Myślę że da rade... U nas w okolicy pracuje MF 5435 starszej serii tj 83KM z agregatem Kombi 4,2 i widzialem że radzi sobie bardzo dobrze. Ciągnik jest bez obciążników a z ładowaczem czołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

O widzisz i to jest konkret info. :lol:

Skoro tak To MF 5455 z 112 KM max bez problemu powinien dać sobie radę :D


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

No właśnie jeśli tak to musiałbym do oprysku kupować wąskie dodatkowo, a z tym Kombii to nie bedzie uprawa pod siew tylko zabronowanie po raz świeżej orki. A oponki w MF w standardzie są takie jak miałem w 1224, tył 18.4/34 i przód 14.9/24. więc powinno być ok.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Ile w ogóle może kosztować komplet wąskich opon do takiego ciągnika?


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

No widzisz i tu dochodzi zmienianie na wiosne tzn. właściwie to na okres maj-lipiec, opon :lol: a komu będzie się chciało :D. A na tych co napisałem będę i pryskał i z agregatem też będzie ok.

Sieje agregatem uprawowo-siewnym z brona aktywną więc kolein i tak nie będzie idać, a jak się jeżdzi "górkami" w takim ogumieniu to też w miare równo jest na polu.

nie wiem ile kosztuje kompl. opon do MF ale do deutz-a o podobnych wymiarach 4 koła kosztują 12tys zł netto, polskiej produkcji, robione pod dany ciągnik.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

no właśnie i tu jest problem, bo tak patrze że chyba nie zmieszczą się w ścieżki, a zamykać 3 lejki na jedno koło to troche za dużo. Będę musiał się jeszcze nad tym zastanowić jednak. Widmo zmiany 4 kół nie pociesza.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj