Kefir5169

Do jakiego ciagnika kupic tura

Polecane posty

Ferdek07    75

Może nie nisko ale jak by tam były widły lub łyżka to wysypywać wtej pozycji to właściwie na maske sypie, tak samo podniesiony balot jest nad maską :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@Ferdek07 Jak nie ładowałeś 3b to nie pierdziel.

@Kefir5169 Sianokiszonki tylko 3 stawiałem bo wyżej nie ma potrzeby, słomy bez problemu ułożę 4 warstwy bo już próbowaliśmy. Pompa w C-362 oryginalnie była od Bizona ale jak padła to wsadziliśmy od C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Oj @dodi po to jest forum żeby pogadać,a dla mnie to tak troche wygląda i nie wiem czy na środek forstritta 088 byś tak całego gnoju nałożył z jednej strony, ale mniejsza już o to, ciekawi mnie jeszcze jedna kwestia udziwgu tego ładowacza bo udziwg 750kg to raczej bez osprzetu więc gdy ten krokodyl czy chwytak do bel wazy 200kg to czasami jak się dziabnie więcej w krokodyla czy sianokiszonka jest bardziej zbita to nie ma problemu z podniesieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Spoko spoko. Ale i z tym się mylisz. Uwzględnili i osprzęt. Z chwytakiem na pełnej wysokości udźwigu ma 602kg, w połowie 814kg, a przy samej ziemi 1435kg. A z łyżką do sypkich i krokodylem na maksymalnej wys. 763kg, w połowie 984 a przy ziemi 1702kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to te tur ma 1,5t udzwigu przy ziemi? to jak wbić się łyżką pod jakiś beton to normalnie bez przeciwwagi tył podnosił by!!! to w końcu jak hydramet podaje udzwig swoich ładowaczy rozumiem że w najwyższym położeniu tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dodi a może pamiętasz ile waży sam wysięgnik oraz wysięgnik z mocowaniem i jak to w praktyce wygląda, bo robota tura 1 czy tam tura 3a na małym ciągniku w lące to zabawa dla emeryta ja układam kolcem 17stą bele a kolo po sąsiedzku 3cią, tzn tak szczerze topi się przód w łące czy nie? można driftować po łące jakby z pustym latał z belą siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

- Typ ładowacza......................................czołowy

- Udźwig nominalny:

750kg przy 16MPa. Patrz wykres udźwigów z czerpakiem do materiałów sypkich lub z czerpakiem do obornika

- Wysokość podnoszenia......................... 2,6m

- Wysokość wyładunku czerpakiem......... 1.9m

- Wysokość załadunku czerpakiem......... 2.6m

- Skok wysięgnika.................................... 2.8m

- Masa bez osprzętu i przeciwwagi.......... 144 kg

- Masa czerpaka mat sypkich

Szerokość 1.14m pojemność0.27 ........... 126 kg

- Masa czerpaka obornika szerokość1.33m 66kg

- Masa chwytaka do bel 124kg

- Masa przeciwwagi................................... 90 kg

- Moc ciągnika współpracującego 25-45 kW

- Przystosowany jest do współpracy z ciągnikami

Ursus C-360, C-360-3P, 2812, 3512, Farmtrac 545, 555.

- Podstawowy osprzęt

Czerpak do materiałów sypkich

Czerpak do obornika

Chwytak do bel

Czerpak do obornika z krokodylkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolatek    0

Jak już raz założy tura do ciągnika z napędem, to nawet nie pomyśli o odpinaniu,bo to po ziemi i ciągniku najpotrzebniejsza rzecz w gospodarstwie-chyba że ktoś jest tyraczem i zasuwa ręcznie. Wśród znajomych nikt nie odpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

144kg to chyba sam wysięgnik czy wysięgnik z mocowaniem? to jakoś lekko to co w tych dużych turach tyle waży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Raczej sam wysięgnik. Bo na tabliczce wybitej na turze jest podana masa z jakimś osprzętem. Na tabliczce jest chyba 550kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dodi chyba nie przeczytałeś wyżej mojego posta, każdą bele sianokiszonki czy każdego dobrze nabranego krokodyla gnoju ten tur podnosi bez problemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra ale mnie inetersuje taka kwestia, jak tur ma udzwig te 750kg a np. mamy przerobioną pompę lub z większym wydatkiem to tur podniesie tyle co ma udzwigu i więcej, czy ważniejsze jest nie tyle wydatek pompy co ciśnienie robocze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ale czym większy wydatek pompy tym większe ciśnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ale większość producentów ciągników podaje ciśnienie około 180 bar niezależnie od wydatku pompy,

a jak już o tym 3B to czy ten 3b na jakie większe ciągniki można montować, np. na ursusa 4512 czy mf 690, czy zetora 7211, czy farmtraca 665?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale czym większy wydatek pompy tym większe ciśnienie

Jak nie wiesz to nie pisz, niepotrzebnie wprowadzasz ludzi w błąd. Ten sam tur podniesie więcej z pompą 20 litrów/min i 200 kg/cm2 czy 40 litrów/min i 150kg/cm2?

 

Wydatek nie ma wpływu na udźwig tylko na prędkość podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Pompa od C-360 ma ok 20L/min i 12MPa przy czym Tur 3B udźwig 750 kg osiąga przy minimum 16MPa. Pompa od Zetora 5211 ma 33L/min i około 17MPa więc wydatek troche ma do rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czy do 3B jak ma już tą euroramkę to można założyć chwytak do bel od dużego tura (konkretnie chwytak od ł1650 pronarowskiego?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pompa od C-360 ma ok 20L/min i 12MPa przy czym Tur 3B udźwig 750 kg osiąga przy minimum 16MPa. Pompa od Zetora 5211 ma 33L/min i około 17MPa więc wydatek troche ma do rzeczy

Ciśnienie nie zależy od pompy. Ustawione jest przez zawór przelewowy, pompa bez zaworu poda nawet 300atm. Pompa od cyklopa ma np 40 litrów i 110 atm, co nie pasuje do Twojej teorii.

Edytowano przez Mariusz x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

od kiedy ciśnienie nie zależy od pompy?? Np. pompa w C-330 jest wstanie wytworzyć ciśnienie 300atm ale jak długo?? (czas chyba można zmierzyć w godzinach) A np. w innym ciągniku lub sprzęcie pompa wytwarza 300 atm przez okres mierzony w latach i nic jej nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To napisze tak: wyjmujesz pompę z c360 i wstawiasz w to miejsce pompę z Zetora 7211, ale nie ruszasz zaworu przelewowego. Czy sądzisz, że zwiększy się udźwig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

@Mariusz x to powiedz mi co według ciebie wytwarza ciśnienie?? Zawór może być ustawiony na 17MPa ale co z tego jak pompa wytworzy tylko 12MPa

 

Ferdek07 raczej powinno pasować. Wiem że z Pol-Motu pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciśnienie jest wynikiem obciążenia. Nie mam już siły dalej tego tłumaczyć, niech będzie tak jak mówisz, duża pompa-duże ciśnienie-duży udźwig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak pompa ma małą wydajność to na wolnych obr nie jest w stanie wytworzyć ciśnienia otwierającego zawór przelewowy i dlatego trzeba ostrej przygazówki żeby podniósł, natomiast z dużą pompą zawór będzie zaraz piszczał a bardzo duża pompa sprawi że zawór nie zdąży przepuścić całego ciśnienia jakie wytworzy duża pompa, co nie zmienia faktu że taka robota to nie robota, więc konkretnie

 

-jak ciśnienie robocze dla tego tur 3b to np 185bar to każda próba dźwignięcia większego ciężaru niż udźwig maxymalny czy praca z takimi cieżarami będzie bardzo obciążać hydraulikę i powodować otwieranie zaworu przelewowego, a zastosowanie większego modelu ładowacza o większym udzwigu sprawiło by że układ hydrauliczny ciągnika nie był by tak obciążany i pompa hydrauliczna posłużyła by dłużej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj