damianc360

Przebudowa chlewni

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianc360    1

Witam. Chciałbym podnieśc dach na mojej chlewni i tam zrobic magazyn na zboże lub na słome.Moje pytanie jest nastepójące czy moge to zrobic bez żadnych planów i pozwolen??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Zalezy jakich masz sasiadow :) a tak na powaznie to wydaje mi sie ze nie bo zmieni sie wyglad zewnetrzny budunku,ale moge sie mylic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

raczej nie trzeba mieć, bo nie ruszach fundamentów, tylko dach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

Najlepiej pojedz do wydziału budownictwa w swojej gminie. Z tego co sie oriętuję to trzeba mieć zezwolenie . Pamiętaj o dobrej izolacji żeby zboże nie nawilgło Ci od dołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Trzeba mieć cały plan,zezwolenia itp.,ale najprościej zrobić zgłoszenie na wymianę pokrycia i jak nie ma niegrzecznych sąsiadów to pewnie się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janmaria    0

tylko jak zrobisz ten remont bez pozwolenia (chociaż jest bezwzględnie wymagane)to pamiętaj że strop ma swoją nośność i jak się przesadza to może wpaść do środka :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

moj znajomy ma tak:

stara chlewnia 10x25 rok budowy okolo 1970

na parterze mial swinki, na poddaszu mial zboze i paszarnie, mieszalnik, itd.

pare lat temu zrobil nadbudówke, nowy dach izolacja itd.

teraz na dole ma loszki z młodymi okolo 20-25, a na gorze tuczniki :rolleyes: wszystko gra! a zboze w stodole


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety musze Cie zmartwic. Na zmiane w konstrukcji dachu potrzebne jest pozwolenie. Jesli mialbys tylko zmienaic ppokrycie dachu to nei musialbys miec pozwolenia. Wiem bo wlasnie jestesmy na etapie wykonczania zmodernizowanej chlewni i w tamtym roku przerabialismy te sprawy papierkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

A dość dużo tych papiurów i ile mniejwięcej to trwało bo też zamierzam niedługo przebudowę i chciałem się zoriętować ile na pozwolenie trzeba poświęcic czasu ? :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to nie jest zadne pozwolenie. Idziesz do gminy i zgłaszasz ze chesz modernizowac chlewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Nie wiem dlaczego wszyscy się na "tą" gminę tak uparli :) Wszystkie kompetencje związane ze sprawami budownictwa i architektury od ostatniej reformy samorządowej zostały przeniesione na szczebel powiatu!!

Sprawa druga, prawo budowalne mówi jasno, jeżeli zmianie ulega kubatura, powierzchnia zabudowy lub konstrukcja obiektu wtedy wymagane jest uzyskanie pozwolenia na budowę.

Wymiana pokrycia dachowego bez zmiany konstrukcji podlega pod "zgłoszenie".

Czas potrzebny na załatwienie formalności w tej chwili zależy głównie od tego czy w Twojej miejscowości jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli jest taki plan- to w 2-3 miesiące można miec już pozwolenie. Jeśli nie ma takiego planu to może to potrwac 3-4 miesiące ale równie dobrze pół roku albo i więcej.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FARMER1313    1

to nie jest zadne pozwolenie. Idziesz do gminy i zgłaszasz ze chesz modernizowac chlewnie.

Dzięki kolego :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj