tomcio748

MTZ -Coś o tych ciągnikach

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomcio748    2

Część. Pozdrawiam wszystkich użytkowników tych ciągników. Chciałbym się dowiedzieć od innych użytkowników ile zużywają paliwa ich maszynki i w jakich pracach z jakimi maszynami. A tak w ogóle to są super ciągniki. Stosunek mocy do ceny w tych ciągnikach to chyba tylko lepiej wypadają ZT 323(tzw knury). Denerwują mnie ludzie którzy mówią że te ciągniki dużo palą bo ktoś im tam gdzieś coś takiego powiedział albo usłyszeli od kogoś. Ogólnie to ludzie są uprzedzeni do MTZ bo jak to mówią ruski ciągnik i tyle. Ja osobiście mam dwa MTZ i na moje warunki nie chcę na razie innych. I mała rada dla użytkowników starszych MTZ, pompy wtryskowe są ustawiane trochę wadliwie, bo w Rosji to nie liczą się z paliwem ,mają go pod dostatkiem.

Ja pompę od swojego dałem do ustawienia, ale nie może to być byle jakiś tam gościu który mówi, że znana się na pompach. Mogę polecić jednego fachowca ale nie podam tu jego namiarów. I jeszcze jedno końcówki wtryskiwaczy muszą być zmienione na produkcji warszawskich zakładów czyli nasze polskie. Ciągnik po ustawieniu pompy i wymianie końcówek nie stracił nic na mocy, a zużycie paliwa jest mniejsze. Inaczej sprawa przedstawia się z drugim MTZ. Jest to model 550 sprowadzony z Danii i przy nim nic nie było regulowane. W Danii wiedzą jak oszczędzać paliwo i przy nim pompa wtryskowa jest ok>Pozdrawiam użytkowników MTZ. czekam na wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello!! ;)

Mam MTZ-a 50!!! super maszyna! naprawdę mnie nie zawiódł! jest wytrzymały, tylko te wycieki... :lol:

W tej chwili chodzi głównie w wozie paszowym, ale kiedyś obrabiał ok 35 ha i nie miał łatwego życia! Nie wiem, czy tylko ja trafiłem ta tak niezawodny sprzęt czy one rzeczywiście takie są! mój jest z 1987 r. sprowadzony z Niemiec!

 

Pozdro!!! :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Mtz-ty ogólnie słyną z prostoty i niezawodności. Wizerunek popularnego "ruska" wypaczył polski pronar, który psuje się raczej często lub bardzo często. Jedynie silniki (bo w sumie te same) mają nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@tomcio748

co jest tematem tego wątka??

bo o awaryjności już jeden jest.

zuzycie paliwa w ciągnikach belarus/mtz??

stosunek mocy do ceny??

a może mocy do spalonego paliwa??

 

a może ten temat ma sluzyc rozpętaniu wojny mtz belarus, pronar kontra reszta swiata i pyskówek w stulu mój mtz jest lepszy niz fend/jd itp??

 

Poza tym rada na przyszlość - WTWT - więcej tematu w temacie bo coś o mtz'tach w dziale mtz to raczej wiele nie mówi bo tutaj prawie wszystko jest o mtzcie.

Temat ma precyzyjnie odzwierciedlać treść twego postu i to o czym piszesz!!


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Koleś sie chce dowiedzieć o jak sie u nas spisują itp. a Ty odrazu szukasz podtekstów, że to tamto i tamto :lol:. Wiadomo, że tu rządzisz, ale akceptuj nas jako poważnych ludzi a nie dzieci. Co do tematu. Ostatnio kupiliśmy mtz 80 ale ma strasznie długą kierownice :/ Co z tym zrobić ktoś wie ? Ręce się strasznie męczą, siedzenie też jest nisko :/ O kabinie nie będę wspominał już ;)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Nikita_Bennet - Ty tu rządzisz to fakt. Ale nie mam zamiaru tu wywoływać żadnej pyskówki. Słowem nie wspomniałem że mój MTZ jest lepszy od JD czy Fenda. Nie uważam żę MTZ to pepek świata. A zresztą takie porównanie nie ma najmniejszego sensu. Te ciągniki są z dwóch różnych półek cenowych. I jeszcze jedno to raczej gość którego pytasz jaki ma za ciągnik odpowiada Ci np. mam JD czy Fenda, na moją odpowiedz że mam MTZ, odpowiada że MTZ to padło, a sam zapomniał jak jeszcze niedawno jego ojciec lub on sam pracował 330 lub 360. Nie twierdzę, że wszyscy tak odpowiadają. Ale Ty rządzisz. Z poważaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

1. ten tego - ja tutaj nie rządzę - rządzi wszedzie yacenty.

2. staram się uniknąć kilku tematów o tej samej treści.

3. staram się uniknąć wypowiedzi w stylu - "moj jd jest the best" bo nic nie wnoszą dlaczego ten jd jest the best

 

 

@tomcio748

powiem Ci szczerze ze też wolę mtz'ta niż zachodnie marki ze względu na cenę zakupu i prostotę ale byłoby super jakbysmy wchodząc na forum widzieli po temacie o czym jest dyskusja i o to proszę tylko.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol22    1

witam, mam pytanie - czy 82 konny belarus nadawałby sie jako ciągnik uniwersalny (do większości prac) na 20 ha czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W polu tak- najlepiej jak byś miał 2 komplety kół (szerokie i wąskie).

Do prac w obejściu raczej nie zabardzo bo jest duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Jeśli to ma być ciągnik używany, to świetnie spisywał by Ci się MTZ 552. Ma on moc około 60 KM. Jeśli to ma być wyłącznie 80 konny, to jako uniwersalny ciągnik to trochę nie za bardzo. Przydało by się do niego coś, jakieś 330, może T25.

---Połączone---

 

Według mnie to niedobrze że w jednej kategorii są razem ciągniki MTZ ( mam na myśli te które pochodzą w całości z Białorusi ) i Pronary. Pronar psuje opinię o tych ciągnikach . A tak w ogóle to - tvt - krytykuje dużo marek ciągników , ostatnio to od niego dostało się NH. A tak na koniec, pracując w serwisie powinieneś wiedzieć kto wymyślił Pronara. Obecnie to już w małym stopniu Pronar opiera się na podzespołach z MTZ. Polacy dołożyli swoją rękę do tych ciągników i je spieprzy... Taka jest prawda o MTZ i Pronarach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dokładnie. Pronar to bagno, szkoda nerwów i pieniędzy na naprawę tego. Masz racje, że pronary psują opinie o mtztach bo to prawda, wszyscy co nie mieli MTZ to mówią, że ciekną itp. bo usłyszeli od kogoś tam. A te z Białorusi to są maszyny nie do zajechania, w przeciwieństwie do Pronarów. Wie ktoś co z tą kierownicą trzeba zrobić co pisałem kilka postów wyżej ?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2
Dokładnie. Pronar to bagno, szkoda nerwów i pieniędzy na naprawę tego. Masz racje, że pronary psują opinie o mtztach bo to prawda, wszyscy co nie mieli MTZ to mówią, że ciekną itp. bo usłyszeli od kogoś tam. A te z Białorusi to są maszyny nie do zajechania, w przeciwieństwie do Pronarów. Wie ktoś co z tą kierownicą trzeba zrobić-co pisałem kilka postów wyżej ?

Ja u swoich MTZ kierownice zmieniłem na takie jakie są w 360 (te nowsze wyższe). Musiałem skrócić wałek w MTZ. Teraz jest super bo te oryginalne kierownice to rzeczywiście są niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

swoja droga mtz tez nie jest za ciekawy to jest taki ukuty ciagnik tylko za takie pieniądze zadna marka nie sprzeda ciągnika o tak dużej mocy i masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Ja u swoich MTZ kierownice zmieniłem na takie jakie są w 360 (te nowsze wyższe). Musiałem skrócić wałek w MTZ .Teraz jest super bo te oryginalne kierownice to rzeczywiście są niewygodne.

a siedzenie masz od jakiegoś samochodu, czy też tak nisko? Wymieniając kierownice to całą kolumnę zmieniałeś? Pozdro


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w MTZ na kierownicy jest pokrętło ktorym sie reguluje wysokośc (w srodku kiery)Moze to banalne ale czasami ktoś o tym nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
w MTZ na kierownicy jest pokrętło ktorym sie reguluje wysokośc (w srodku kiery)Moze to banalne ale czasami ktoś o tym nie wie.

 

No własnie ja nie wiem i sie nie przyjrzałem powiem Ci. Będe musiał to sprawdzić, dzięki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lernik    0

jak dla mnie to maszyna nie do zajeżdżenia.... tylko ten luz w kierownicy i cieknąca hydraulika. Mój jest z 85r. i silnik , skrzynia nie dotykane i pewnie jeszcze polata..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Ja mam MTZ 82 i pali mało, jest to rocznik 95 posiada TUR-a i chodzi w przyczepie samozbierającej korne z nożami (8t) jak dotychczas to sprawuje się idealnie serdecznie go wszystkim polecam.

 

Pozdrawiam:zbigi123


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tkryszt    0

ja miałem mtz z roku 83 i cieklo mu z silnika wszedzie;/ ale swoja robote robił a do tego mało palił ale to jest chyba wynikiem teo ze mtz malo wazy jak na swoja moc.. ogólnie dosyc dobry ciągnik jak za te pieniadze mam zamiar kupic znowu mtz tylko nowszego bo nie mam za duzo kasy a na te moje 20 ha to starczy w zupełnosci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyBrat1    0

Przez 12 lat miałem MTZ 82 z mała kabiną, awarii brak. Od 96 roku użytkuje MTZ 82, pękała mi przednia rama zaraz przy obciąznikach sa takie żeliwne odlewy i to mi pękało, ale już zrobione, poza tym drobne przecieki, mimo to chwale sobie ten ciągnik, bede go używał jeszcze dużo czasu bo po kupnie Pronara 130 km, MTZ chodzi tylko w transporcie i siewniku do nawozu. Ogólnie dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0
Dokładnie. Pronar to bagno, szkoda nerwów i pieniędzy na naprawe tego. Masz racje, że pronary psują opinie o mtztach bo to prawda, wszyscy co nie mieli MTZ to mówią, że ciekną itp. bo usłyszeli od kogoś tam. A te z Białorusi to są maszyny nie do zajechania, w przeciwieństwie do Pronarów

to dlatego bo pronar udoskonala swoje ciągniki i testuje je na użytkownikach :angry: , my mamy MTZ 82 z 2000r. jeszcze ten czerwony za dużo nie różni się od belarusa ma 1700 mth i żadnej poważnej awarii ( jeszcze nie udoskonalili go o awarie) a wujo kupił już pronara 82TSA i miał udoskonalone sprzęgło że bardzo ciężko chodziło od nowości i przy 2500 mth się rozsypało, może na takiego trafił ale w to wątpie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
Ale ten Belarus za przeproszeniem za***rdala :) .

http://www.farmphoto.com/fpv2/message.aspx?mid=427757

Mój przy 1800 obrotów jedzie 41 km/h - wg. danych z instrukcji, ale wg. licznika z samochodu sąsiada ponad 50km/h :)

To sobie oblicz ile by jechał przy obrotach 2500 :)


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Heh to ile moze jechac taki MTZ 82TS na max obrotach wynoszących 1800rpm??

skrzynia to 16/4


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez salas89
      witam mam pytanie o rade w sprawie zakupu białoruski . Uzywana była by do ladowania obornika i wapna  , co rocznego odkopania rowu , wykopania fundamentow pod budowe domu i wielu prac porzadkowych w gospoarstwie . Znajomy chce mi sprzedac 2 białoruski rolnicze w kwadratowej budzie ze wszystkimi łyzkami , widłami , itp posiadaja papiery na jego babcie , chce za to 9500zł ale jedna ma uszkodzony silnik ( brak glowicy) a druga niby sprawna ale nie odpalana od 5 lat , opony troszke kiepskie z tyłu maja (chyba jeszcze orginalne od nowosci). Cena troszke przewyzsza cene złomu wiec duzej straty by nie bylo , tylko czy jest sens sie w to pakowac ? Czy taki jumz moze cos w polu porobic czy juz tylko zlomowisko go czeka ? 
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj