grzesiekkk

Audi A4 vs. VW Passat

Polecane posty

grzesiekkk    8

Ktos pytal jaka kasa wchodzi w gre, nie chcialbym wiecej wydac ja jakies 21,22 tys. bo mam jeszcze sporo innych wydatkow(budowa domu, kupno ciagnika ). Najbardziej mnie pociaga B5,kombi,tak okolo 2001roku,one tak mniej wiecej kosztuja jak wyzej napisalem. Koledzy a jak w tych samochodach z korozja.Ostatnie 12 lat jezdze mercedesami,i wlasnie ze wzgledu na korozje nie chce juz mercedesa, 5,7 latki potrafia byc juz dobrze zgnite jesli ktos wie gdzie szukac. Pytal tez ktos na czym mi najbardziej zalezy, czy na osiagach, szybkim starcie, panowie najbardziej na niskim zuzyciu paliwa,bo robie rocznie sporo tys. a wiem ze 1,9 sa dosc ekonomiczne.Wiekszosci jezdze sam, lub w dwie osoby, takze ilosc miejsca na tylnych siedzeniach nie jest taka istotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z korozją zarówno w Audi jak i w VW nie ma problemu, pełen ocynk. Mam pytanie czy A4 B5 ma "podwójne" drzwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

A jeszcze jedno pytanie, jako ze w obu markach silniki podobne, czy nawet te same.Z tego co sie zorientowalem czesto w kilkuletnich autach turbina jest juz do wymiany, czy regeneracji.Wiadomo ze stanem licznika nie ma sie co sugerowac, bo przewaznie jest wycofany. Jak mozna sie zorientowac czy z turbina jest juz cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Pisał przecież kolega że będzie sam jeżdził albo we dwoje. A wcale miejsca mało nie jest no napewno mniej niż w a6 ale nie aż tak mało. Wożę nieraz 4 osoby i to nie koniecznie szczupłe i idzie się pomieścić. Do jasności mam a4 b5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Jeśli szukasz Passata B5 w kombi, kolega ma taki jak chcesz do sprzedania 1,9tdi 130kucy, klimatronic, po faceliftingu 130tys przebiegu, 2004r cena jakieś 26-25tyś. Alusy 16 cali, ciemne szyby. Nie jestem fanem tej marki i ja bym tego nigdy nie kupił, ale auto solidne, dośc ciekawie wygląda, zadbane... i co najważniejsze passaty to takie nasze dawne polonezy części pod ręką i w miarę tanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Ktos pytal jaka kasa wchodzi w gre, nie chcialbym wiecej wydac ja jakies 21,22 tys. bo mam jeszcze sporo innych wydatkow(budowa domu, kupno ciagnika ). Najbardziej mnie pociaga B5,kombi,tak okolo 2001roku,one tak mniej wiecej kosztuja jak wyzej napisalem. Koledzy a jak w tych samochodach z korozja.Ostatnie 12 lat jezdze mercedesami,i wlasnie ze wzgledu na korozje nie chce juz mercedesa, 5,7 latki potrafia byc juz dobrze zgnite jesli ktos wie gdzie szukac. Pytal tez ktos na czym mi najbardziej zalezy, czy na osiagach, szybkim starcie, panowie najbardziej na niskim zuzyciu paliwa,bo robie rocznie sporo tys. a wiem ze 1,9 sa dosc ekonomiczne.Wiekszosci jezdze sam, lub w dwie osoby, takze ilosc miejsca na tylnych siedzeniach nie jest taka istotna.

 

Moj typ to VW Passat 1,9TDi 131KM badz 1.8T skrzynia 6 reczna/ albo tiptronic 5 biegowy, bedzie to napewno lepszy wybor od audi a4b5 pozostaje tylko wybór sedan czy kombi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Kolego Tomasek, jeśli diesel to diesel i nie porównuj go do benzyny 1,8t czy samego 1,8, bo diesel spali Ci od 5 do 7 litrów w zależności od warunków jazdy, a 1,8 to jest smok.... i zejście nim do poziomu 7 litrów udaje się tylko jak lecisz kolo setki na trasie przy małym obciążeniu auta. Miałem kiedyś ten silnik w Audi A4 i nigdy w życiu, to jest smok na paliwo, on ma tylko jedna zaletę, ze nadaje się do instalacji gazowej (oczywiście ten bez turbo). A diesel nawet jak go przeciążysz klimą , ładunkiem, czy ostrą jazdą to weźmie ci max 7litrow....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

czy ja gdzies napisałem ze porownuje te silniki w ekonomice? to sa moim zdaniem 2 sensowne silniki w passku jeden benzynowy drogi diesla, i nigdzie o ich spalaniu nie pisałem wiec w czym problem kolego @wlodiw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Żaden problem, bynajmniej ja nie widzę żadnego...., faktycznie motory najczęściej spotykane, ale jednak diametralnie różniące się parametrami. No i co najważniejsze benzynowy znacznie tańszy w zakupie, diesel droższy, ale ekonomika robi swoje.... co kto lubi.... jak się jeździ mało można brac benzynę, ale mimo wszystko jak mi to 1,8 szło tankowac, to łapy opadały.... A wogule to jeśli chodzi o diesela to polecam trzylitrowy motor BMW. Pięknie chodzi, świetne osiągi, spalanie średnio 6,5-8 litrów, do tego żadnych piep... wymian rozrządów. Tylko ciężko taką Bejcę z tym motorem w uczciwych pieniazkach wyrwac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Z korozją zarówno w Audi jak i w VW nie ma problemu, pełen ocynk. Mam pytanie czy A4 B5 ma "podwójne" drzwi?

 

co masz na mysli podwojne?

 

spoko @wlodiwwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Koledzy a jak w tych samochodach z korozja.Ostatnie 12 lat jezdze mercedesami,i wlasnie ze wzgledu na korozje nie chce juz mercedesa, 5,7 latki potrafia byc juz dobrze zgnite jesli ktos wie gdzie szukac.

 

Dobry przyklad to Sprinter.

Ja mam delikatna ryske juz 2 lata na lewym blotniku i nawet rdza nie chce wejsc :lol:

 

Co do skrzyni to 6 biegowa jest rewelacyjna, lecisz 100 km/h przy 2 tys obr silnika i z 130 konnym klekotem 220 bez trudu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Robert jakiego masz Vaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@robertbara

co nie znaczy na 100%, ze poruszasz sie ekonomiczniej niz na piatce z ta sama predkoscia :lol:

 

ojca vitold 1 generacji '02 jest zgnity wszedzie gdzie sie tylko da. ruda wychodzi z kazdego miejsca gdzie woda mogla sie zatrzymac chocby na kilka chwil, to sa miejsca przy antenie, klamkach, listwach ochronnych, mocowaniu tylnych wycieraczek, pod szyba, nadkola i inne dotad niezbadane, na prawde nie polecam tych aut :D

co prawda wersja wyposazenia byla przewidziana zdaje sie na pakistan, jednak trafila do PL, na prozno szukac w nim regulacji luster bocznych, nie nie pisze o elektrycznej regulacji, tam nie ma nawet mechanicznej!!!! byc moze w bogatszych wersjach jest lepiej z blacha, nie mniej taka sytuacja nie powinna miec miejsca. woz kupiony do roboty, ale nie znaczy, ze ma byc z kartonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Co się dziwisz-porównaj ilość wody w Pakistanie i na Żuławach biggrin.gif -pomyśl sobie o tym biedaku który dostał auto przeznaczone dla Was ...biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podwójne że masz ramę drzwi, do tego przykręca się poszycie zewnętrzne no i boczek. Wiem, że w B6 i młodszych A4 to jest. Jak coś to zrobię zdjęcie jak będę w domu i wrzucę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Bobek troszke jasniej bo w autach nie jestem zbytnio oblatany

 

@Brzozak zgadza sie ale mialem na mysli halas i lepiej zestopniowana skrzynia przez co latwiej dobrac odpowiednie przelozenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki masz model samochodu, bo pisałeś o TDI czyli coś z Volkswagen Audi Group. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj