Polecane posty

EppS    90

Może być używany nie starszy niż 5 lat, który nie był wcześniej współfinansowany ze środków UE.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No jakiś do 1000mtg i z maksymalnie 2007roku. Inne pługi też sa dużo Lemkenami śmiga ale Unie chwalą bo są dobre i tanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobre pojęcie względne. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No jakiś do 1000mtg i z maksymalnie 2007roku. Inne pługi też sa dużo Lemkenami śmiga ale Unie chwalą bo są dobre i tanie

 

No tylko uważaj żebyś nie kupił ciągnika z 2007 roku, który zrobił już 3 sezony i ma 3000-4000 mth ;) i licznik cofnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zdziwiłbyś się. W jednym nh 155 mamy cos 4000 mth, i jakbysmy go wymyli wypucowali to byś w życiu nie powiedział że on ma aż tyle godzin, 2007 rok, żadnych wycieków, zadrapań lakieru, popękanych plastików czy coś, farba nigdzie nie odleciała. Nie poznasz ze ma tyle przebiegu. bo w małym nh co ma prawie 6000 to już widać bo tu pęknięte coś, tam zarysowane, tu odleciała fabra tu coś i widać, ale w tamtym ciągniku nie poznasz. W drugim TM 170 koni już trochę widać więcej przebieg bo w paru miejscach farba odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Tamta 155 ma dobre opony, nie widać po nich 4000 mth,,, ten ciągnik tylko w polu robi non stop, poza tym mamy do niego dwa komplety kół - wąskie i szerokie fabryczne więc te szerokie mają około połowę tego przebiegu, czyli 2000 mth tylko w polu zrobione, więc nie widać ich zużycia a 170tka dużo lata w transporcie to już po 4000 czy 4500 mth wymienialiśmy opony przednie, rok temu, a ciagnik 2006 rok. Tak więc po oponach też nie zawsze poznasz, może być już ciągnik 2006-2007 rok na nowym komplecie opon jak dużo w transporcie latał. W obu w środku nie widać nic żadnego zużycia bo ciągniki zadbane te 155 i 175, dlatego uważajcie , abyście się nie przejechali na używce. Teraz ciągniki w dużych gospodarstwach robią 1000 a nawet 2000 mth rocznie.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

A ja nie będe kupował od rolnika tylko takiego który po wystawach jeździł To jest najpewniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

wiem ze zapala ale w pozniejszych przeciez to nie jest ciagnik na 1 2 sezony tylko na lata jesli do 300 tysiecy to new holland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

no jak na twoje 90 ha to 120-140km i będzie ok, 6930 to dla ciebie będzie na dużo 160km po co do 4 obrotowej to 120 to już starczy , do amazonki również nawet na 2 i 3 kl ziemi wiem bo w mojej okolicy taka jest , i najwięcej jest pługów Kverneland i voolgen - noote które ci mogę polecić a najlepiej Kverneland z parkomatem jak masz małe kawałki daleko do domu w szczególności go docenisz , i no i unii na które każdy narzeka. a z ciągników JD 6730 NH T6060 jak coś coś tańszego to deutz, mf

Z mocą nie przesadzał bym dlatego żeby ciągnik był oszczędniejszy , a przez to bardziej praktyczny i uniwersalny nawet do lżejszych prac.

yarecki12 masz racje niektóre ciągniki mogą wyglądać jak igiełki a mieć straszne przebiegi , w szczególności taki z firmy usługowej. Jeździłem casem 7250 12lat i jedyne 25000mth ;) a ciągnik z zewnątrz igła ale jak wsiadłam to był już jasne że ciągnik na żyletki się nadaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że 160KM to dużo. Rozstawiając tą czwórkę na maksymalną szerokość i głębokość orki zimowej rzędu 25-30cm i jeszcze pod górkę to będzie miał ten ciągnik co robić. A jakiś zapas pod nogą musi mieć bo jeżdżąc na 100% mocy ciągnika to gwarantowany wir w baku. Tym bardziej że nigdy nie ma tych koni na kołach tyle co na silniku. Ale za 300 i to jeszcze brutto to ciężka sprawa. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam podobne gospodarstwo i nh T6070 pc sprawuje się dobrze naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Ale za 300 koła to nawet takiego powystawowego JD nie dostaniesz...

Jak nie dostane za 300 powystawowego pochodz troche po giełdach to zobaczysz :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

popieram kolege pawel685 ze przy dzisiejszym kursie euro nie dostaniesz jd ponizej 300 koła ale zalezy w jakiej wersji i zjakim wyposazeniem ale nawet nauboszszego pewnie nie dostaniesz

i mysle ze 6630 wystarczy ja mam JD 6630 oraz proxime 8441 i zetora 5320 na 90 ha i mam 2,3,4 klase ziemi i w gruberze 3 metrowym czy agregacie 5m czy zestawie uprawowo-siewnym o wadze 3t radzi sobie bez problemu i mam gorzysty teren mam rowniez kvernelanda 4 i idzie a gory sa takie ze proxima 8t pszenicy ledwo idzie na laczach tył 480 a przód 380

naprawde polecam JD 6630 ewentualnie wez szersz koła nie stanndardówki ja mam 620 tył przód 520

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież to ma być ciągnik nowy powystawowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

no i plug unii omijaj z daleka a jak zapniesz go do tego JD to on bedzie jezdził na prozno lub go porozrywa do tego JD to juz lepiej unie ale nie ibisa l czy jakiegos tylko xxl i 4 lub 5 skibowy wtedy bedzie ciagnik wykorzystany ale uinia jest h*jowa ja mam kverneladnda zaorałem 300ha i dopiero zmieniłem lepmiesze a kuzyn ma unie xxl 4 i zaorał 1000ha i zmienil juz 6 razy lemiesze i w tym roku odkładnie

 

ja nie poszedl bym na powystawowego mi chcieli wcisnac proxime powystawowa była tak zorana lacze pociete wogole skrzynia nawalala wyskakiwaly biegi a miala tylko 40 mtg i sasami pomyslcie jak widzicie na wystawach jak oni warjuja tymi ciagnikami ja nigdy nie pujde naa powystawowy model wole dolozyc 10 kola a miec nowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

po wystawowy traktor JD jest nawet 50tyś zł taszy od nowego z salonu i ma max 100mtg i nie jest dorżnięty bo jak :unsure: A Unie pługi w moich terenach sobie bardzo chwalą więdz to jest pewne że jego wezne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym wystawowego nie brał a skąd wiesz do czego był na tych wystawach używany

 

mugł byc używany np. do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekJD66    0

i tak bym nie kupił chyba ze niemiałbym kasy a w gospodarstwie i pow. 90 ha to chyba nie gra roli te 10 czy 20 koło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za 300tysięcy i to przy tym kursie euro mogę mieć nowego jahn deere 6830 premium ful wypas tzn skrzynia AutoQuad z eco shift

system hms

tls-amortyzowana przednia oś

3*sterowanie elektryczne superdelux 300

3*wyjścia hydrauliczne superdeluxe 300

HCS-hydro-pneumatycznie amortyzowana kabina

climatrack

spręzarka 1+2obwody

aut-zaczep tylni

wielki zbiornik paliwa 325 litrów

pompa 110litrów

dodatkowy zbiornik oleju 14l

przyciemniane szyby

ogumienie najlepsze pirelli tm800 przud 540/65 tył650/65

przedni tuz

komfortowe siedzenie superdeluxe3 podgrzewane pneumatyczne

siedzenie pasazera amortyzowane

itd...itd

jak ktoś by chciał bezstopniową to 6 tysięcy euro drozszy

jak ktoś chce kupić john deere albo deutz fahr to

słuze pomocą

jeśli ktoś ma zapytania to mój nr gg10906002 pisać nawet jak jestem na niewidoku

W Polsce nigdy w życiu nie kupicie John Deere w takim wyposażeniu i w takiej cenie bo to niemożliwe są to ciągniki w wersjach niemieckich.do końca roku jest promocja.w Polsce ten ciągnik w gorszym wyposazeniu przy obecnym kursie euro drozszy ok 70 tysięcy może nawet więcej


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

10-20 tyś to nie dużo???? Jak dla mnie to dużo widocznie jednym się bardzo dobrze powodzi innym gorzej a ile ten Jelonek ma koni?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

300tys netto mamy rozumieć?

 

AutoPowr kosztuje 8tyś Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj