Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Rogeryk tylko weź pod uwagę, że te ciągniki mają po 18tyś, ale godzin pracy. Ciągnik mógł robić w transporcie, albo jakiś lekkich pracach i zrobi tyle samo godzin, co ciągnik pracujący w aktywnym agregacie i innych ciężkich maszynach. Nic dziwnego, że on tyle wytrzyma bez remontu. Ciekawe ile taki ciągnik miałby, gdyby liczył prawdziwe mth, jak w naszych Ursusach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

fendt i 15 tys mth bez remontu jest to jak najbardziej możliwe. Jeżdziłem 311, który miał juz 16 tys i jeszcze nie wymagał remontu. Ale nie tylko fendt może tyle wytrzymać sam mam zetora 7211, który był przez 15 lat główym ciagnikiem na 50 ha dopiero od kilku lat pracuje trochę lzej i ma juz 14 tys mth zrobione bez remontu. Fakt że zetor jest u mnie od nowiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Te stare Fendty są jak Mercedesy beczki ;) . Śrubki z niego wypadają a merc dalej jedzie :) . W niemcowni są przypadki że te Fendty to i po 30 tysi wytrzymują:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wszystko zależy od tego jak kto dba i jakie ma szczęście (widziałem takich co im się nowe ciągniki po 400tys psuły po 1000mtg) ale przeważnie ciągnik powinien wytrzymac bez usterek taki jak fendt 20tys mtg. I praca silnika podług 16-tki ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Do Bobek Farmer... A czy ja mówiłem że te ciągniki robiły w transporcie? Przychodziły bez kół albo całych mostów lub ze zmiażdżona kabina i przebiegiem 18 tys. Teraz dopiero pracuja w transporcie tylko nie wiem czy byś chciał oddać swój ciągnik w takie ręce... Gaz odpuszczaja jak idą na obiad albo o 2 w noccy kiedy kończą kosić. Klient miał różne ciągniki np JD Renault na silnikach MWM NH. Nie ma już żadnego JD i NH pozostały Fendty i Reanult. Ale Fendty niby te same silnika ale skrzynia inna i na pryzmę 2,5 metra bez wiekszych problemów a Ranault dużo wcześniej trzeba było wciągać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk141    0

Ja polecam valtre t131!! Jest to bardzo dobry traktor (wiem bo sam mam) Ekonomiczny, komfort pracy, i jak narazie w moim przypadku bezawaryjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Dostępność części do Kubota jest taka sama jak do innych nowych marek JD< NH< MF. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Rolczar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel820    1

Ja proponował bym JD 6630 Premium

 

Albo NH lub Massey Ferguson sa to bardzo dobry ciągniki.

 

brak uzasadnienia +10%

Edytowano przez andrzej2110

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

Teraz mogę napisać więcej.

Mam DF 150 i 100 ha, pług 4 v&n i agregat uprawowo-siewny aktywny 3m. spokojnie tymi maszynami obrobiłbym 200ha mieszcząc się we wszystkich terminach agrotechnicznych siewu (posiadam gosp. nastawione na prod. roślinną - pszenica, rzepak, burak).

Więc myślę że jeśli jest to 90 ha i w najbliższym czasie nie ma możliwości powiększenia gospodarstwa to taki 120-130 KM (najlepiej 4cyl żeby nie palił za dużo no i odpowiednie maszyny do niego) w zupełności wystarczą.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

90ha ale chce sie powiększać i 130km jest za mało myśle nad jelonkiem 6930 A to Valtra ile kosztuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUSC1614    0

Ja polecam Valtre

 

brak uzasadnienia +10%

Edytowano przez andrzej2110

Ursus 1614 THE BEST maszyna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam pisać posty z uzasadnieniem, bo polecą %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co jeden to lepszy, a który nowy ciągnik ma problemy z zapłonem w niskich temp? Opanujecie się trochę, więcej profesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego @macius a mógłbyś napisać czego oczekujesz od takiego ciagnika z czym miałby pracowac co powinien mieć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My kupiliśmy na 80ha 120KM i to był błąd, można było wziąć 140KM. Przynajmniej maszyny czterometrowe by dźwigał z palcem w tłumiku. Masz jakąś hodowle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Więc zacznę od nowa :lol: Mam plus/minus 90ha klasy ziem to 3a-4b to ma być główna siłą w gospodarstwie charakteryzuje się ono w uprawę pszenicy,jęczmienia, rzepaku i trochę buraków cukrowych. Nie posiadam żadnej hodowli.Posiadam jeszcze dwa MTZ82 ale one będą do drobnych prac Ciągnik musi się mieścić w granicy 300tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

300 netto mamy roumieć? Ja bym celowałw segment 150-160KM. Czytałem, że interesujesz się Claasem, ciągniki bardzo intresujące, dobrze wypadają w porównaniach, ale w gamie Claas, jeżeli chodzi o ciągniki trafiają się wpadki. Cenowo Claas wyjdzie tak samo, ewentualnie niewiele mniej niż porónywalny MF. Jak Claas to tylko w Cebisie, bo Cis jest jakto @brzozak2 kiedyś określił "tłukiem".

 

 

 

Masz już jakieś potencjlne maszyny wybrane do planowanego ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Nie no cena ma być cena brutto Ja się zastanawiam nad jelonkiem 6930. Maszyny do niego to miały być pług Unia grudziąc 5skibowy obrotowy agregat uprawowo siewny Amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak już kupujesz ciągnik ten klasy, to pług też musi być odpowiedni. Unię omijaj z daleka, już lepiej zrobisz, jak kupisz V&N'a, Kuhn'a, Overum'a. Ibis to bardzo ciężki pług w porównaniu, do możliwości. Wymaga znacznie więcej mocy w porównaniu do zachodnich konkurentów. Obawiam się, że 300tys brutto nie wystarczy Ci na takiego JD.

 

http://configurator....60317463834&bas

 

Konfiguracja JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz w okolicy jeszcze inne pługi, niż Unijne? U mnie np. nie ma obracalnych z Unii, głównie Kverneland i Kuhn. Czyli ciągnik nie koniecznie musi być niesmagany, prosto z fabryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj