Polecane posty

yarecki12    2

Dla porównania mam jeszcze ursusa 1212. Obecnie pracuje głównie w transporcie więc nie ma tak ciężko, i jako taki ciągnik podwórkowy tu podjechać, tam coś zawieźć. Kiedyś chodził z kombajnem do ziemniaków, formownicą do ziemniaków bierną i aktywną, pompe do podlewania napędzał to dostawał po tyłku trochę. Silnik robiony dwa razy, podnośnik, skrzynia, to tamto, o wiele więcej napraw niż w 1204 z turem. Ale dzisiaj ten ciągnik ma zrobiony silnik w fachowej firmie, dużo silniejszy jest od 1204, z takim samym ładunkiem o wiele prędzej się rozpędzam i to na szybkiej skrzyni, skrzynia zrobiona wszystko nowe w środku, oś przednia nowa, zwolnice zrobione i mam nadzieję że teraz ten ciągnik pochodzi parę ładnych lat bo już w polu nie robi, czasem z jakimś agregatem uprawowym porobi albo włóką czy bronami ale to 2 tygodnie w roku, nie to co kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Bo On postawił sprawę jasno i na temat...

No popatrz i cały Twój dotychczasowy pogląd na temat niższości ciągników z ładowaczem legł w gruzach :)

Ps: A ja w swoim poście napisałem inaczej niż kolega yarecki12?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No napisałeś tak ogólnie a ja podałem konkretny przypadek (swój a nie sąsiadów czy kolegów wujka brata sąsiada) dwóch prawie takich samych ciągników z turem i bez i jak widać ten z turem lepiej by było odkupić ode mnie na przykład niż tego bez.

Ale nie w każdym gospodarstwie tak jest, często w mniejszych gospodarstwach hodowlanych ciągnik z turem o mocy 70-110 koni jest głównym i robi wszystko prawie od orki uprawy siewu po prasowanie transport i prace z turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Koledzy mi chodzi o nowy lub max 2 letni ciągnik z turem a nie jakieś starsze. I nie gadajcie mi tu głupot że traktory z turem szybciej się psują bo to nie prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Racja :)

Ale tur przy takim dużym ciągniku to spory wydatek i jeżeli będzie ładował tylko worki i zborze z magazynu to lepiej do tego zadania kupić jakiś stary ciągnik z turem, a gdybyś miał na największym i w przyszłości miałbyś hodowlę to byś nie wyrabiał bo on by musiał zbierać bele z pola, czy kiszonki lub obornik, do tego przy tym wyjdzie duże spalanie, a gdzie do tego jeszcze inne prace ??

I jest to duży ciągnik, więc musiałbyś mieć duże budynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Może on potrzebuje duży ciągnik z turem, ma on wiele zalet. Większy udźwig i stabilność, wysoko podnosi itp. Jak jechać siać nawóz to ciągnik z turem ciągnie dwie duże przyczepy z nawozem a z rozsiewaczem jedzie mniejszy ciągnik. Wtedy spalanie niższe wyjdzie niż jakby tur był na małym ciągniku a rozsiewacz na dużym. Poza tym taki ciągnik może robić główne prace uprawowe, w żniwa transport, może nie opłaca mu się kupować specjalnie czegoś mniejszego z turem. Co do starego ciągnika z turem to może lepiej te kasę wydać na porządny ładowacz do dużego nowszego ciągnika i mieć komfort jakiś. Przy produkcji roślinnej tur nie jest często potrzebny więc po co kupować specjalnie do tego traktor aby stał więcej jak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tak :)

Ale jeżeli miałby w przyszłości jakąś hodowlę to dojdą inne prace z turem zwłaszcza w żniwa czy sianokosy więc taki ciągnik będzie miał za dużo pracy i może nie wyrobić.

A jeżeli miałby jakiś stary z turem to na niego można kogoś posadzić żeby jeździł zbierać bale a ty będziesz już Gruberował czy prasował resztę czy usługi :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodos    0

to polecam fenda 312 vario tms na tyle ha wystarczy w zupelnosci... oszczedny i praktyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Yarecki12 zgadzam się z tobą własnie do tego jest mi potrzebny duży traktor z turem. A jeśli będe miał hodowle to mam c-4011 z turem więc on by robił w stajniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Co innego tur w hodowli a co innego w uprawie. My się specjalizujemy w ziemniakach na frytki i czipsy i tur najwięcej jest potrzebny przy sadzeniu bo podaje bigbagi 1000-1200 kg do sadzarki, musi wysoko podnieść i stabilny być więc lepiej jak jest to większy ciągnik, poza tym ciągnie pełne przyczepy na pole więc musi mieć trochę mocy, spalanie mniej ważne bo on załaduje i w zależności od kalibrażu sadzeniaka odpoczywa od 30 minut do 2 godzin. Jeden gość na agrofoto ma tura na NH TM175 i bardzo sobie chwali takie rozwiązanie. My nie mogliśmy założyć tura do nowszego ciągnika, bo dwa duże NH uprawiają pod ziemniaki ,forterra sadzi, NH mały pryska odrazu, 80tka, i 1212 wożą sadzeniaki więc zostaje tylko 1204. W moim przypadku lepiej mieć tura na starym ursusie bo co, założę tura do nh to czym będę uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

Co byście doradzili przy wyborze używanego traktora na 90ha gospodarstwo? Myślałem nad traktorem do 60-70tyś zł i mocy około 150KM. Traktor o którym najpierw pomyślałem był Ursus 1634 gdyż jest stosunkowo tani i napewno jest duży dostęp do części. Ale gdy przeczyałem informacjie na jego to mi się nie podoba. Na allegro znalazłem John Deere 7700 ma 150km i wkońcu to JD lub NH TM150. I ile może kosztować do niego pług uni grudziądz lub kvernlanda tylko nie sztywny tylko na "resorze" wiecie o co chodzi :) ? bo z tego co się orjętuję to z 30-35tyś by trzeba było dać za nowy. I tak wyliczyłme że taki zestaw za 100-110tyś by mógł sobie sprawić? Co sądzicie wogóle o takim pomyśle zakupienia używki?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Najlepszym rozwiązaniem jak dla ciebie będzie Zetor 16245 są wytrzymałe i mocne i do tego pług PHX Zetor wyniesie cię około 55tyś + pług jakieś 8tyś i masz ładny zestawik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A on to niby taki sam jak ursus a naprzykład coś z nowocześniejszych? A ten pług to nowy możesz dać jakąś stronkę gdzie bym mógł się z jego danymi zapoznać?

 

zetor 16145 z pĹugiem phx 5 skibowym (721842513) - Aukcje internetowe Allegro znalazłem taki zestaw ale ten pług to stary a mi chodzi o nowy pług i używany traktor tylko żeby był trochę nowocześniejszy jak zetro. Bo do zetora to nic nie ma ale to jest ta sama technologia z tego co się orjętuję jak w 1614 czyli ----> to samo co 912 a jeśli takie jak 912 to ----> i to samo co c-385 i zetro z tej serji Crystal czy jakoś a to są jakieś lata '70. Jak się mylę to sorki ale jakoś coś mi sie o uszy obiło że to jest to samo


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 30-35tyś. zł kupisz polski, ale osobiście nie polecałbym. Za podobne pieniądze będziesz miał Kverniego w eleganckim stanie. Ceny na allegro są zawyżone, lepiej pojeździć, po komisach lub dzwonić po ogłoszeniach i kupić od rolnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PGRdobrawola    21

A jakieś zachodnie marki?? Tak od 50tyś do 75tyś? co byście doradzili?


..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jeśli on ma tylko 10tys mth to zapewniam cię że porobi jeszcze conajmniej 5tys mth bezawaryjnie (jeśli oczywiście będzie o niego dbał) a za tą cene to tylko 16 pozostaje ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Moge Ci pokazać nie jednego jak chcesz... Klient przywoził Favority po 18 tys godzin i od 4 lat zwoża kukurydze bezawaryjnie, tylko oleje zmienia. Płacił za nie po 2 tys Euro he he I na pryzme 2,5 metra 611 LSA rozrzutnik Forshritt i bez żadnej pomocy... Do 20 tys można dobić bez remontu silnika jeśli zadba o oleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj