Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Olik    3

Na te 90 ha proponował bym Ci DF Agrotron TTV 1130. Ciągnik cięzki z bezstoponiową skrzynią o mocy ok. 135 KM. ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Olik dobrze mówi nie potrzebny Ci jest ciągnik który będzie stał i dobrze wyglądał tylko dobrze pełnił swoje obowiązki w polu a deutz-fahr z bezstopniówką napewno da rade na takim areale wiec sie porządnie zastanów:)


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Wujek na 85 ha ma Same Iron 150, bardzo sobie go chwali. Ale ja bym Ci polecił Valtre np. N141. Naprawdę dobre ciągniki,dobrze wykonane i z dobrą myślą techniczną.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarioS    1

ja polecam NEW HOLLANDa spoko maszyny i proste w obsłudze.

tm 155 lub tm 175

ale ja bym sobie kupił TS135A z turbiną 162km.


Wole polskie gówno w polu niż fiolki w Neapolu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

John Deere 6830, lub Valtra N141, + przedni TUZ+ fuul wyposarzenie i jest bajka.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

A może niech poczeka kilka lat i za te same pieniądze kupi jeszcze lepszy sprzęt???

 

Właściciel tematu ostatnio wypowiadał się tutaj 17 maja 2007. A wy do dzisiaj doradzacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

@kat czasem komus innemu sie przydadzą te wypowiedzi :rolleyes: jesli ktos powaznie mysli o ciągniku przewertuje dotychczasowe tematy


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na pewno komuś się przyda. Tylko że te ostatnie wypowiedzi to takie przekrzykiwanie się.

 

Bierz to....

Bierz tamto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musimy jakoś wspólnymi siłami dojśc do porozumienia co do zakupu bo jak widze to każdy chce jakąś inną markę a to nie o to chodzi tylko żeby chłopakowi pomóc.

 

 

 

Pozdro Przemal_1989


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

u mnie koleś ma na podobny areał Mc cormicka mc 135 6 cyl tj. 135km , do tego Forterkę 11141 i bardzo sobie chwali kornika, no i fakt przy Forterce która wcześniej to obrabiał to kawał maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja bym proponowal JD 6820 lub 6920. Z Niemiec 6920 kosztowal by ok 50-60 tys euro, a na pln wychodzi 180.000-220.000 tys. z przebiegiem do 500mtg i 2006r. 6820 byl by tanszy mysle, ze od 43-54 tys euro.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0

Na jd bym ci odradzał u mnie w okolicy kupili jd to po roku musieli wymienić pompe paliwową którą trzeba wymieniać w całośći, a kosztuje nie mało bo 12 tys. Słyszałem też od znajomych że koleś w ciągu 2 lat wymieniał 2 pompy paliwowe. Ja mam deutz fahra 130 (dużo tańszy w eksplatacji od jd) i narazie chodzi bez zarzutu, na twoje 90 ha proponuje ci 150 KM. Słyszałem też dobre zdanie o ciągnikach mccormick i case. Ale wybór należy do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Wujek ma 95 ha i niedawno kupił Same Iron 150, do tego ma jeszcze Zetorka 80 KM i dwie C-360. Same po dwóch latach bardzo sobie chwali. Cena optymalna, koszty eksploatacji nie są wysokie no i w naszym przypadku bardzo blisko do serwisu a to też ważne.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Deutz Fahr k120 lub Agrotrona 130-144konie

albo uzywke ursusa 1014 lub 1224


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

karzdy reklamuje to co sam ma...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Ja bym ci polecał JD 7490 180km będzie w sam raz na ten areał

mysle ze 180km na taki areal beda za duze ale to zalezy tez jakie masz gleby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

180 km to według mnie na taki areał napewno zadużo ja polecam JD 6630 premium tylko on jest trochę drogi kosztuje 250000 tys. netto lub MF-a jakiegoś z silnikiem perkinsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

6630 250tyś netto??

7.07.2008 byłem oglądałem 6630 i kosztuje w tej chwili 220tyś brutto !! a nie 250 netto !!

Nie proponuje MC cormika, u nas co 2 ma i coągle cos sie dzieje, szczegołnie w 130konnym !

 

 

 

 

Ja wybrałem sobie JD serii 6030 !!

Serwis wcale nie taki drogi, 1 przegląd 1200zł po 100MTH, kolejny po 500 MTH - 3tyś

Kup sobie nie od dealera tylko od firm, które sprowadzają nowe z zagranicy, zobaczysz jaka róznica w cenie, a jeśli chodzi o serwis to takie firmy mają umowy z autoryzowanymi seriwsantami po niższych cenach !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

Ale zaraz zaraz ty oglądałeś JD 6630 zwykłego bynajmniej nie napisałeś że premium ja też byłem na wystawie w boguchwale na koniec czerwca i stał JD 6630 premium i była kartka 150 km i 250000 tys. netto .Premium od zwykłego się dużo różni i w cenie pewnie też ;) .A jeśli ja zrobiłem błąd z ceną to sory za zamieszanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

spx, żadne zamieszanie poporstu nie zrozumieliśmy sie do końca. Wersja premium no to może i ok, ale zwykła 220brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

vdan a z jakim wyposażeniem bierzesz tego 6030 i jaki dokładnie model z tej serii?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

630, 6430 ten 6630 to taki jakis ogrmny;).

jeśli chodzi o wyposarzenie to basic spokojnie nam starczy

Chociaż jak bedzie dobra cena na 6530 w wersji premium to też sie zastanowimy.

teraz szukamy kredytu preferyncyjnego bo 250tyś brutto wyjdzie nam z agregatem konskilde 3m( uprawowo siewny).

Chcemy wziąśc kredyt z dofinansowaniem MIN rol. ale na 2 lata max.

Tylko pisalismy we wniosku 120km więc..... hm max 6430, żebyt tylko była możliwość;(

Nie czekamy na odpowiedź agencji bo już nam po żniwach będzie sprzęt potrzebny( żepaczek trzeba dobrze posiać). A na starym sprzęcie to nie za ciekawie wychodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

a jak teraz zamówisz JD to jest od ręki i bedziesz go miał po żniwach? bo na te wieksze serie trzeba dlużej czekac


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Wrzesień najwcześniej. Niestety.

A jak ruszy ARiMR z wnioskami to już pewnie trzeba będzie czekac i z pół roku.

Więc załatwiamy i nie czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj