Skocz do zawartości
red

Kwarantanna, szczepienie, odrobaczanie...

Polecane posty

red    0

Witam :)

Rozważam zakup ok 60 byczków rasy simentaler w wadze ok 100kg. Zwierzaki będą pochodzić od handlarza z okolic Tarnowa. Jakie zabiegi zastosować w początkowym opasie??

Czym i kiedy odrobaczać i szczepić??

Słyszałem ze są jakieś pasze lecznicze dla młodego bydła z antybiotykiem w formie granulek i płatków. Wie ktoś może coś na ten temat??

Czy kwarantanna w budynku oddalonym od obory z krowami w odległości 40m coś da czy ewentualne bakterie i wirusy rozprzestrzenia się na 2 oborę z powietrzem bez problemu??

semos    11

A po ile kupujesz te byczki ??

Bo moje właśnie kupuje handlarz z tamtych okolic i chciałbym wiedzieć ile na mnie zarabia.

Lukasz1987    57

Wirusy przeniesiesz na ubraniu i przy TMR na ciągniku.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl

semos    11

Rasa Simental, waga ok 100kg, a obecnie ceny dokładnej nie znam, bo dawno nie miałem byczków. Ale w lecie była niższa o 1żł.

SAMIK    3

Ja jak kupuje byczki to do izolatki na 2 tygodnie i szczepiłam je antybiotykiem zapobiegawczo i odrobaczam. Jeśli nie ma problemów później trafiają do obory. Pozdro

red    0

@SAMIK mam do Ciebie kilka pytań, widzę ze masz doświadczenie i sporo wiedzy na temat hodowli opasów.

Czy cielaki w wadze 90-110kg szczepisz i odrobaczasz odrazu po przywiezieniu czy czekasz aż się zaaklimatyzują??

Jakie stosujesz preparaty do tych zabiegów??

Kwarantanna 2 tygodniowa ma na celu zapobieganie jakim choroba??

Czy cielaki chorują w Twoim stadzie na grype jelitowo-płucna??

I tak poza tematem studiujesz na UP ?? :lol:

SAMIK    3

@Red

Tak cielaki na 3 dzień odrobaczam i szczepiam.

Co do leków wyśle Ci na PW

Zawsze tak robię jak kupie nową partie cieląt 2-3 tygodnie, podczas pobytu obserwuje cielęta czy nie wykazują objawów chorobowych.

Jak narazie nie miałem takiego przypadku

Nie studiuje na UP

red    0

Dzięki za szybka odpowiedz :D

Preparaty które stosujesz i ich dawki mój lekarz wet zaakceptował i sprawdzę pewnie Twoja receptę na swoich byczkach. Tylko czekam na mała poprawę pogody bo w teraz mam na oborze -8 stopni :D

Swoje byczki kupujesz zawsze z tego samego źródła?? Może polecisz jakiegoś handlarza który ma możliwość dowiezienia ok 50-60 szt w ciągu miesiąca??

Uważaj jak piszesz wyrazy.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez stajniaadmiral
      Witam. Pozwoliłam sobie założyć nowy temat bo niestety nie znalazłam nic na ten temat. Mianowicie w styczniu dokupiłam do stada(byki opasowe) 4 byczki jeden z nich de facto najlepszy pokrojowo niedawno się mi rozchorował-dostał biegunki domowe sposoby zawodziły więc wybrałam się do weta-wet dał antybiotyk(coś na H) w zastrzykach i dostał serię trzech dawek przez trzy doby domięśniowo. Niestety byczek nie wstaje ma wyraźne przykurcze przednich nóg które po rozmasowaniu ustępują na jakiś czas,biegunka po antybiotyku ustała ale cielę jest tak słabe że ma momenty że nie trzyma łba w górze...
      Byczek je z apetytem,pije mieszankę mleczną i dostaje preparat witaminowy ale nie mam pomysłu co dalej zrobić z tym że nie wstaje? Może bardziej doświadczeni Koledzy i Koleżanki mieli podobną sytuację i mogliby mi pomóc swoim doświadczeniem? Szkoda mi tego cielaka .
      Wet twierdzi że doszło do zakwasicy mięśniowej . Da się coś jeszcze z tym zrobić? Może go podwiesić?
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.