ahme999

Alli-in/All-out :kto stosuje tą zasadę w chowie trzody??

Polecane posty

ahme999    116

Nowoczesnej?-Raczej "moda retro"(stosowano to już w latach '50 na zachodzie;)

Pytam się, bo biorę to ostatnio pod uwagę przy modernizacji porodówek, ale nie wiem czy jest sens się pchać w dodatkowe koszty, bo wiadomo, że trzeba zostawiać na każdym etapie chowu pewne rezerwy wolnych miejsc dla loch, które przez powtórkę rui będą przeskakiwać pomiędzy poszczególnymi grupami (oproszenia co trzy tyg.) .

Po zastanowieniach dochodzę do wniosku, że zorganizowanie tak starego budynku na ściółce graniczy z cudem, bo o ile można postawić przegrody w chlewni to jak niby wystrzec się niekrzyżowania tzw."brudnych ciągów"-usuwanie obornika, zadawanie pasz.

 

Tak więc-czy rzeczywiście bardzo ostre przestrzeganie reżimu sanitarnego(brak kontaktu pomiędzy grupami) wpłynie namacalnie na poprawę statusu zdrowotnego i dochodowości stada??? <myśli>:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1754    2

Na pewno wpływa na poprawę wyników ekonomicznych ze względu na ułatwioną dezynfekcje - łatwiej wszystko zorganizować mycie itd !!!!! Samo oddzielanie zwierząt poszczególnych grup wiekowych ułatwia utrzymanie statusu zdrowotnego !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Nie mówię tu o grupach wiekowych, tylko "podgrupach" na jakie dzieli się lochy w stadzie w celu organizacji 3-tygodniowego cyklu wyproszeń na farmie. Pewien problem stanowi na pewno wprowadzenie nowych, remontowych, loszek do stada;/ ale mamy za to wyrównane partie prosiąt do tuczu.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikula    0

Jeśli hodowla jest prowadzona w cyklu zamkniętym, chlewnie znajdują się w obrębie "podwórka" tzn nie są oddalone od siebie o duże odległości, ma to trochę mniejsze znaczenie i trzeba przemyśleć dobrze stronę ekonomiczną przedsięwzięcia gdyż stado ma zazwyczaj taki sam status zdrowotny, kiedy jednak dokupujemy np. prosięta z zewnątrz żeby zwiększyć obsadę, jest to istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

ikula ma racje ja tez mam cykl zamknięty ok 50 loch dezynfekuje kojce na sucho i raz na rok lub 2 gdy jest mniejsza obsada robię jedno pomieszczenie puste dokładnie myje dezynfekuje i maluje i tak jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj