tomaszek767

Seria WTS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chcesz kupic? tzn Twoj ojciec? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

cala seria WTS z lat 2001-2004 jest niekoniecznie udana. firma JD ma wdrożony u siebie taki pewien specyficzny program. PPP-Program Poprawy Produktu. wypuszczaja nowy model powiedzmy kombajnu. jest on sobie na rynku ludzie kupuja i potem sie okazuje ze to wysiada tamto sie urywa a to dziala bardzo dobrze. wtedy JD wie co trzeba poprawic, bo zadne laboratoria ani zadne testy nie pokaza prawdziwych wad ktore wychodza w polu. nastepnie pojawia sie nowy model kombajnu, juz poprawiony, ktory zbiera swietne opinie od uzytkownikow. tak bylo z seria kombajnow 2000. potem weszla seria 2200 czyli poprawiona seria 2000. seria 2200 to doskonale kombajny ale technika i konkurencja idzie naprzod, trzeba bylo wiec stworzyc nowy model kombajnu bo z serii 2200 juz nie mozna bylo wiecj wycisnac. powstała wiec seria WTS, ktora Ty masz. ale ze sie czesto psuly (rozniste rzeczy od napedu po sita) powstala potrzeba poprawienia serii WTS. powstala wiec seria WTSi, ktora jest produkowana od 2004 roku i jest bardzo chwalona. nie wiem kolego ile masz ha do koszenia w roku, ale ja bym na Twoim miejscu kupil 2266 albo 2264. ja mam 2266 i jestem bardzo zadowolony. nie zrażaj sie do JD. to dobra firma ale trzeba wiedziec ktory model warto kupic a ktory nie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Wiem że 2266 to dobre kombajny, ale jak narazie nie mogę powiedzieć złego słowa na WTSa. Nic się nie popsuło, nic nie urwało. Rocznie koszę nim około 250ha. I NA PEWNO nie zmienię go na model 2266 bo nie podoba mi się. Nie przesiąde się na starszy kombajn bo to nie ma sensu. Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja więc wiesz... pojeździj WTSem to pogadamy :)

I myślisz że ja się zraże do JD bo ty wielki fachowiec napisałeś że WTS jest nieudany? :) Mam 4 JD i ze wszystkich jestem zadowolony więc nie musisz mnie uświadamiać. Ale dzięki za troskę :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

wiadomo ze sie nie przesiadziesz na 2266. nie chodzilo o to bys sie przesiadl ale o to by kupujac kombajn 5 lat temu zalozmy zastanowil sie czy niesprawdzony WTS czy sprawdzony 2266. ja wiedzac jak to z JD jest wzialbym 2266. co roku kosze 200ha qq i ok 300 rzepaku i pszenicy. maszyna niezawodna. WTSem jezdzilem. 9860. wiadomo ze komfort jest 100 razy wiekszy, ale nie o to tu chodzi. nie jestem wcale fachowcem i nie musisz sie mnie sluchac jak wyroczni. to jest forum, kazdy sie moze wypowiedziec co mysli. kosisz 250ha, to na ten kombajn niewiele. znajomy ma 4500tys ha i u niego WTS 9860 kosi ok 750-800ha. i tam ten kombajn zuzywa sie 3 razy szybciej niz u Ciebie. poza tym ma 4 2266. on ma serie WTSi i nie narzeka w ogole. a te starsze wersje maja rozne akcje. nie twierdze ze Ci sie jutro silnik zatrze albo splonie na polu w kwadrans. moze i masz dobry kombajn ale w w temacie chodzi raczej o tendencje do psucia albo niepsucia calej serii a nie poszczegolnych kombajnow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ale u mnie w okolicy żniwa trwają góra 12 dni i więcej nie dam rady wykosić bo nie mam u kogo po prostu.A do tego mam jeszczę 1177 bo tacie szkoda go sprzedać :) Wiem że mój WTS jest dobry bo kupiłem go od znajomego dilera który miał go od nowości i młócił nim też około 250 ha rocznie w mojej okolicy. Myślę że nacieszę się nim jeszczę kilka lat bo jest na prawde mało zużyty. A jak mnie wkurzy to go sprzedam, dołożę 300 tyś i kupię nowego NH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

NH slyszalem radza sobie niezle. znajomy ma, jest zadowolony ale serwis... od osadkowskiego z legnicy jada do niego prawie 200km i nigdy nie moga przyjechac na czas. zawsze dzien zwloki. a JD dilerke ma pod samym nosem, 30km:) i ja przy JD zostane, kupujac WTSi-a:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja serwis JD mam 10 kilometrów od domu a NH 40 :)

Na zachodzie mówią że ciągniki JD ale jak kombajn to tylko Class albo NH :)

Gdyby nie wyskoczył ten WTS to pewnie stałby u mnie taki jakiś NH. Ale mój tata bardzo jest za JD i pewnie byłaby dyskusja :) Tak zakochał się w 1177 że nie chce go sprzedać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

A mam jeszcze pytanie takie bo bede 1 rok kosic tym kombajnem rzepak i nie mam bladego pojecia jak on sie w tej roślinie sprawdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

normalnie się sprawdzi, nie widzę problemu. tylko miej świadomość że bardzo czystego rzepaku nie będziesz miał.

popatrz jak to wygląda u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

John Deere'owski stół do rzepaku będzie 2 lub 3 razy droższy niż innej firmy. W Polsce to jedynie chyba Rolmako. Robią stoły praktycznie do każdego hedera niezależnie od marki kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli stół z Rolmako to nie polecam napędu elektrycznego znajomego brat ma i sam mówił, że się paliły silniki i montowali im od Claasa. Pamiętam jak dwa dni non-toper stał serwis na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

No właśnie z elektrycznymi mam zamiar wziąść;/ wiesz co kombajn brykał nawet dobrze o dziwno nie bylo poważnych problemów poza kilkoma łożyskami;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

to kolego smaruj częściej, u mnie nic się nie działo oprócz awarii cofania gardzieli i hederu. Coś musiało się urwać w przekładni. ja też nie radzę z elektrycznymi kosami. Weź z napędem od kosy głównej to nie będziesz miał problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj