Skocz do zawartości
GREMLIN

Zaleganie poporodowe krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
krow
mirek767    46

po tygodniu to już raczej nic z niej, próbuj podnosić ale wątpię czy to coś da. Tak jak koledzy wyżej napisali szukaj telefonu żeby parę złotych ktoś dał za nią.

Właśnie takie paraliże są najgorsze kiedy krowa je pije i przeżuwa, taką jest najtrudniej wyleczyć.

ziuta5636    6

a ja bym tez w tym przypadku zastanowił się czy nie zadałęś jej zbyt szybko i gwałtownie paszy treściwej w dużej ilości ona może byc przychwacona, bo z tego co piszesz to ani ketoza ani zaleganie poporodowe to nie jest

Wiadomość z agroFakt.pl

rafff24    26

na dwoje babka wróżyła, jeśli krowa nie wstaje i nogi tylne się jej rozjeżdżają... my wiązalismy je ze sobą, tak żeby się nie rozjeżdżały, tak na anatomiczą szerokość pomiędzy kopytami a stawem skokowym, pozwala to odciążyć conieco mięśnie, i też przewracaliśmy codziennie, poza tym to wlewki energetyczne,

nasza krowa wstała po 2 tygodniach, i jest już po tym 2 lata, będzie sie drugi raz od tego czasu cielić wiosną, i jest ok, ale była wtedy po 2 cielaku, była znacznie młodsza,

jeśli jest/będzie bezwładna to tak jak binek pisze

Edytowano przez rafff24

yahooo777    698

Nasza dwa miesiące po wycieleniu położyła się, dostała kwasicy, Nie wstawała. Tylne nogi wyciągnięte. Taczana, podnoszona i nic. Dostała dawki witamin i nic. Po podniesieniu jej na pasach turem stała z pięć minut. Po trzech tygodniach katorgi padła, lekarz stwierdził białaczkę

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Jolcia    0

Bardzo gorąco dziękuję za wszystkie wpisy.

Po mim wpisie zaczęła tak dyszeć dodatkowo i nie wiem co robić. Bo po woli tracę nadzieję ale niektóre wpisy optymizmem mnie pałają że może jednak wyjdzie.

I już szukałam numerów bogdyby peknięta miednica była to nie ma ratunku. Ale jak piszecie to nie koniecznie musi być.

Zadawkowałam jej też cukru czytałam że to też wzmacnia.

Jeszcze powalczę ale wiąże się to z ryzykiem że całkowicie mi padnie:(

Luke16    220

Spróbuj podnieść ... Jeżeli nie będzie się mogła utrzymać to uciekaj puki nie padnie ... Wzmocnienie dostała odpowiednie... Pytanie jeszcze ... Ciepłe ma uszy?? Jak jej temperatura?? Nam nie tak dawno padła jałówka 10 dni po porodzie... położyła się i już nie wstała ... poleżała dzień dostała zestaw kroplówek... na drugi dzień też wieczorem wchodzimy do obory a ona sztywna... :/ podejrzewam jakiś krwotok wewnętrzny ... Ale wracając do tematu... Dla mnie jak krowa leży max 3 dni to trzeba z nią uciekać bo koszty leczenia stają się większe a możliwości wstania co raz to mniejsze .... Pisałeś że leżała jak żaba w 80% tym bardziej przy starszych krowach kończy się to tzw rozjechaniem czyli pęknięciem miednicy ... Spróbować podnieść jeżeli to nic nie da to uciekać czym prędzej... Zawsze tak rolnikom radziłem bo szkoda bylo na koszty naciągać...

sacrable    18

U mnie pierwiastka po bardzo trudnym porodzie i ucisku na nerw kulszowy nie mogła się podnieść. Podnosiłem ją przez 4 dni dwa razy dziennie za pomocą klamer. Prawie nic nie jadła i nie piła przez ten czas. Zjechała z wagi jak diabli. Wpakowałem w nią 1,5 tys zł i udało się. Dziś jest zacielona i ma się dobrze..

Arturo    35

nie jeden raz miałem tak że dawałem wlewy przed wycieleniem i po wycieleniu a i tak czasami do miesiąca po wycieleniu zalegnie i niemusi być to miednica tylko inny krąg złamany czy naderwany i du..a lepiej jej nie męczyć tylko oddać chodżby za jakieś pieniądze niż w nią ładować a nie mieć gwarancji że wstanie i przy następnym zacieleniu się to nie powtórzy , niestety trzeba czasami tak wybrać ...:(

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

kony111    2

U mnie pierwiastka po bardzo trudnym porodzie i ucisku na nerw kulszowy nie mogła się podnieść. Podnosiłem ją przez 4 dni dwa razy dziennie za pomocą klamer. Prawie nic nie jadła i nie piła przez ten czas. Zjechała z wagi jak diabli. Wpakowałem w nią 1,5 tys zł i udało się. Dziś jest zacielona i ma się dobrze..

Dokładnie mogło dojśc do paraliżu wskutek uszkodzenia nerwu.

mateuszr    0

W tym wypadku raczej nie ma miejsca na sentymenty dziesięcioletnia krowa to mleko, które miała dać dała a chyba szkoda kasy pakować. Jeżeli po podniesieniu bd próbować sama utrzymać postawę itp. i przeżuwa to szansa jest. Jednak w tym wieku to wielkich szans bym jej nie dawał. Ja zawsze jestem za rotacją ja trzeba to sprzedawać wstawiać nowe jałowice w to miejsce i oczywiście sprzedawać za normalne pieniądze a nie jako bydło po urazowe. Utrzymywanie koncernów farmaceutycznych raczej słabe zajęcie. Wiadomo, że często na dwoje babka wróżyła i mimo wszystko sprzedasz krowy na początku laktacji to olbrzymia strata.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Zakladam temat o problemach z krowami (choroby itd)

Napisze tu od siebie na 4 przypadki ostatnie przezylo mi 2 cielaki ( w tym jedna krowa miala blizniaki) 2 krowy poronily w 8 miesiacy, jedna sie szczesliwie ocielila ale teraz cos sie z nia dzieje nie je ( napewno ketoza) a wczoraj ocielila sie jedna miala blizniaki jedno przezylo a drugie nie (napilo sie plynow w srodku) a dzisiaj zachodze o 6 do obory zaczac odpasac patrze a ona zdechla szok po prostu dostala przed snem wapna i byl weterynarz a rano kip ;/ musiala dostac porazeniapoporodowego jak z tym walczyc co jest zle pasza?? skladniki??
    • Przez KARGO
      Chyba każdy kto hoduje bydło mleczne i jest pod oceną powinien zainteresować ten temat. Ostatnio w prasie rolniczej pojawiła się seria artykułów o chorej sytuacji w strukturach PFHBIPM.
      http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/potrzebne-zmiany-personalne-w-zarzadzie-pfhbipm/

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polskie-mleko/odwolac-banacha-z-zarzadu/

Co myślicie o tej sytuacji i jakie macie pomysły aby to uzdrowić???

LISTA ASÓW Z PFHBIPM KASUJACYCH KILKANAŚCIE TYSIECY ZŁOTYCH MIESIECZNIE ZA ZASIADAMIE..

MAMY TU RÓWNIEŻ ASA Z NASZEGO POWIATU WYSOKIE MAZOWIECKIE PREZESA KOLA KRZYSZTOFA POGORZELSKIEGO KTORY NA KAZDYM SPOTKANIU PRZYPOMINA IŻ NIE OTRZYMUJE ŻADNEGO WYNAGRODZENIA.

POLSKA FEDERACJA SP Z O O
      REGON: 141596839
      NIP: 7010149440
      KRS: 0000313969

Członkowie reprezentacji:
      Nazwisko i imię Funkcja lub stanowisko

Dymarski Ireneusz Członek Rady Nadzorczej

Beneš, Edgar Członek Rady Nadzorczej

Wyrębski Franciszek Stanisław Członek Rady Nadzorczej

Pogorzelski Krzysztof Zdzisław Członek Rady Nadzorczej

Burzyński Dariusz Członek Rady Nadzorczej

Banach, Krzysztof Józef Członek Rady Nadzorczej

Mierzejewski Sylwester Członek Rady Nadzorczej

Kautz Stanisław Włodzimierz Prezes Zarządu

Polska Federacja sp. z . została powołana przez Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2008 roku i jest jej właścicielem w 100%. Przede wszystkim trudne do racjonalnego uzasadnienia są wysokie koszty zarządu ogólnego, opiewające na sumę 1 759 281,55 zł. Po pierwsze, w przychodzie netto za rok 2015 o łącznej sumie 4 685 126,18 zł mamy jedynie 83 089,90 zysku (czyli około 1,8%) i 0 zł dywidendy. W tej sumie kosztów zarządu ogólnego jest utrzymanie biura i wynagrodzenie dla 8 pracowników i 8 osób zarządu Polskiej Federacji sp. z . Dodam, że z tej sumy 1 450 000 zł idzie na wynagrodzenia dla zarządu i pracowników. Niepokojący jest fakt, że ogólne koszty zarządu spółki w ciągu 4 lat wzrosły o około 250% z 566 685,23 zł w 2011 roku, do prawie 1 800 000 zł w roku 2015.
    • Przez xxpawlusxx
      wWitam wszystkich tu zgromadzonych. mam taki problem a muanowicie krowa ktora jest w zaawansowanej ciąży odwapnila się i tj ma niedowlad tylnych konczyn. stalo sie tak ze rano podczas dojenia innych krow w pewnym momencie ta upadla z wielkim hukiem i juz od tygodnia nie wstaje. weterynarz podawal jakies kroplowki i jakis lek który byl podany z ryzykiem ze krowa padnie. próbuje wstawac ale tak w polowie nie da rady wyprostowac nog do konca. co mozna jeszczee zrobic? jak podnieść? z góry dzieki
      zapomniałem dodac ze wet stwierdził ze sie odwapnila malo ma witamin ale szkoda ze ona żadnych dodatkow nie je z mąką
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
    • Przez kkrzysiekk
      Czy ktoś z Was ostatnio korzystał z embriotransferu? Jak kształtują się teraz ceny wraz z zakupem zarodka a jak przy własnej dawczyni zarodków?