Bogdan675

zefir 85 co sądzicie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rzeznik13    287

powiedz mi co hińskie jest dobre

ten caly zefir to gorsze dziadostwo od tych polskich perkinsów może ma 85 kon a 3 obrotowej za boga nie pociągnie może cen mała alie ciągnik szajs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A widziałeś tego zefira w akcji, w innych tematach jakiś czas temu było troche o tym zefirze, tak samo na innych forach o tematyce rolniczej, których nazwy z wiadomych względów nie można podać więc, urzytkownicy chwalą za moc mase i niskie spalanie, jak dla mnie wcale nie jest to porażka, porażką jest raczej foton z tymi delikatnymi napędami i wąskimi kołami, co jak co ale zefirm jest już zbudowany po "europejsku" kabina pronara (tanie szyby) kierownica składana na przednią szybę, napędy NH i niegłupi silnik, co chcieć więcej i to za 90kilka tyś, jakbym teraz jeszcze raz kupował ciągnik to może bym zaryzykował tego zefira, bo w tej cenie jest sama mizerota i ciągniki po niecałe 60km, ( może farmer lepszy, bo tródno powiedzieć czy lepiej do "kupy" poskładali podzespoły polacy czy chińczycy, a YTO chyba troszeczke więcej ciągników produkuje i do usa, nie wiem czy nie więcej niż farmtrac) czepiacie się chińszczyzny, a samo nawet nie wiecie co chińskiego jecie nosicie i na czym jeździcie ;)

Proszę bardzo znajdziecie usera na af który posiada zefira i narzeka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

też mówię to jemu bo wporządku chłop ale nijak przekonać sprzedał zetora 7245 z turem i teraz chce nówkę może ktoś ma takiego prosiłbym o opinie

 

jakiej firmy jest silnik w zefirze moim zdaniem 95 tys to duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

nie "hińskie" tylko chińskie.

U nas w okolicy mają jednego Zefira podobno 80 kilka koni nie wiem dokładnie nigdy go nie widziałem, koleś używa go do transportu wody do sadu i owoców z sadu do domu. Jak starszy z nim rozmawiał zaraz po tym gdy go kupił, w całej okolicy było takie zamieszanie co to za ciągnik, bo nikt wcześniej o nim nie słyszał :) to twierdził, że na tyle roboty co on ma to nic lepszego nie kupi. Brejdak ma pannę, która chodzi do klasy z synem tego sadownika, to kolo chwali się, że mieli już z nim przeżycia, jednak nic poważnego.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

Mój przyszły szwagier kupił sobie zefira we wrześniu i powiem wam, że ciągnik niczego sobie. Opony szerokie, szyberdach, ciągnik ciężki i jakość wykonania też niezła. Prasował mi sianokiszonkę z kończyny(a raczej kiszonkę bo było to na początku października i bele były cholernie ciężkie) prasą metalfachu i nawet nie jęknął. Zanim go kupił odradzałem mu to, ale teraz zmieniłem zdanie, fakt, że na razie ma mało mth i zobaczymy jak będzie się sprawował później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja też uważam, że to całkiem dobre ciągniki, biorąc pod uwagę ich moc, cenę i wykonanie wypadają dość dobrze. Ja jakbym zdecydował się na ten model, poszukałbym jego pierwowzoru u jakiegoś dealera i zastanowił się czy nie lepiej go kupić, bo cena około 30 tys zł niższa, kiedyś widziałem na allegro. Ma w standardzie klimę, jednak minusy to węższe opony, ale może można wziąć szersze, mniejsza kabina i co najgorsze bak paliwa zasłaniający widoczność do tyłu, ale za 30 tyś przeżyłbym chyba ten dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

ciekawe jak będzie za kilka lat z dostępem do część nie mówiąc już o utracie wartości przy odsprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marian1224    0

Mam zafirka juz rok i naprawde maszyna niczego sobie elektroniki zero i oto mi chodzilo jak szukalem traktora i cena nie duza a radzi sobie swietnie i w polu i teraz w sniegach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Ostatnio moj wujek kupił takiego, jednak klimy nie ma w standardzie, nawet nie wiem czy jest w opcji, poza tym pod maską jest nieźle napchane,więc wątpie czy gdzieś zmiesciłby się kompresor. Napiszę coś więcej o nim jak pójdzie w pole. Dla mnie to taki plastikowy rusek, co zauwazyłem ze nowy ciągnik i już na masce są widoczne slady korozji. Poza tym ok :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

mam zefira już dwa miesiące 20mtg i narazie nie mogę złego zdania o nim powiedzieć. Jakość wykonania nie jest zła, trudno powiedzieć jak będzie sobie radził w polu, ale w śniegu radzi sobie bardzo dobrze, masa robi swoje :blink:

klima jest dostępna w opcji (7800zł brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer8244    11

A jakiej marki jest silnik w zefirze:D:D bo jestem bradzo ale to bardzo ciekawy :unsure:;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

A jakiej marki jest silnik w zefirze:D:D bo jestem bradzo ale to bardzo ciekawy :unsure:;):P

producent Yituo Diesel Engine, na licencji ricardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elek    0

A mam takie pytanie jak działa w tym ciągniku przedni most? Jak jest on załączany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elek    0

Aha a jest blokada tego przedniego mostu czy tylko załączanie(gdy jest poślizg)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekz1975    188

witam widziałem zefira z turem w akcji zasypywania długiego rowu na grząskim terenie i jestem pod wrazeniem. podwozie to samo co w moim farmerze miał ładne szerokie ogumienie tylko ta maska tak mocno drży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Podwozie to licencja NH/Fiatagri serii L. Podobno właśnie części pasują od nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

A jak z dostępnością części i cenami części do tego ciągnika?

Części są dostępne na przykład u dilerów co sprzedają ciągniki ( w woj łódzkim jest np farmasz koluszki) a cześci z tego co wiem do tego ciągnika nie są takie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tani w zakupie, części tanie mało pali, dobry uciąg, tylko kupować i nawet nie patrzeć na zetory farmtracki i inne new hollandy :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz12347    0

Witam ja mam taki tylko chiński YTO 804 kupiłem go w styczniu 2009 za 71 tys.teraz ma bnabite niecałe 300 mth.Ale jestem z niego zadowolony,dostepne czesci(napedy skrzynia most od new hollanda seria TD skrzynia 12/4, silnik licencja ricardo-na początku wydawało mi sie że iveco) dobra widocznośc zwrotny nie pali duzo wygodny fajne zegary radio klima siedzenie gramera duzy przedni balast dokladnie 580kg obiazniki na tylnych kołach .Lata pługiem 4 zagonowym teraz z 3 obrotowa podobna do ibisa,agregat 3.60 z agro maszu , prasa kombajn buraczany widlak.Miałem w nim dwie awarie z czego jedna na gwarancji.Nie właczał sie wałek Wom.Przyjechal serwis(nie wiem co to za ludzie ale porażka całkowita,na poczatku przez jakies 10 mth jezdził na przednim napedzie właczonym i mi buraki wciskali ze tak am byc bo to głosny ciagnik(on piszczał jak jechał)heeeehehe.traktor był na gwarancji to niech grzebiąl(cały czas stałem przy nich i mi sie płakać chciało).zajeło im to cały dzień a awaria polegała tym ze na tulejce która włacza wom bym wzer i blokowało.dało sie zrobic.mi by to zajęło nie wiecej niz 3 h.

Druga awaria to sprzegło.teśc spalił podczas akcji burak.Ale to juz zrobiłem sam.czas wyjecia kosza bez podnoszenia kabiny niecałe 3 h.koszt naprawy z nowymi srubami i tarcza nd NH TD 95 niecałe 250 zł cena po znajomosci.Mogłem tez tarcze nabic za ok 100.ale kupiłem nową.pierwsza regilacja na stole na koszu potem reszta na cięgle na zewnatrz.prościzna.

Ja osobiście jestem zn igo zadowlony POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ja kto spalił sprzęgło? Nawet średnio inteligenty traktorzysta od tak nie spali sprzęgła w dobrym ciągniku, na spalone sprzęgło potrzeba kilkaset mtg katowania, a nie od tak pojeździć pół dnia na pół sprzęgle, proszę o jakieś szczegóły jak to się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dominikl95
      witam pojawił mi się problem w fordzie 7910 z przednim napędem Majac wyłączony napęd uprawiałem ziemię i jechałem pod górkę i widziałem że napęd się sam załączał i wyłączał.Tak jak by dostawał prąd i się włączał Dodam że rowniez że przy włączonym przycisku nie pali mi się światełko na przycisku że jest załączony. Myślicie że to wina włącznika elektrycznego 4x4 czy głębsza usterka
    • Przez Stachowy
      Witam!
      ostatnio zaczalem sie zastanawiac czy zamiast kupna c360 i tura do niego nie lepiej bedzie kupic ostrowka. bo tak z przodu mamy tura na grubej ramie a tylka wyzke mozna odjac.
      i mam kilka pytan do osob ktore pposiadaja ostrowki. jaki jest udzwig przedniej łyzki, i czy tylni most jest jak w c360 ze da rade zrobic belki i zaczep. bo wiem napewno ze przekaznika nie ma i ze nalezalo by dac duza p[rzeciwwane na tyle bo jednak lyzka troche wazy. dobrym plusem jest wspomaganie i oddzielny zbiorkim z plynem do hydrauliki jakiego nie oferuje c360.
      czekam na opinie pozdrawaiam
    • Przez dominikl95
      co powiecie na temat forda 7910 planuje zakupić ,na co zwrócić uwagę jak z awaryjnoscia,spalaniem itp
    • Przez Leni933
      Mam problem w moim Fordzie. Po rozgrzaniu zapaliła mi się kontrolka oleju sprawdziłem manometrem i na rozgrzanym silniku na obrotach jest 1bar ale na wolnych 0. Silnik jest po remoncie, nowa pompa oleju, wał, korbowody. planowana głowica, sprawdzany blok. Nie możemy za bardzo znaleźć przyczyny moze ktoś coś pomoże?
    • Przez rysiurolas
      Witam, piszę w sprawie waszych opinii o ciągnikach ford z serii 40, głównie o skrzynię powershift. Czego jest warta, eksploatacja co ile mth co wymieniać itp. Jeśli ktoś posiada taki ciągnik proszę o opinię.  Na co zwrócić uwagę przy kupnie. Czemu często te Fordy stoją długo na ogłoszeniach sprzedaży i cena jest nie za wysoka, ludzie boją sie je kupować ze względu na skrzynię , czy dostępność części? Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj