rucin

W jakim wieku zaczynaliście

Polecane posty

Filipoo    14

ja zacząłem 4 lata temu  więc miałem 16 ;);) z początku czyli 5 lat temu jezdziłem z wujem i tak się przesiadaliśmy :)wiec w wieku 16 lat juz sam kosiłem i nawet dobrze mi szło nic nie popsułem co wazne skrzynia nie wyleciała :)tak mówiąć to nie wiem jak mozna zle kosić :)na 15 ha robiłem i szło ładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

17 lat i szło mi od początku dobrze bo miałem wcześniej kontakt z kombajnami i czasem kombajniści dawali poprowadzić, a w wieku 17 lat miałem przejeżdżony pierwszy pełny sezon, wszystko jest proste jeśli wie się co do czego służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Znam takich ludzi którzy czego się nie dotknął to popsują a co gorsza niepotrafią naprawić a pytam bo na ten sezon kupiliśmy kombajn i chce dac argumenty ojcu żebym mógł i ja kosić a mam 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

Ja pierwsze kroki na bizonku stawiałem mają 13-14 lat , dziadek mnie szkolił podstaw , w wieku 15 lat już wszystko kumałem , w sezonie 2009 cały sezon przelatałem Bizonem i MDW , na zmianę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeznik13    287

pierwszy raz za sterami bizona siedzialem jakies 4 lata temu czyli mailem niecle 10

wiadomo sam na polu nie bylem tylko z kombajnistą on sobie pił piwko a ja kosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Witam ja zacząłem jak miałem 17 lat bo wcześniej nie miałem na czym zaczynać ;) pozdrowiam wszystkich pozytywnie zakręconych ;)


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ja mam 15 lat, sam jeszcze nie pracowałem. Jak wujek dał chwile, to całkiem dobrze mi szło. Ale w tym roku już chciałbym śmigać sam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

kosić i jechać do przodu to każdy umie ale jechać przez drogi to jest dopiero przewalone ;)

ja zaczynałem jechać w wieku 15 lat teraz jezdzić Z110\3 klima itp. to jest dopiero jazda łatwa nie zaprujesz w ziemie kopiowanie jest a na Z056 to trzeba umieć jezdzić dobrze żeby wszystko grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

A jak jest z policją i sąsiadami nie czepiają się że"taki mały" sam jeździ taki wielkim szprzętem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja miałem 16lat jak przejeździłem mój pierwszy pełen sezon JD 1177 (około 100ha). Wcześniej jeździłem Bizonem jak ojcu się nie chciało. Pierwszy raz dał mi jechać w wieku 12 lat ale stał z boku i się patrzył co tworzę ;) pamiętam że slalom taki zrobiłem że prasą miał ciężko się zmieścić ;)

Od dwóch sezonów jeżdżę JD WTS9680 a mam 20 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

16 lat, BIZON Z056. Sam. Bez nikogo. Ziemi mi na takim wzgórzu wlazło w heder ;/ i zaczęło ryczeć. Do tego kurzyło się niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszc360    0

ja zaczynalem jak mialem 14 lat 2 ha jezdzilem ze starym kombajnista a puzniej jezdzilem sam i jezdzilem na zarobek w pierwszym sezonie wymlucilem 25 ha w tym 15ha zarobek a mam 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablorolnik    2

Ja mam 14 lat i kombajnem (Volvo BM 900) już kosiłem u boku taty nawet dobrze mi szło. ;)


Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0

ja poki co mam 16 lat i mi sie do koszenia nie spieszy ;) wiadomo ucze sie powoli z ojcem, ale narazie prawko T mnie czeka i ransport na legalu ;)


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Temat przenoszę do Hyde Parku, bo tam bardziej się nadaje. A co do samego tematu, to mało miałem okazji do stanięcia za sterem Bizona, ale pierwszy raz w wieku 15 lat troszkę kosiłem ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Moj kuzyn ma 25 lat i ma Rekorda od 4-5 lat i kosil nim tylko chwilke bo tak caly czas za sterami siedzi wujek i nikogo nie wpuszcza za kierownice, ja kilka razy stalem obok ale i tak wole w transporcie jezdzic niz na kombajnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

W tym roku pierwszy raz sam kosiłem i sam maszynę ustawiałem i całkiem nieźle mi to szło a "pokierować" to tata dał mi pierwszy raz hmm może jak miałem z 12lat ale też piękny slalom gigant za mną pozostał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Ja na razie żadnym nie kosiłem ale jechał po ściernisku jak miałem 12 lat w 2008r ;)


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paatrykk    0

chłopie na pusto to ja kierowałem w wieku 7 lat

ale powem jedno jak chłopak kapowny i ostrożny to spokojnie od 12 lat da sobie rade na bizonie ja z wójem zmłuciłem hektar i dalej już sam sobie dałem rade nie szło mi tak jak wujowi ale jak na pierwszy raz według mnie było świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wito    0

Ja póki co jeszcze nie miałem okazji po młócić ;) Ale w wieku 12 lat mogłem sam zjechać z pola ;) Ale bk-a niezła była jak musiałem się przeciskać między budynkami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vegeta23    2

Ja mam 17 lat i też cały czas jeżdżę z tatą i wgl. Praktyka opanowana perfekt tylko gorzej z teorią. Na ciągniku czy samochodzie osobowym albo ciężarowym idzie mi bez żadnych problemów, bardzo dobrze, można powiedzieć że już tatę przerosłem w tych sprawach ;) ale kombajnem no jakoś nie mogę. Jak jestem z kimś na pokładzie to jakoś jakoś ale i tak nie za bardzo jak jestem sam to już tragedia. Cały czas mam uczucie że coś się popsuje albo nie wiem że coś spitolę a wiecie sami jakie są starsze Bizonki. Chyba ten strach mnie paraliżuje. Po prostu młocka mi jakoś nie leży. Macie może jakieś porady dla mnie? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy1989    6

Ja też pamiętam że się bałem ale nie że się popsuje tylko że się zapali.

Do tej pory często spoglądam w lusterka czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mój brat jak miał 16lat to z ojcem jezdził bizonem cały sezon a ojciec kombajnem raz w życiu kierował dodam że jezdził tez po drodze krajowej. Ja na wakacjach czyli 15lat skosiłem sam może z 3ha a tak to zawsze ktoś był nieopodal w traktorze itd. @vegeta23 czasem tez tak mam że jadę i sobie myślę, coś piszczy a to coś innego i wydaje mi się że czas ubezpieczyć maszynę i spokój.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj