Skocz do zawartości
rolnikbbr

prowadzenie równoległe w palmtopie

Polecane posty

rolnikbbr    0

Ostatni w Top agrar znalazłem ze na palmtopy sa specjalne programy umozliwiajace prowadzenie równoległe czy znacie moze jakieś?

ogrodnikm    7
Napisano (edytowany)

prosze i ja o namiary najlepiej jkby ktos jakis zestawik zasugierowal pozdrawiam

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Gacuseks    2

Ja również jestem zainteresowany takowym oprogramowaniem. Może ktoś poda nazwę, linka.

witek    2

a mam pytanko czy ktos może odzywał sie do tej firmy ? tez bym chetnie nabył taki program może jakis zakup grupowy ??

Gość nigger   
Gość nigger

Kupujemy, cena 119 euro, gdyby znalazło się kilku chętnych koszt rozłożylibyśmy pomiędzy siebie.? czekam na sugestie

Duzy1    8

Możesz podać co to potrafi jaka dokładność na jakich telefonach działa czy potrzebna dodatkowa antena

Duzy1    8

Do siewu zboża pewnie i za mała a do siewu nawozów starczy tak uważam

rolstudent    96

ja też myślę nad tym programem. I jestem chętny na zakup w kilku

tylko żeby to nie wykryło ze na jednym programie pracuje kilka urządzeń z drugiej strony jeśli nie ma gprs lub czegoś podobnego to nie nie połączy

fajnie by było żeby to się instalowało na karcie pamięci a nie urządzeniu

a do siewu nawozów fajna sprawa

Edytowano przez rolstudent

lukaczmarek    265

moim zdaniem dokładność pracy na samym palmtopie/smartphonie bez żadnej dodatkowej anteny moze wynosic ze 2 merty tak wiec nie wiem czy nawet do nawozow sie nadaje

A wogóle w którym TAP było to opisane??

Edytowano przez lukaczmarek

rolstudent    96

zwykle GPS przekłamują jednostronnie wiec jak wszystkie przejazdy przesunie o 2 m to nie tragedia

mnie ucieszył by taki z dokładnością do 1 m

przy sianiu nawozów na laki to nawet by się sprawdził zwłaszcza ze sieję na zakładki czyli ewentualny błąd jest mniejszy o 50%

rolstudent    96

obczaję coś jutro z kolegą on go lepiej kuma niemiecki

a wszystkich z SGGW zapraszam we wtorek na spotkanie z przedstawicielami firmy AGROCOM

12 kwietnia godzina 16 sala rady wydziału budynek 37

Sylwi    6

Czy można gdzieś w PL kupić program do jazdy równoległej?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TopAgroPlus
      Temat postu odnosi się do nawigacji rolniczej. Zastanawiam się nad zakupem nawigacji rolniczej do prowadzenia równoległego gdyż podczas wykonywania siewu nawozu przed siewem nie ma scieżek agrotechnicznych jak i przy oprysku przed wschodowym co powoduje większy nakład nawozu/oprysku i niedokładność wykonywanych zabiegów.Czy ktoś by mógł wypowiedzieć się na ten temat czym się kierować przy wyborze takiej rzeczy.Potrzebuję coś w miarę dokładnego.Gospodarstwo liczy ok.90 ha oprsykiwacz to Unia Pilmet z elektryką Müllera a siewnik do nawozu to Unia Mx 850 wersja bez komputera.Ciągnik który z tymi maszynami współpracuje to Zetor 5340.Nawigacją która mi się spodobała jest Müller Track Guide II wygląda to ciekawie.Może ktoś miał lub ma do czynienia i się wypowie i opisze działanie jakie gniazda trzeba czy trzeba gniazdo ISOBUS i jak się obsługuję.Może ktoś będzie miał inne propozycje to chętnie wysłucham.Proszę o treściwe i tematyczne odpowiedzi.
    • Przez deer
      Zastanawiam się nad kupnem zestawu do prowadzenia równoległego ręcznego.

Wybieram pomiedzy tymi zestawami:
      -TRIMBLE EZ guide 500 http://www.precyzyjnerolnictwo.com/index.php?section=18 około 11000zł
      -TEEJET CL 230 http://home.agrojet.pl/porady/uprawy-polowe-1/nawigacja-gps-na-polu/centerline-230 z lepszą anteną ok 7000zł
      -MULLER Track guide http://www.ekotronic.pl/files/file/Mueller/Track%20Guide.pdf około 8000zł
      -TOPCON system 110 http://agrogps.webd.pl/rolnictwo_precyzyjne_agrisystem_systemy_i_doradztwo_dla_rolnictwa_czytaj_wiecej.php?article_id=102 z jakąs porządniejszą anteną ok 11000zł

Wszystkie ceny netto.
      Może ktoś zna ceny innych zestawów ? Mile widziane jakieś przemyslenia spotrzeżenia, a najbardziej doświadczenia .
    • Przez xXPioter99Xx
      Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:
      -Siewu zbóż i rzepaku
      -Uprawy przedsiewnej 
      -Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny)  
      Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?
      Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 
      Z góry dziękuję i pozdrawiam  
    • Przez yacenty
      Ktoś z was ma jakies doswiadczenie z taka oto zabawka?
      TeeJet CenterLine 220

link do ulotki polsko języcznej: http://www.agrojet.pl/produkty/ulotkaCL220a.pdf
      urzadzonko ponoc u osadkowskich kosztuje 6tys zł i ma byc dobre do jazdy równoległej,
      Przy takich kosztach to ja mowie TAK, warunek tylko jeden musi trzymac sciezke - tak do 10-20cm - jest to możliwe?

Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez RobMaximus
      Cześć wam,
      zakupiliśmy u nas na gospodarstwo GPS firmz Trimble CFX-750, wszystko było by super jak by była instrukcja po Polsku. Niestety takiej nie dostałem.
      GPS był kupiony od przedstawiciela, czyli jest nowy i nie używany, mimo tego nie ma instrukcji po Polsku tylko jest po Angielsku.
      Sam sprzęt ma język Polski.

Może ktoś z was może mi pomóc i wyśle mi tą instrukcję obsługi w PDF na r.bielaszewski@wp.pl albo wysle mi linka gdzie mogę taką ściągnąć ponnieważ nie mogłem takiej znaleść.

Pozdrawiam