Gość Profil usunięty

Sipma Z-279/1

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na wiosne mam zamiar kupic sipme Z-279/1 do mf 255, i mam pytanie, jak to jest z ta hydrauliką, czy za kazdy otwarciem pokrywy trzeba przestawiać tę wajchę pod siedzeniem, bo sipma ma chyba dwa przewody hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

chyba nigdy nie pracowałeś swoim mf-255 z hydrauliką zewnętrzną.

Wajchę pod siedzeniem przekładasz na pozycję nr 2 a dźwignie od sterowania ramionami podnośnika w pozycję ,,STAŁY WYDATEK" i wszystko śmiga jak należy.

 

A tak moim zdaniem to raczej ten mf-255 nie pociągnie zbyt długo przy tej prasie, Też mam mf-255 i robię belki o wymiarach nie 120x120 a 90x120 i powiem wprost, że nie jest lekko. Wiec radzę rozejrzeć się za taką prasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no fakt z hydraulika to jedynie przyczepe kipruje, a prasował bede tylko słome ok 15h i usługi wieć powinien dać sobie rade, a jesli bym przestawił np na pozycje nr 1 to nie bedzie chodzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

nie będzie chodzić, przecież tam w te wyjścia masz wkręcone kurki więc nie ma prawa działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ok, dzięki. Chodzilo mi tylko o to czy nie trzeba bedzie wajchować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

wajchować trzeba wtedy gdy chcesz pracować hydrauliką i podnośnikiem np. w owijarce po woinięcieu aby wykiprować belę trzeba przełączyć na środek i później znów wrócić na pozycję 2. (niestety w jednej chwili te dwie czynności nie działają w mf) jeśli pracujesz podnośnikiem to dźwignia pod siedzeniem w położeniu środkowym jeśli hydrauliką to w pozycji 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Na wiosne mam zamiar kupic sipme Z-279/1 do mf 255, i mam pytanie, jak to jest z ta hydrauliką, czy za kazdy otwarciem pokrywy trzeba przestawiać tę wajchę pod siedzeniem, bo sipma ma chyba dwa przewody hydrauliczne.

będzie chodził jak burza, o ile masz ten ciągnik w dobrej kondycji, sprawdza się dużo lepiej niż c 360, bo ma lepsze chłodzenie c 360 w grząskich łąkach lubi się zagotować a ferdek radzi sobie, tak samo z grzęzieniem, wiem z autopsji że jak ferdek ma 14,9 opony pujdzie w belarką tam gdzie i c 360 i c 385 utopią się na amen ale nawet i na 12,4 oponach też sobie poradzi, tylko zaczep pusisz w prasie przełożyć na górny, no napewno nei zbijesz za ciasno balika, ale i na prase będzie zdrowiej bo ciągnik zadusisz a nie w prasie coś urwiesz, co do hydrauliki, to ramiona tuz lubią powoli opadać i wtedy trzeba przerzucić tą wajchę żeby podciągnąć ramiona tuz do góry ale to tak raz na godzinę ;)

z polskich pras nic innego chyba nie wybierzesz, może warfama "idzie" lżej ale nie wiem, z sipmą napewno ferdek będzie chodził, ba nawet niektórzy 2812 ciągają te prasy, z z569/1 to zajeździsz tego ferdka ale z 279/1 będzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Co do zapadania sie c-360, zaloz opony 16.9 i jedziesz wszedzie niemal z kazdego blota na takich oponach wyjezdza.

Co do grzania, wystarczy wymienic orginalne smiglo wentylatora na takie od stara (6 lopatek i pasuje od strzala) i zeby zagotowac to trzebaby solidnie ciagnik obciazyc, prawie nierealne o ile masz czysta chlodnice.

I od kiedy silnik 47KM jest mocniejszy od 52KM (w 4-cylindrowym silniku np w c-355), niby niewiele ale roznice widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

To nei moje zdanie ale kilku znajomych którzy posiadali lub posiadają i c 360 i mf 255 że do belarki ferguson jest dużo lepszy, nei tylko moc ale i zwrotność poprostu lepiej się pracuje niż c 360, a cod o tematu to nei ma co straszyć usera że mf 255 nie podoła z z279/1 bo da rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Moim zdaniem mf-255 też jest bardziej zwrotny niż inne c360 ale jego minusem jest moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sąsiad ma c360 3p i ciągnie ta prasę i mówi ze nie ma z nią problemów, @semos przyjżałem sie hydralice mf-a i poczytałem trochę instrukcje i reczywiscie pozycja nr 1 jest zaślepiona, mogłem to odrazu obejżec, bo nawet nie zwracałem uwagi na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

MF raczej co do zapotrzebowania mocy nie będzie miał problemów z tą prasą tylko na grząskim terenie będzie miał trochę ciężej z uciągiem prazy z pełna komorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@Dodi brałeś teraz nową sipmę, ile trzeba dopłacić za ten panel sterujący i co to daje jak się użytkuje klasika bez tego panelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Dla mnie był gratis :rolleyes: ale pewnie z 400zł. Dzięki temu panelowi obwiązywanie siatką mam włączane za pomocą przycisku (bez Panelu było by na sznurek)Sygnał dźwiękowy pełnej komory, czy klapa jest zamknięta. A sterownik jeszcze umożliwia:

- Bieżącą informacje procesu owijania beli

- Pomiar ilości sprasowanych bel

- Pomiar czasu pracy urządzenia [h] z dokładnością do 1 min

- Możliwość porównywania osiągniętej wydajności na trzech różnych polach

- Wyświetlenie stanu czujników

- Wyświetlenie sumy bel od momentu zainstalowania na prasie

- Wyświetlenie numeru seryjnego i roku produkcji maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmers99    1

u mnie mf 255 chodzi z taka pasa jz 6 sezon i jest ok ,a co do hydrauliki,podłaczasz przewody pod siedzeniem przestawiasz małą dzwignie w prawo i tez trzeba dzwignie od podnoszenia belki podniesc do samej góty zeby cisnienie było,a potem jak wywalasz bele to tylko uzywasz po lewo tej wyzszej dzwignii. :rolleyes:


sie robi tym ,co się ma ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

My posiadamy tę prasę wejśc hydraulicznych ma 2 i trzeba tych wajch używac i to jest najgorsze w tych traktorach :lol:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
    • Przez Dawid1100
      Witam ma ktoś może prasę sipme z263?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj