klo444

budowa przyczepki samochodowej

Polecane posty

zorzyk2    56

Chyba, że części będą za złomu. Waży 220kg i licząc stal jako pręt zbrojeniowy wyjdzie drożej.

Odnawiałem starą damkę i wyszło mi ponad 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

nie wyjdzie drożej, wszystko ze składu stali, materiał na podłogę mieliśmy(nie wiem ile sklejka kosztuje) robota własna, rura na oś ze "złomu" co prawda była, czopy piasty koła nie liczone bo wszystko mieliśmy za free można powiedzieć, stal kupowana po cenach netto(hehe jednak bycie na VAT ma swoje zalety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Zmierzyłem naszą przyczepkę do samochodu.

Od burty przedniej do haka ponad 110 cm

szerokość 150cm, długość250cm, masy nie znam wys. burt ok 40 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Przy przegladzie zerowym trzeba pamietać ,żeby przyczepka miał DMC nie więkdzą niż ma samochód w dowodzie(ja mam tylko 550 w 90 km oplu, a w 23km maluchu miałem 500 :) )

Czasem policja lubi sie o to czepiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcel    0

@zorzyk, robisz tandem na gotowej ramie czy spawasz własną? Jakiej wielkości będzie paka? Hamulec robisz na linkę czy hydrauliczny? Tandem na belkach i dobrze dobranej sprężynie prowadzi sie miodnie, sam mam coś takiego http://img709.imageshack.us/img709/7642/p1020543.jpg i sobie chwale takie rozwiązanie ;)

Dyszel zaczepu sam robiłeś czy kupiłeś gdzieś? Jakie osie masz założone? I jeszcze mam pytanie jaka jest szerokość paki? Bo ja chcę pakę wpuścić między koła? Rozumiem że z poldka wziąłeś tylko górną ramę a dolną sam robiłeś.I jak z zarejestrowaniem? Pytam bo tez mi chodzi po głowie zrobienie czegoś takiego z poldka trucka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Zmierzyłem naszą przyczepkę do samochodu.

Od burty przedniej do haka ponad 110 cm

szerokość 150cm, długość250cm, masy nie znam wys. burt ok 40 cm

o ile się oriętuje to od jakiegoś czasu dyszel musi mieć 120cm długości aby ją zarejestrować, też robiłem sam 280+ dyszel 120 na 145 DMC750kg woziła 1200+ masa własna oś; rura grubościenna czopu toczone na wzór poloneza resory z żuka lublinka 2 rama! mała ciekawostka oś przesunołem względem środka paki o 4,5cm do tyłu i naprawde ciągnie się ją lepiej niż te orginały na osi skrętnej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukoczq    0

Witam

Ja mam pożyczona od znajomego przyczepke lekką i dyszel (za zaczepem) jest dokładnie 92cm od burty. Więc nie wiem jak to jest z tymi przepisami. Przyczepka z maja 2009 roku, fabryczna. Dopuszczalna ładowność 460kg, masa całkowita 600kg a skrzynia to 2,2m x 1,2m. Rama z dwóch ceowników połaczonych zaczepem z przodu. Rama z osia solidne ale burty to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Koledzy a może jakieś zdjęcie od dołu przyczepki, jakie profile itp.?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1987    0

Koledzy wcześniej było wspomniane o piastach od lady samary. Po przykręceniu takich czopów do profila jest gotowa os. ale pytanie takie czy nie doczepiają się przy rejestracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego w tym roku będę wykonywał przyczepkę, to wrzucę zdjęcia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1987    0

ok ja właśnie tez mam zamiar zrobić. Tylko czasu brakuje bo narazie kończę robić kabinę do c360. ale pewnie w nowym roku wezmę się za przyczepkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1987    0

Koledzy jak rozmieścić os do przyczepki. Paka będzie miała wymiary 2300x1250. Ile przesunąć os do tyłu zaznaczam ze os będzie na resorach od poloneza plus amorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To w moim przypadku jest tak długość skrzyni 160 cm, zaczep 66 cm, oś od tyłu skrzyni 75cm. W przyszłym roku mamy wykonać przyczepkę więc na pewno wrzucę jakieś zdjęcia.

 

Kolego jak masz już jakiś szkielet to wrzuć zdjęcia.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Oś może być na połowie lub można przesunąć max 15 cm do tyłu. Potrzebne jest to tylko do jazdy na pusto, bo po załadowaniu nacisk na hak reguluje się rozmieszczeniem ładunku. Jak zrobisz na środku możesz podnieść masę przodu przez dłuższy dyszel i koło zapasowe na nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

15 cm to dużo za dużo-trzeba tak kombinować aby pusta przyczepka obciążała hak ciężarem 10-12kg, w przypadku naszej bryczki 2,3m długości i 115 cm zaczepu oś jest cofnięta od środka skrzyni o 3-4 cm i jest super. Jeśli kogoś interesi mogę wstawić foty.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Czemu taki długi zaczep?

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak jak napisałem w moim przypadku 66 cm od przedniej burty, zaś kolega pisze o 115 cm.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1987    0

No właśnie i przez to się zastanawiam ile dać w szkicach co porobiłem dałem ok 1150mm. A w sumie pasowało by mi 850mm bo mam 2000mm profil50x50x5 to prawie by był na dyszel od samej osi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati1987    0

Koledzy nie wiem jak zamocować resor do ramy przyczepki. Z przodu mam już gotowe ucho cały problem polega na tym jak wykonać tylne mocowanie resora i z czego?? Proszę o jakieś propozycje i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

Czemu długi zaczep? A pomyślałeś że może kiedyś przyczepisz ją do busa i się okaże że przy skręcie przedni róg przyczepy zaczepi o zderzak? A busy nie są szersze jak 2,3m więc na pól to 115 cm -czyli na styk. Poza tym lepiej się cofa dłuższą przyczepką, no i hak mniej odczuwa źle rozłożony materiał na pace bo jest dłuższa dźwignia.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj