Zaloguj się, aby obserwować  
robertbara

Kupując nowy ciągnik wybrałbym przekładnie bezstopniową czy stopniową?


Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robertbara    75

Jeśli odpowiadacie na pytania to proszę o uzasadnienie. ;)

 

Czy dodatkowe pieniążki wydane na bezstopniówkę wrócą się w postaci zoszczędzonego czasu i pieniędzy (ekonomiczne uzasadnienie) :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

No więc ja gdybym kupował teraz główny ciągnik do gospodarstwa (np.JD 6630) :lol: to na pewno wziołbym go z przekładnio bezstopniowo . Napewno jej minusem jest to ,że trzeba do niej sporo dopłacic ,ale mysle ,że satysfakcja z pracy ciągnikiem z taka przekładnia to rekompensuje . Jezdzilem ostatnio Fendtem 412 Vario i byl to pierwszy ciągnik jakim jezdzilem z tako wlasnie przekladnio . Moje wrazenia z jazdy sa naprawde na wielki plus dla tego typu przekladni . Daje ona duzy komfort i swietne dopasowanie predkosci do potrzeb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1
Napisano (edytowany)

U mnie we wsi mają ciągnik z bezstopniówką.

Ahhh rozkosz dla uszu.

Naciśnie plus i przyspieszenie ma jak ferrari.

Ogólnie bardzo dobre rozwiązanie :lol:

Edytowano przez Arni
Ortografia.

17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojna    0

miałem okazję jeździć ciągnikami z różnymi przekładniami- od prostych mechanicznych przekładni w ursusach przez przekładnie w pełni synchronizowane z jednym biegiem power shift w MF, czterostopniowe przekładnie przełączane pod obciążeniem w JD, kończąc na pełnym power shift- cie w NH TM i bezstopniówce AutoPowr w JD

 

z tego całego bałaganu najlepiej mi się jeździło Autopowr-em (ustawiasz pokrętłem max prędkości na dwóch zakresach, wciskasz gaz do dechy wajcha na full do przodu i resztę robi za ciebie ciągnik) :lol:

 

dobra ale teraz konkrety: nie kupiłbym bezstopniówki jeśli ciągnik robi mniej niż 1000mth rocznie- za drogi interes w wielostopniowej przekładni dobry operator również znajdzie optymalny zakres prędkości

osobiście do mojego gospodarstwa (uprawa zbóż trochę TUZ) wybrałbym skrzynię 16/16 podobną jak w Pronarze p5 lub Massey-ach serii 3... (np 3070)- jeden pólbieg w normalnej eksploatacji wystarcza w zupełności

 

P.S.

bardzo podoba mi się też skrzynia 16/16 w JD serii 5020- myślę że 4 biegi pod obciążeniem w 4 synchronizowanych grupach to najlepsze rozwiązanie w ciągnikach 80-100kM ( i do tego za przystępną cenę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni    2

dobrze by bylo jakbys przejechal sie sprzetem z bezstopniowka,porownaj + i - tej skrzyni.moim zdaniem jest to zbedny wydatek(bezstopniowa)zrobisz jak uwazasz i zycze trafnego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Jeśli na pola są zróżnicowane, występują górki, dołki itp. to warto kupić ciągnik ze skrzynią bezstopniową- można wtedy do zmieniających się warunków idealnie dopasować przełożenie, tak aby praca ciągnikam stała się ekonomiczna

(splanie:wydajność > im mniej tym lepiej). To samo tyczy się transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmm od czego by tu zacząc...Zanim kupiłem ciagnik jakos nie byłem przekonany do skrzyni bezstopniowej...ale potem gdy trafił mi sie JD 6920s w wersji po pokazowej własnie z bez stopniową skrzynia (50), miałem pewne obowy co do kuupna...ale kupiłem....teraz jestem bardzo zadowolny...moza dopasowac prędkośc do praktycznie kazdych waronków jakie panuja....a tym samym pozwala to zaoszczędzic paliwo ale i wpływa na mniejsze złuzycie ciagnika


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
P.S.

bardzo podoba mi się też skrzynia 16/16 w JD serii 5020- myślę że 4 biegi pod obciążeniem w 4 synchronizowanych grupach to najlepsze rozwiązanie w ciągnikach 80-100kM ( i do tego za przystępną cenę)

ja bym sie obawial kupowac ciagnik tej mocy bez reduktora, przydaje sie czesciej niz mozna to sobie zalozyc, jezdze same 100.4 mam w nim skrzynie 60/60, 5 biegow, 3 polbiegi, 4 grupy biegow i rewers, wystarcza mi 30 biegow i reszty wogole nie wykorzystuje, ale jakby bylo tylko 15 (16) to jak dla mnie za malo stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

brzozak nie jest tak źle-dużo załatwia silnik-zresztą reduktor można dokupić (2000 Euro :lol: )-ale fakt jest czasami troszkę przyszybki-mi to nie przeszkadza ale np.jak ktoś ma wóz paszowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja bez reduktora polowy przyczep z pola bym nie wytargal, poza tym glowne biegi tez chyba sa inaczej zestopniowane i latwiej wybrac odpowiedni, w nowych ciagnikach mokre sprzegla sa, takze to zalatwia troche problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dlaczego bez reduktora byś nie wytargał ?Masz źle zestopniowaną tą skrzynię ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Cóż jeden ciagnik mozna kupić z przypadku, drugi juz nie bardzo. A ja bym juz wogole bez takiej skrzyni ciagnika nie kupił.

 

Kupuje ciagnik na minimum kilkanascie - kilkadziesiąt lat. Wiec za tyle lat może sie sporo zmienić. Możliwe ze bezstopniowa bedzie w standardzie. I dopiero wtedy niektórzy stwierdzą ze taka przekładnia ma sens. Późno, ale lepiej niż wcale ;)A ja akurat na rynku wtórnym będę miał coś na czasie.

 

Jak to ojciec mój mówi. Człowiek dwa razy sie cieszy z maszyny która spełnia jego wszystkie wymagania.

1 jak ją dobrze kupi,

2 jak ją dobrze sprzeda.

 

Wole dać więcej i użytkować tą maszynę w jak najbardziej komfortowych warunkach. Dla mnie inwestycja w komfort zawsze sie opłaca. Procenty z tego będą w swoim czasie, jak juz będę sie przyglądał z boku gospodarstwu. A to bedzie więcej warte niż jaka kolwiek zaoszczędzona na tym kasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dlaczego bez reduktora byś nie wytargał ?Masz źle zestopniowaną tą skrzynię ?

owszem ta skrzynia nie jest rewelacyjna chociaz i tak pomimo zębu czasu ktory ja nadgryzl to jest o wiele lepsza niz ta w zetorze forterra, naszczescie biegow jest na tyle duzo ze przy wszystkich pracach polowych da rade wybrac cos odpowiedniego :lol: chociaz nie jest najlogiczniej zestopniowana i czesto trzeba siegac do tabeli

a z tymi przyczepami to chodzilo mi oto ze pracuje z duzo wiekszymi skladami niz byl kupowany i na jedynce w glownym (szosowym) zakresie przelozen to na polu nie ma szans zeby ruszyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Widzę że wiele osób zdecydowałoby się na bezstopniówkę, ale są dwa małe problemy: :D

1. to niektóre ciągniki nie mogą być w nie wyposażone, :)

2. wielu by miało ochotę kupić ale jednak decyduje się na stopniową, bo patrząc na traktory w galerii to jest bardzo mało z bezstopniówkami, ,może niektóre osoby nie wiedziały że to jest dość drogi "barszcz", tj w granicach 20 tys zł w zwyż :)

 

 

Apropos skrzyń bezstopniowych - ile takowa kosztuje?

 

Na przykład do Jelonka 7430 dopłata 4.300 Euro netto -to oczywiście cena wyjściowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moim zdaniem problem tkwi niekoniecznie w kwocie, jest malo modeli ktore moga miec takie przekladnie (nie wszyscy patrza tylko przez pryzmat jd), a poza tym pewnie z 2 lata temu jeszcze malo kto slyszal o czyms takim (za wyjatkiem vario)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No właśnie a wielu zrozumiało że chodziło mi o to że do obojętnie jakiego traktora mogliby założyć, szczerze to trochę się tu John Deerem kierowałem bo coś tam sobie myślę o większym ciągniku :) i chciałem abyście się wypowiedzieli na temat bezstopniówki, jakie według was plusy minusy, itd :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli masz zamiar kupowac nowy ciagnik, to wogole minusy nie przychodza mi do glowy, jedynie kupujac fendta z lat powiedzmy 2000-2002, mialbym obawy zwiazane z ewentualnymi przyszlymi kosztami, gdyby sie okazalo ze cos sie zaczyna dziac, a takie przypadki sie wlasnie zdarzaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

Ja kupiłbym sobie ciągnik z skrzynią stopniową dlatego że naprawa skrzyni bezstopniowej wynosi dosyć sporo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

widzę że w ankiecie większośc uwaza że zakup beztopniówki jest ekonomicznie uzasadniony a ta róznica wydana przy zakupie nigdy się nioe zwróci w paliwie i czasie a jak przyjdzie remont...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar1025A    0

Myślę że jakby ciągnik pracował przez cały rok przez wszystkie dni to moze i by się opłacało. Nnie ma sensu dokładać takiej kasy jeśli ma się 4 ciądniki i 80 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam że bezstopniówka jest o wiele lepsza od zwykłej przekładni nawet pod wzgledem zaoszczedzonego czasu i optymalnego doboru prędkości pracy


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Bardziej oplacalna jest stopniowa przekladnia. Nie ma po co zadlurzac sie w nowe te nowe technologie w malych trakorach. W wiekszych jak najbardziej, polecam. Dostosowujesz predkosc i jedziesz ...


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

jak dla mnie na trochę ponad 30 ha+ hodowla, to wariactwo(bezstopniowa),oprócz tego nie stać mnie na taki luksus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no właśnie pytanie powinno być-czy Cię stać na taki luksus??? jezeli tak to nie ma sie nad czym zastanawiać...

 

PS.chciabym mieć taki dylemat.... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj