pawel24

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek183    9

Witam mam takie pytanie ze względu na to że nie miałem żadnej chodowli nie interesowałem sie tym tematem ani troche ale teraz jest tak mam 3 świnie i 2 byki ;D chodowla porażająca ;D

co mam zrobić musze to wszystko budować? i tak ogólnie jak to wygląda co by było jak bym nie miał tej płyty i zbiornika? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebie stary temat bo chyba dosc aktualny bedzie i tak przez dlugi czas.

zbiornik i plyte mysle robic na wiosnę ale pytanie od czego zacząć.

ogolnie jest "zima" wiec jesli jakies papiery moglbym zalatwic teraz to wolalbym teraz a pozniej ruszyc z robota.

plyte i zb. (jej budowę) chce zlecic firmie budowlanej zeby się nikt z agencji nie czepial.

 

ale wydaje mi się ze warunki zabudowy gmina moze mi wydac ?

mam racje?

 

co mogę teraz zalatwic.

plyte gnojową wiem gdzie chce umiescic, zb. w sumie tez.

 

ogolnie pytanie jest od czego zacząc aby nie spartolic roboty lub nie robic jej dwa razy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Najpierw to zadzwonić do tej firmy co chce się z nią podpisać umowę. Bo np. mojemu znajomemu firma kazała zrobić okrągłe szambo na projekcie. A więc chyba trzeba by było podpisać z nimi umowe.

Następnie to trzeba pozałatwiać wszystkie pozwolenia na budowę.(W zależności od rozmiarów mają różne wymagania). No i zlecić wykonanie projektu płyty i szamba.

I pozastaje tylko czekać na firmę ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

tak ale cos takiego jak warunki zabudowy z gminy to np mam zalatwiac ja czy firma budowlana???


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

taką prace najlepiej samemu wykonać my zrobiliśmy o 1/3 większą niż w planach i z kasą wyszło na styk, a słyszałem, że niektórzy dopłacają, bo zlecają to firmie, która korzysta na nie świadomych rzeczywistych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
taką prace najlepiej samemu wykonać my zrobiliśmy o 1/3 większą niż w planach i z kasą wyszło na styk, a słyszałem, że niektórzy dopłacają, bo zlecają to firmie, która korzysta na nie świadomych rzeczywistych kosztów.

 

tej opcji tez nie wykluczam.

 

zbiornik mogę zrobic sam bo będzie pod istniejący budynkiem w ktorym nie ma posadzek(wogle przebudowa i takie cuda ze szkoda gadac) ale plyte niech robi ktos (to na 100% pewne). powiedzmy ze zrobienie wykopu pod plyte będzie utrudnione bo kiedys sypane bylo tam cos takiego jak gruz, cegly itp. i tak na glębokosc 1m-ja w tym kopac nie chcę.

 

po drugie od czego zacząc???

co mogę zalatwic sam niezaleznie od tego czy będzie wykonywala mi to jakas firma czy zrobię to sam.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@kat pewnie miałeś przyjemność być w starostwe nakielskim i miałeś doczynienia z panem R.  ;D ;D fajnie się z nim sprawy załatwia

 

a co do płyt... to ja miałem Z UNI EUROPEJSKIEJ  płyte o wielkości 72m2 i zbornik 60m3 zbiornik został bez zmian lecz płytę trochę powiększyłem ;D to znaczy do 72m dołożyłem 36m i wyszło 108m pod jednym wyciągiem a pod drugim zrobiłem płyte o wielkości 48m2 czyli razem płyty mam 156m2 do tego wjazd do chlewa ok 60m2 bez foli ale ze zbrojeniem. Do pieniędzy które dostałem z uni musiałem dopłacić ok13 tys.zł mi wydaje się to nieduzo bo wszystko wykonywała mi firma a ich pracę ocniam na 5+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a co jesli ktoś ma starą płytę obornikową szczelną, tyle ze jest ona na granicy postawiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy musze budowac plyte gnojowa czy cos takiego [przy chowie brojlerów? rocznie ok 110 tys sztuk


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

my z ojcem robilismy dwie plyty i tym zajela się firma kasy starczylo mi na większy zbiornik a ojcu na większą plyte trzeb asie po targowac i dogadać a jakośc roboty super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mam pytanie. Czy budując płytę muszę to robic zgodnie z obecnym stanem mojego inwentarza ( tzn. czy jeśli chciałbym powiekszac hodowlę to czy musiałbym budowac płytę na tyle zwierząt co mam i później powiększac, czy może od razu budowac większą) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

od razu byduj wieksza taka jaka ci bedzie potrzebna ja robilem to mam zbiornik wiekszy o 20tys litrow a plyta o 25m2 wieksza od tej ktora mi wyliczyli


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
zbiornik mogę zrobic sam bo będzie pod istniejący budynkiem w ktorym nie ma posadzek(wogle przebudowa i takie cuda ze szkoda gadac) ale plyte niech robi ktos (to na 100% pewne). powiedzmy ze zrobienie wykopu pod plyte będzie utrudnione bo kiedys sypane bylo tam cos takiego jak gruz, cegly itp. i tak na glębokosc 1m-ja w tym kopac nie chcę.

no i plany się ostro zmienily.

zbiornik będzie pod plytą bo i wysoki poziom wod i budowac w budynku juz się nie da bo zaraz tam strop będziemy robic.

 

 

 

a co jesli ktoś ma starą płytę obornikową szczelną, tyle ze jest ona na granicy postawiona?

dobre pytanie bo jest u nas (u wuja) budynek z plytą i zbiornikiem tyle ze dosc zaniedbany.

ciekaw jestem czy jeslibym to ponaprawial i przywrocil do uzytkowania to wystraczy aby agencja sie nie czepila

 

 

 

moglby mi ktos policzyc na ile sztuk macior+prosięta wystarczy zbiornik o pojemnosc 25m3??

wiem ze najlepiej udac się do odr'u ale mam daleko


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Poszukuje namiary na firmy produkujące zbiorniki na gnojówkę z tworzyw sztucznych z atestami. Najlepiej z województw podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, choć inne tez mile widziane, szukam najtańszej oferty.

 

Mam już jeden u siebie taki, ale transport przez pół polski słono kosztuje, wolałbym coś bliżej znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

Chciałbym się dowiedzieć ile by mogła kosztować płyta gnojowa mam 10 krów i 4 duże byki i chciałbym wiedzieć czy mogę się dobiegać o jakieś dofinansowanie z uni może ktoś z was robił taką płytę małą z góry dziękuje


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

To tak aby nie tworzyć nowego odświeżę trochę. Czy da radę wybudować płytę gnojową na zbiorniku na gnojówkę? Jakie są teraz ceny takich budowli?? Nie mam za dużo miejsca do szalenia aby każde osobno pobudować.Dodam że to ma być na 24 mamki

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie da rade tylko strop odpowiednio mocny zrób tak z 15 cm i jakieś jeszcze słupy w środku zbiornika. No ale zależy czym tez będziesz zbierał ? Ładowarka 7-8 ton czy ciągnikiem 4-5 ton ? I jak wysoko chcesz go składować ? Na jakiej powierzchni ma być ta płyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

no ciągnikiem z turem chociaż wolałbym mocniejszy zrobić na przyszłość. powierzchnia hmm bym musiał sobie pomierzyć dokładnie aby podpasować do wyciągu który mam aktualnie. składowanie na wysokość nie określone dokładnie bo wyciąg jest linowy ale jak jest już sporo to robię gromadę na polu. szambo myślę coś 80-100m3. wiem że płytę to samemu bez problemu bym zrobił z teściem ale szambo takie to już trochę strach robić samemu aby się nie zarwało i wole jak dobra firma zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ale zawsze pewniej. to zależy jeszcze ile zawołają za to. na razie wszystko jest planowane aby dobrze kasę rozdysponować bo będzie obora modernizowana pod trochę wygód a to co przejmuje po teściach to wszystko jak to u starszych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Nie zakładam nowego tematu bo narazie nie widzę takiej potrzeby. a więc mam problem ze zbiornikiem na gnojowice nie duży bo 70tys litrów, dokładniej to z gnojowicą która się w nim znajduje, jak każdy wie na gnojowicy tworzy się kożuch i to jest właśnie problem bo nie mam jak tej gnojowicy wymieszać żadne standardowe mieszadła nie pasują a dmuchanie powietrza wozem asenizacyjnym działa w promieniu 2m. Zbiornik jest zamkniety ma dwa otwory okrągłe o srednicy 60cm głębokość 1,4m szer.5m długość 10m.

 

Może znacie jakieś rozwiążanie tego tematu, jakies cudowne mieszadło czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

moi drodzy jaka firma najtaniej by zrobiła zbiornik na gnojowice na razie znalazłem jakąś firmę za 120zł brutto metr sześcienny dodam ze zbiornik450 metrów.


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
COBRA11    0

cze

 

witam. mam pytanie.poszukuje osoby, która ma zamontowane gotowe betonowe zbiorniki do gnojówki, umieszczone pod płytą obornikową po której jeździ ciągnikiem

Post przeniesiony do odpowiedniego działu

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj