pawel24

Budowa zbiorników na gnojówkę i płyt gnojowych

Polecane posty

pawel24    1

Jak wygląda u Was sprawa budowania płyt gnojowych i zbiorników na gnojówkę? Macie to już zrobione? Jakie są rzeczywiste koszty takich inwestycji? Jak zrobić to taniej?-kiedyś widziałem w sklepie zbiorniki na gnojówkę z tworzywa - czy takie mogą być? Kiedy będzie można składać wnioski o przyznanie pomocy z Unii na ten cel?

 

W mojej okolicy będzie to poważny problem. W naszej wiosce nikt tego jeszcze nie ma, a w sąsiednich tylko gospodarstwa powyżej 20 ha się dostosowały.


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

my już mamy zrobione. w okolicy wszyscy na firmy czekają a z ojcem to sami zrobiliśmy.

tesz myśleliśmy o tych zbiornikach z tworzywa ale wydawało nam się za drogo.(Mogą być tylko firma co je sprzedaje musi dać na nie atest)

Została nam ponad połowa kasy. Zaoszczędziliśmy na:

podsypce-mieliśmy własną

kopaniu-znajomy za pół ceny

stali zbrojeniowej-prawie wszystką mieliśmy ze starych słupów energetycznych

na szalunkach- deski wyszły by za drogo. Znależliśmy tanią (0,50zł/m2 na dobę+VAT) wypożyczalnie płyt akro

ale najdroszszą sprawą i tak jest Beton bo z początku się nie wydaje ale wychodzi go bardzo dużo a atestowany B20 kosztuje u nas 220zł/m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

ja tez juz zrobilem sobie plyte i zbiornik a wlasciewie w 4osoby wzielismy sie z wsi i robimy u kazdego:) w 3 nmiejscach juz zrobilismy a w 4 zostal tylko beton b25 do wylania:) i koniec:wink: zbironiki robilismy so9bie sami:Pa kasy zostalo jakies 45% kat jak mogles miec drut ze slupow skoro jest potrzebny atest:?:na stal beton fotie itp itd:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel24    1

to jednak da się zaoszczędzić :P Może nawet gdybyśmy kasy z Unii nie dostali to byśmy zdołali za własne pieniądze to zrobić.

 

Orientujecie się jakie byłyby rzeczywiste koszty zrobienia gnojowików dla 4 macior i 35 świń-tuczników, bo tyle teraz mamy?

 

W ubiegłym roku mieliśmy 6 macior i 60 tuczników ale teraz zmniejszyliśmy hodowle do 4 macior i 35 w porywach do 40 tuczników.

Dochody widzimy w produkcji roślinnej a zwłaszcza w sprzedaży siania sąsiadom, bo sąsiedzi hodują krowy mają mało siana więc kupują od nas siano a my bierzemy dopłatę i interes się kręci. Jak tak dalej pójdzie to wydzierżawimy więcej pola. A gospodarz się cieszy, bo jest mechanikiem i kiedy ma mniej świń a więcej siana to ma więcej czasu na dorabianie sobie naprawami ciągników sąsiadów. :P

 

W tym roku z sianem prawdziwe urwanie głowy, prawie się bili kto od nas siano weźmie. U nas siano mieliśmy młode i nawet w tym roku obrodziło więc było dobrze, ale popyt był znacznie większy. W pobliżu jest stadnina koni i oni chętnie kupują też siano na pniu albo gotowe w kostkach. Chcemy wydzierżawić w tym roku jeszcze parę hektarów i posiać tam siano. Na czysto na hektarze po odliczeniu wszystkich kosztów jak czynsz dzierżawny i podatek zostaje około 400 zł na hektar w wariancie w którym nic na tym polu nie robisz. :P:)

 

Teraz mamy chyba 5 hektarów siana a sami krowy nie posiadamy.:)

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.P


Nie ma to jak ursus C330! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Wiecie gdzie można kupić gotowy zbiornik na gnojówkę ? A może wiecie ile może kosztować taki 15 tyś litrów.


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113
ja tez juz zrobilem sobie plyte i zbiornik a wlasciewie w 4osoby wzielismy sie z wsi i robimy u kazdego:) w 3 nmiejscach juz zrobilismy a w 4 zostal tylko beton b25 do wylania:) i koniec:wink: zbironiki robilismy so9bie sami:Pa kasy zostalo jakies 45% kat jak mogles miec drut ze slupow skoro jest potrzebny atest:?:na stal beton fotie itp itd:]

atest jak atest. Najważniejszy jest na beton. A kontoli się nie obawiam bo agencja nie ma tylu ludzi żedy wszystkich skontrolować.(chodzi mi o wszystkich którzy dostali mniej niż 10 000 EURO na ten cel. Bo ci co dostali więcej będą mieli na pewno kontrole.)

Rachunki na stal mam. tylko że ta ze słupów poszła oprucz tego co w projekcie bo po naszym szambie musimy przejeżdżać ciągnikiem i musi być mocne.

 

 

Do: tomb2

Pytaliśmy się o zbiornik na 20 000l ( 2 x 10 000l) to nam zaśpiewali 12 000 + Vat

 

 

Do paweł24

 

sprawa niezbyt prosta. szukałem i szukałem ale znalazłem.

Dane w DJP (Duże Jednostki Przeliczeniowe)

maciory 0,35

warchlaki2-4 mieśiące 0.07

prosięta do 2 miesięcy 0,02

tuczniki 0,14

 

1 DJP przelicza się(OSN) na:

2,5 m3 szamba

3,5 m2 płyty

 

poza OSN:

2,0 m3 samba

2,5 m2 płyty

 

tylko nie jestem pewien czy tylko tak wystarczy bo czytałem gdzieś że dla świń trzeba jeszcze obliczyć coś takiego jak przelotowość (uwzględnia grupy technologiczne świń jak i upadki) najlepiej jak by ci ktoś z ODR wyliczył powieszchnię płyty i wtedy morzna rozmawiać o kosztach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja założyłem zbiorniki betonowe 2 po 12000litrów.jeden kosztował 3000 +WAT.teraz gość co je sprowadza podniósł się o 500 zł na sztuce. mają atesty i wyglądają solidnie .za całość razem z wykopaniem i wstawieniem zapłaciłem niecałe 8000zł .są też 15000 litrowe po 4000+wat .z agencji dostałem na to 12000zł.wszystkie prace trwały 4 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

zbiorniki kupowałem w Ciechanowcu w firmie Tomex, one stoją na stacji bęzynowej nr telefonu do nich 0862771131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

ja jestem w trakcie budowania... Niestety kasy mi starczy tylko na 2/3 inwestycji, bo z obliczeń dają mi pieniądze na 27m2 płyty gnojowej a buduje ok 90m2.... do tego jeszcze dwa zbiorniki na ścieki po 30m3. Jestem dopiero na półmetku jednego zbiornika i dziś końce szalowanie ścian płyty gnojowej, bardzo powoli to idzie trudno znaleźć ludzi do pomocy!!!!

Od razu tez zalewam stopy pod wiatę :) mam taki rozpierdziel na podwórku ze szok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Jak skonczysz, czy moglbys podac koszt wykonania tego zbiornika (90m3), ja mam budowac ok 110m3 i chcialbym wiedziec ile w rzeczywistosci kosztuje wykonanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

U nas w następnym tygodniu mają zaczynać.{NIBY}


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to z czym wy sie borykacie to jest nic pare małych zbiorniczków:) osobiscie nie uwazam plastików poniewaz sa bardziej podatnie na pęknięcia pod wpływem nacisków łatwiej mogą zostac wyparte przez wody gruntowe ponieważ sa lekkie jak sa puste a poza tym sa drogie. ja mam zbiornik 107 m3 i płyte 125 m2 całe szczescie ze tuczarnie i w od nowego roku moaciory bede miał na głebokiej sciółce bo jak by nie to to bym musiał nie wiem ile tych metrów płyty i zbiornika zrobic jeszcze raz tyle to by chyba za mało było.wtawił bym zdjecia zbiornika z poszczególnych etapów jego budowy ale mam zdjecia za dużego formatu i nie zmieszcza sie do galerii. zbiornik to monilit betony ze zbtrojeniem bedzie zagłebiony i przykryty metoda studni zapuszczanej bo jest wysoka woda gruntowa. a płyta rusza w przyszłym tyg w środe. uwazam ze najlepsze zbiorniki to walce o osi pionowej z betonu lub naziemne ze stali plastik to jest doby ale na butelki


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To je zmniejsz choć by w programie IrfanView :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

hmm spróbuje jak mi sie uda to jutro bendą:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

No i odebrali. Płytę tylko zmierzyli. Szambo z zewnątrz bo do środka nie chcieli wejść. O rachunki nawet nie zapytali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

to swietnie. szybko poszło i z banki


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
No i odebrali. Płytę tylko zmierzyli. Szambo z zewnątrz bo do środka nie chcieli wejść. O rachunki nawet nie zapytali :)

a po ilu dniach przyjechali od zgloszenia w AR:?:a czy kaske juz dali:?: :wink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zajeło im to przeszło 2 tygodnie. Ale teraz będzie coraz gorzej bo coraz więcej zgłoszeń dostają (bynajmniej u nas). Kasy jeszcze nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mozecie cos wiecej powiedziec ile i jak to dokladnie wyglada?

wczesniej mnie to nie interesowalo bo mielismy zaniechac hodowli no ale plany sie zmienily i chyba trzeba bedzie cos wybudowac

srednio stoi 150-180 sztuk przewaznie jest 15macior w trybie zamknietym

swinie trzymam w 3 malych chlewach i w stodole.

kazdy chlew musi miec swoja plyte i zwoj zbiornik czy mozna to jakos polaczyc?

ile by to pi razy drzwi kosztowalo wg tych przelicznikow agencyjnych

z góry dzieki za pomoc

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

Jak 15 macior to ok 25 tys by Ci dali, możesz wybudować 1 płyte na którą zwozisz wszystki obornik u mnie we wsi prawie każdy tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj