kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

ferdynand    0

a widzieliscie co zrobili z najwiekszej odlewni w europie odlewnia ursus w lublinie jeeeny jak byscie zobaczyli to byscie sie z zalu popłakali cała odlewnie na zlom sprzedaja rozbieraja po kawałku i sprzedaja . a jest do kupna teraz cała konstrukcja podobno tylko brakuje blch wszystko jest słip[y uprzeze wszytsko a jakie słupy z daleka takie wielkie a z bliska jakie by były

blacha z tej odlewni lezy u mnie na podworzu, okrece ją garaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak dla jasności 8024 jest już w sprzedaży cena około 160 tys brutto

a w drugim kwartale tego roku ma wejść 8034 ze skrzynia 40/40 i elektrohydraulicznym rewersem i 6834 skrzynia 24/24 tez z elektrohydraulicznym rewersem

zobaczymy co one będą warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Ja od siebie chcę dodać że 8024 już staniał i obecnie kosztuje około 150 tys brutto a to pewnie dopiero początek spadku cen :D

 

I co powiecie?? Jak na takie parametry i wyposażenie cena jest całkiem całkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Brakuje jeszcze opini użytkowników. Ale jak by były pozytywne to te maszyny powinny miec rwanie. Napewno jeszcze od tych 150tyś można coś jeszcze utargować i wtedy naprawdę konkurencyjna cena będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Potwierdzam wypowiedz kolegi wyżej :)

 

A co do 150 tys za 8024 to wydaje mi się że przynajmniej 5 a może nawet do 10 tys można jeszcze urwać a więc schodzimy do 140 :D

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
booster12    2

Koledzy chwalmy swój produkt nie w Na Polskich Polach robi Ursus a nie jakis zachodniak albo Czech. Bo oni nas dymaja, chwalmy swój produkt krajowy, przy kupnie dla polskiego chłopa napewno dadzą jakies rabaty. Niech sie Ursus rozwija kazdy Polski rolnik zaczynał od C-330 albo od C-360 i nikt nie narzekał były to ciągniki niezniszczalne topione katowane i nic im nie było. Zaden zachodni tyle nie wytrzyma. Tak samo jak Polskie Bizony robiło się nim dzień w nocy silnik pracował na okrągło i szlo jak czołg , Do tej pory mam Supre . Sasiąd ma nowego New Hollanda mowi że jak jest zbyt mokre zboże to komputer mu nie pozwala kosić. Pozatym dostepność części pod dostatkiem. Polski Rząd powinien pierdzielnoć embargo na zachodni sprzęt rolniczy i chwalić to co swoje. Naprawde mam możliwości mamy fachowców wykorzystajmy to, niech na zachodnie Żydostwo i południowe Nie zje . Pozdrawiam Poslkich Rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klj    54

Popieram wypowiedź wyżej dzisiaj nastał jakiś głupi nawyk polskich rolników co mają możliwości kase i hektary jak zaczynają myśleć o kupnie nowego ciągnika no to odrazu jest jakikolwiek byleby to nie był nasz URSUS no i tu polski rolnik sam dokłada rękę by URSUS nie mógł się sprzedać na rodzimy rynek. To jest poprostu strzał sobie w kolano :-( . Jak Polski rolnik zacznie odnowa kupować rodzimy sprzęt a nie tą zachodnią propagandę ,to fabryki też będą mogły się odradzać i konkurować z zachodnimi .A w Polsce zacznie pracować polak w fabryce przy polskim produkcie bo narazie jest z tym kiepsko no ale kto ma na to duży wpływ właśnie my sami . Mentalność polaków musi się zmienić trochę by patrzeć bardziej pozytywnie na swoje a nie tylko z maślanymi oczami na zachodnie . Przecież zachód nam wszystkim cały czas smaruje miodem by tylko ich sprzęt kupić bo bronią swoją sprzedaż i zyski a my jak idioci pchamy w ich portwele kolejne tysiące € . Brawo Polacy brawo :-(

Edytowano przez klj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Tu nie o mentalność chodzi a o jakość sprzętu. Niech robią dobrze i z dobrym wyposażeniem to i rolnik się przekona do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

bo oni myslą że jak zawołają 10-20% mniej za jakiś tam sprzęt w porównaniu do zachodu to już mogą to zrobic z gównolitu... Niech ta cena bedzie podobna do tej zachodniego producenta, zastosują porządny materiał to i tak zarobią więcej bo przecież u nas siła robocza podobno tańsza niż na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

Panowie dawniej sie kradło panstwo a teraz sie kradnie ludzi taka prawda, taka mentalnosc ludzi jest. Mało kto ma jeszcze honor byle by przykombinowac i wgl. No ale w dzisiejszycz czasach to fakt honor do kieszeni trzeba chowac i to dosc czesto bo by ci ludzie i urzedasy dupe wygryźli co do tych ursusów to nie wiem czy bede miał przekonanie dawniej byle co by nie wychodziło to było na koncu taśmy kontrola jakosci a dzisiaj ? w którym zakładzie macie kontrole jakosci byle opchnac bo masówka dawac małe gwarancje byle by sie hajs zgadzal tacy duzy gospodorze to moze i by kupili te ursusiki ae jak sie zastanowia ze maja co drugi tydzien jechac do serwicu no to Panie sory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

A gdzie Ty miał kontrolę jakości kiedyś? Chyba na lini eksportowej.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Na 20 h to wystarczy c 380 lub ewentualnie c 382 no chyba, że planujesz dokupić ziemi to wtedy 100 km ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wg mnie na 20 ha 100 będzie idealny bo nada się i do pluga obrotowego i do prasy i do tura itp. Najbardziej uniwersalny ciągnik A taki c382 to co najwyżej nawóz i opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kozok    0

bo oni myslą że jak zawołają 10-20% mniej za jakiś tam sprzęt w porównaniu do zachodu to już mogą to zrobic z gównolitu... Niech ta cena bedzie podobna do tej zachodniego producenta, zastosują porządny materiał to i tak zarobią więcej bo przecież u nas siła robocza podobno tańsza niż na zachodzie

Crystal traktor robi na niemieckich podobno dobrych częściach i z 5 sztuk na rok rolnikom sprzedają.

 

Panowie dawniej sie kradło panstwo a teraz sie kradnie ludzi taka prawda, taka mentalnosc ludzi jest. Mało kto ma jeszcze honor byle by przykombinowac i wgl. No ale w dzisiejszycz czasach to fakt honor do kieszeni trzeba chowac i to dosc czesto bo by ci ludzie i urzedasy dupe wygryźli co do tych ursusów to nie wiem czy bede miał przekonanie dawniej byle co by nie wychodziło to było na koncu taśmy kontrola jakosci a dzisiaj ? w którym zakładzie macie kontrole jakosci byle opchnac bo masówka dawac małe gwarancje byle by sie hajs zgadzal tacy duzy gospodorze to moze i by kupili te ursusiki ae jak sie zastanowia ze maja co drugi tydzien jechac do serwicu no to Panie sory

Skąd słyszałeś że nowego ursusa 2 tygodnie po zakupie ktoś do naprawy zaprowadził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Sprzedawcy konkurencyjnych firm nie są wiarygodnym źródłem informacji. Nie twierdzę, że taka sytuacja nie miała miejsca jednak do historii opowiadaniach przez konkurencję trzeba podchodzić z dużym dystansem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj