kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus c-330
swat24    64

Ciężkie silniki produkowali w fabryce na słowacji a lekkie w czechach jak czechosłowacja się rozpadła to fabryka na słowacji przyjeła nazwe zts bo praktycznie tylko silniki składali a na czechach został zetor i jest to konstrukcja słowackiej fabryki a że na czechach dodali turbo i jeszcze jakieś pierdoły to nie znaczy że to jest ich silnik tzn ich konstrukcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Żeby nie było, że zmyślam:

http://zetor.com/eng/rubriky/media/press_k...nicky_vyvoj.doc

 

Całą serię UR II znaną również jako Zetor Crystal jak również silnik opracował powstały w I połowie lat 60 w Brnie Polsko-Czechosłowacki Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Ciągników.

 

I jeszcze jedna ciekawa data (patrz rok 1973): a ciągniki ciężkie produkowano od 1968

http://www.zts-tees.sk/company_history.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No to jeszcze ciekawiej bo byłem pewien że to czwórka zts-a a tu zetor jak piszesz montuje jeszcze starsze konstrukcyjnie silniki no i nie wiedziałem że polacy w tym palce maczali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

Moje spostrzeżenia o ursusie 5024 ktorego posiadam. Załozyłem oddzielny temat ale pewnemu moderatorowi nie pasował i zamknął go. Wiec kopiuje go tutaj i w miare pytan bede go edytował. Pozdrawiam.

 

Typ silnika Perkins 1104C-44 EURO II

Moc silnika 50 kW (68 KM)

Maks. moment obrotowy 273 Nm

Liczba biegów przód/tył 8/2

 

Maks. prędkość jazdy 30 km/h

WOM (obr./min) niezależ. 540/1000

 

Wydatek hydrauliki zewn. 36 l/min

Udźwig podnośnika 2800 kg

Szybkozłącza hydrauliki zewn. 4

Koła przednie 12,4 R24

Koła tylne 16,9 R34

 

kosztował 102 tys zł w marcu 2008,tyle ze rok produkcji 2007

serwis po 50mth kosztował ok 850 zł

 

oto moje pierwsze spostrzeżenia po sezonie pracy tym traktorem na 25 ha.

 

- Pozytywne:

1. Bardzo dobry komfort pracy (cicho w kabinie i wygodne siedzenie). Podczas np orki mając włączone radio (do obejrzenia w mojej galerii) mozna go z powodzeniem słuchac ustawiajac glosnosc na 25,

2. traktor ma bardzo dobrą przyczepnosc (dobrze dobrana waga i szerokość opon) podczas pracy w polu,chodzi głównie o orke pługiem 4x30. jadac na 1 szosowej jak pług wejdzie za głeboko albo przejezdzajac przez gliny traktor sie zadusi a nie będą kola buksowały.

3. czytelna i przejrzysta deska rozdzielcza z cyfrowym wyświetlaczem rzeczywistej prędkości jazdy, prędkości obrotowej WOM, przebiegu w mth i napięcia akumulatora,

4. niezależna hydraulika zewnetrzna, nie trzeba nic przełączać zeby np wykiprowac przyczepe itp,

5. 1H spokojnie wystarcza do prac polowych ( podczas orki predkosc wynosi do 8 km/h),

 

-Negatywne:

1. W moim odczuciu przy lekkich pracach spalanie jest równie duże jak podczas ciężkiej pracy.(nie mam możliwosci dokladniego pomiaru,ale np: jeżdząc z rozrzutnikami U3512 i U5024 te same kursy jednoczesnie 5024 spali ponad 2x wiecej paliwa niz 3512),

2. Słaba widoczność do tyłu ( podczas orki nie widac pierwszej skiby w pługu).

3. podczas transportu przy duzym obciążeniu odczuwalna dziura między 2 a 3 biegiem (trzeba na max obroty krecic na 2 zeby aby nie przydusil sie na 3 biegu),

4. zbyt mały bak (80 litrów) i niewygodny wlew paliwa,

 

to tyle na szybko co dostrzegłem i pamiętałem. Prosze zadawac pytania i w miare czasu bede uzupełnial moje spostrzeżenia. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie brakuje Ci biegów? Czy 1H wystarcza do prac polowych czy trzeba schodzić na biegi polowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A z tym spalaniem to porażka troche ;)

Mógł by miec skrzynie tak zeby 40km/h leciec

A tak po za tym bardzo mi sie podoba ten traktorek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

zloty1984 założył fajny temad o konkretnym modelu jakich pełno np. na innych podkategoriach forum i nikt ich tam nie usówa a zapodali to tutaj gdzie jest temat ogólny o wszystkich modelach i zaraz ten wątek się zgubi, a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

niestety taka wola moderatora. a niektórym zalezy np dowiedziec sie czegos konkretnego o konkretnym nowym modelu usrusa, jest i ch chyba tylko 4 ( 4024,5024,6024,7524) wiec byly by przejrzyście poopisywane poszczególne nowe modele,ale cóż... moze istnieje mozliwość otwarcia zamknietego tematu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To czemu ten temat http://www.agrofoto.pl/forum/Massey-Ferguson-3115-t7705.html lub ten http://www.agrofoto.pl/forum/Wady-i-usterk...080-t14253.html nie zostały na przykład przeniesione do tematu o 3xxx i wogóle w katalogu Masseya jest pełno takich tematów a ten pierwszy jest nawet wyszczególniony jako ważny :rolleyes: i tam to nikomu nie przeszkadza, a w dziale Ursusa wszystko do jednego worka i jak dany model się sprawuje to musze przebijać się przez posty typu że nowe mają brzydką maske bo ten temat jest ogólnie o nowych modelach.

Te tematy o Masseyach pasują też do tego http://www.agrofoto.pl/forum/plusy-i-minus...-mydl-t633.html to teraz pozamykaj je wszystkie i przenieś je tam to dopiero się bałagan zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

bo to było dawno i nie prawda :rolleyes: i od pewnego czasu robimy porządki na forum...myslę , że juz wkrótce w dziale MF trochę sie pozmienia, więc na razie proszę o wyrozumiałość...poza tym przykłady które podałeś nie nadaja się do tego tematu.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/plusy-i-minus...-mydl-t633.html

 

bo pytanie zadają potencjalni nabywcy a w tym temacie głównie chodzi o wypowiedzi uzytkowników :D


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

przychodzi mi na myśl jedno stwierdzenie : jacy moderatorzy taki porządek... a tak zapytam z ciekawosci jakie trzeba posiadac umiejętności zeby zostac moderatorem? bo mieszkając w akademiku mam sporo czasu...:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulba    0

Własnie ja otworzyłem ten posta na temat ursusa 6024 i tez został zamkniety przez moderatora i wkurzyło mnie to bo moze kazdy chce cos wiedziec wiecej na temat danego modelu a nie odsyłaja mnie do tematu ogolnego gdzie nic nie mzona sie dowiedziec!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zloty1984    10

no Ty załozyles posta z zapytaniem, a ja konkretnego gdyz posiadam model 5024 i jestem w stanie udzielic kazdemu odpowiedzi na dane pytanie dotyczacego tego modelu. a nie mieszac tutaj w ogolnych temetach,gdzie nikt nie zaglada bo nie chce sie nikomu czytac wywodow na temat next generation... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@kulba postu nikt Ci nie zamknie, nie wiem czy wiesz ale mamy tu opcję szukaj, wpisujesz tam co cię interesuje na kilkanaście sposobów i gwarantuje Ci, że na pewno znajdziesz to co szukasz.

gdyby każdy nowy uzytkownik zakładał taki temat http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-6024-t15114.html to nikt by tego syfu nie ogarnął...

 

wystarczy,że mamy tu jedno miejsce na dany tem, jak ktoś będzie chciał się czegoś dowiedziec to na pewno znajdzie.

 

@mantas do żalenia się na temat moderatorów jest odpowiedni temat, to robisz OT, a za to są %.

 

@złoty jeżeli będziecie w danym temacie pisac o niczym to chyba logiczne że nikomu się nie będzie chciało czy takich wywodów...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Przeszkadzają ci takie tematy, a nie przeszkadza ci że np Belarusy i Pronary są wrzucone do jednego działu tzn MTZ i Pronar choć ten drugi montuje różne ciągniki. To może zrobić nowy dział DF i Pronar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

masz rację DF i Pronar więcej łączy niż MTZ i Pronar...Że też nikt na to wczesniej nie wpadł...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

Jeżeli URSUS ma mieć cokolwiek interesującego z tej nowej wersji to myśle ze 6024 i 7524 nawet są niezłe choć widząc 7524 to mnie troche powaliło wykończenie, nie wiem jak ten ciagnik dokładnie pracuje w polu i ile spala ale za ta cene to jeszcze za to te 54 i 68 koni i ich cena to już mnie powala żeby te modele były o 10 tys tańsze to w tedy mozna myleć nad ich zakupem ale ta cena i wyposarzenie są po prostu porazką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Nowe ursusy to porażka, a o takim luksusie jak rewers to można pomażyć w 6024.......i ta cena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lop16    0

Już 6024 i 7524 nie produkują z powodu cen oryginalnych silników perkins'a sprowadzanych z angli. Porażką jest klimatyzacja co strasznie mało pomaga :D wiem bo kumpel ma nabył się go za 115000zł a case jx 80 jest o wiele wiele lepsze i kumpel kupił bo za 117000 zł wszystko przez PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanio polsko i o takie cudo mi właśnie chodziło teraz wyszedł nowy ursus 5524

Perkins 1104D-44T (euro IIIA)

55,5 kW (75 KM)

307 Nm

12/4 synchronizowana

40 km/h

niezależny 540/1000

2 niezal.pompy 26 i 36 l/min

2400 kg

4

12,4R24

16,9R34

3910 kg

4640 kg

 

5524.jpg


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj