kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus c-330

Omg widzę, że tu się z nikim nie dogadam, bo wszyscy wpatrzeni w tego ursusa jakby to było nie wiem co. Patriotą nie jest się przez to jaką lubi się markę ciągników. A co do tej kabiny to bym podyskutował, chociaż może lepiej nie bo i tak wam nie da się przetłumaczyć


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Widze, że z tobą się nie da dogadać bo jesteś wpatrzony w tego Belarusa jakby to było nie wiem co, a i wielki patriota z ciebie jak cieszysz się z upadku Polskiej firmy która daje prace twoim rodakom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0
Omg widzę, że tu się z nikim nie dogadam, bo wszyscy wpatrzeni w tego ursusa jakby to było nie wiem co. Patriotą nie jest się przez to jaką lubi się markę ciągników. A co do tej kabiny to bym podyskutował, chociaż może lepiej nie bo i tak wam nie da się przetłumaczyć

 

No to może podasz jakieś konkrety w czym ten Belarus jest lepszy od nowego Ursusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Belarus ma lepszą blokadę i więcej biegów <_<

Zachwycacie się tutaj 7524 ale jak porównać go np z MF 3095 to Ursus jest daleko w polu i nie zapowiada się, żeby zbudował tak zaawansowany ciągnik w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

i cieknącą hydraulikę <_<

No nie porównujmy tu MF-a z ursusem, ale w każdym razie pchnął się trochę do przodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pchnął się to zbyt duże określenie on się doczołgał. Żeby był na takim poziomie jak zachodnie to mu jeszcze ze 3 wieki brakuje. Nie jestem, zachwycony belarusem, bo wolę zachodnie marki takie jak JD i DF, ale porównuje tylko ciągniki z takiej samej klasy i wychodzi prosto, ze belarus przewyższa Ursusa <_<


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porównałem sobie 6024 i Belarusa 952 i nie mogę stwierdzić czy któryś ma lepsze parametry techniczne. Niektóre parametry są lepsze w Ursusie, inne w MTZ. Pod względem momentu obrotowego to zdecydowanie wygrywa MTZ 396Nm vs 294 Ursus <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

No dobra, a można w belarusie zamówić przedni Tuz? Bo jeszcze takiego to nie widziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Z tego co wiem to nie..

No chyba że kupisz ten uniwersalny dedykowany do Belarusa [ma ten ciągnik półramę, więc się jakoś zamontuje <_< ] ale o przednim WOM nie mam mowy <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Porównałem sobie 6024 i Belarusa 952 i nie mogę stwierdzić czy któryś ma lepsze parametry techniczne. Niektóre parametry są lepsze w Ursusie, inne w MTZ. Pod względem momentu obrotowego to zdecydowanie wygrywa MTZ 396Nm vs 294 Ursus <_< .

Ursus 6024 to raczej belarus 820 co ma 310Nm.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

952 ma 84 KM, ursus 82 więc porównanie słuszne. Nawet słabszy od Ursusa o 3 km 820 ma moment większy o 15 Nm. Nie będę już wspominał o masie tych ciągników...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jak ja czytam to forum to nikt się tu tym Ursusem nie zachwyca tzn 7524 ale mówić, że to niewypał i że ma przecieki wnioskując tylko po parametrach i po wyglądzie to trzeba mieć naprawde jakieś uprzedzenie do Ursusa a ja znam ludzi z serwisu tych ciągników i wcale nie mają tak krytycznego zdania na temat nowych Ursusów nawet agro bisów jak na tym forum, a tu jak widze panuje dziwna moda dzieciarni która ocenia coś po zdjęciach i wyglądzie, zegary ze strego MFa w Ursusie nie pasują czy kontrolki ale w Farmtracu już te same zegary wyglądaję za***iście <_< a jak ktoś felernego trafił to powiem że u nas w serwisie felerne NH też stoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Jakby się ktoś tak zachwycał nowymi ursusami to został by wyśmiany. Większośc ludzi je ocenia krytycznie choc nie mają pojęcia jak nowe ursusy pracują i nigdy nimi nie jeździli. To jest nie profesjonalne jak na rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Hahahaha nie można nie powiedzie złego słowa na ursusa. Jak to ktoś powiedział i ten i ten sie psuje, ale za te pieniądze co miałbym da za ursusa to wolałbym kupi ruskiego, który słynie z wycieków, ale i ursusowi ich też nie brakuje. Inie wmówicie mi, zę ursus to potęga światowego rolnictwa boi w polce nawet belarusy stają się bardziej popularne

 

Kto tu powiedział, że ursus to potęga światowego rolnictwa ? Skoro nie może powiedzieć złego słowa, to zapewne znak, że awarii nie było, a jeśli były to nie zbyt poważne. Fakt, szybko to Ursus zachodu nie dogoni. Chcesz to kupuj ruskiego, ważne, że ursus powoli pełznie do przodu.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie dosłownie tak nie mówili, ale z tego co pisali wynikało, że ursus to nie wiadomo co jest, a zachodu to on nigdy nie dogoni :lol:


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37
Dziwi mnie to że was cieszy że zagraniczne firmy rozwijają się lepiej od Polskiej ale mnie inaczej wychowano i jak mam dać zarobić polakowi czy niemcowi to wole dać kase polakowi i nigdy wilkiem nie patrzyłem do sąsiada że sobie np nowy samochód kupił, patrzcie ludzie na własne podwurko bo to o was tylko świadczy. Ja wiem że zachodnie ciągniki są lepsze od polskich i jak bym kupował nowy i stać by mnie było to bym wybrał JD lub DF ale cieszyć się z upadku polskiej firmy no to moim zdaniem przesada.

 

w sumie to racja ale jezeli mam zaplacic praktycznie taka samą kwotę za polski wyrób i za wyrób zachodni, który jest bardziej komfortowy w uzytkowaniu i lepiej wykonany - dla mnie wybór jest jasny - kupiłbym wyrób zachodni. Prawda jest taka że żeby nasze zakłady Ursusa chcociaz troche sie wysiliły i zmieniły cos wiecej w tych ciagnikach niz maski na plastikowe i naklejki o koniecznosci pracy w nausznikach, to ich wyroby byłyby napewno bardziej konkurencyjne i chetniej kupowane a tak jest jak jest. Na własnym przykłądzie moge porównac ursusa 3512 z roku 1994 kotry posiadam i nowego ursusa ktorego widzialem na pokazach chocby w szepietiowie. Minelo 14 lat co w technice jest przepascia a tu dalej te same rozwiazania i moze sa sprawdzone ale dalekie od tego co oferuje konkurencja


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Ostatnio czytałem wypowieć jednego rolnika i chwalił on Ursusy robi w niemczecz na gos. 8 tyś. ha tam mają 2 Ursusy i nowego JD i pisze on że bez serwisu z JD nic nie zrobisz a Ursus 1634 robi bez niczego. Ale każdy ma prawo do swojego zdania...


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyna zaleta ursusa, że Można go naprawi samemu w domu i części nie są drogie, a poza tym to porażka. A co do tego gospodarza to może trafił na dobry model. Po prostu robiony przed wypłatą :D Tylko skąd w Niemczech ursusy...... czy oni nie mają nic lepszego... :lol:


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Byś się zdziwił ile takich maszyn w niemczech pracuje.A co to jakiś inny świat??Jednak ty nie lubisz tej marki a uwielbiasz zachodniaki - spoko . Ja mam ursusy i JD i uwierz mi wiem co mówie.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
To jest jedyna zaleta ursusa, że Można go naprawi samemu w domu i części nie są drogie, a poza tym to porażka. A co do tego gospodarza to może trafił na dobry model. Po prostu robiony przed wypłatą :D Tylko skąd w Niemczech ursusy...... czy oni nie mają nic lepszego... :lol:

Jedyna zaleta? Nie powinieneś się wypowiadać o czymś czego nie znasz bo ja znam wiele zalet np: mosty dana które są mało awaryjne i są napewno lepsze od tych carraro bo ta firma wciska mało znanym firmom buble, znikome przecieki, silniki tzn oszczędny perkins lub w ciężkich niezawodne silniki martina, które nadal stosuje np Zetor, za dopłatą nawet niezły komfort tzn modele **24 i **34 ( napewno lepszy niż w Belarusie) do głównych wad to bym zaliczył skrzynie biegów i kiepski komfort w modelach **14 czy agrobisach oraz za wysoką cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Jedyna zaleta? Nie powinieneś się wypowiadać o czymś czego nie znasz bo ja znam wiele zalet np: mosty dana które są mało awaryjne i są napewno lepsze od tych carraro bo ta firma wciska mało znanym firmom buble, znikome przecieki, silniki tzn oszczędny perkins lub w ciężkich niezawodne silniki martina, które nadal stosuje np Zetor, za dopłatą nawet niezły komfort tzn modele **24 i **34 ( napewno lepszy niż w Belarusie) do głównych wad to bym zaliczył skrzynie biegów i kiepski komfort w modelach **14 czy agrobisach oraz za wysoką cene.

 

Zetor stosuje własne silniki:

http://www.zetorengines.cz/main.php?nLang=...p;nDepartment=1

 

W Martinie na Słowacji Zetor przeniósł produkcję modeli ciężkich w 1980 z Brna, a po rozpadzie Czechosłowacji, podziałowi uległ także majątek firmy. Czeski Zetor kontynułował produkcję silnika ciężkiego UR II ale już jako zmodernizowanego i tylko jednostki 4-cylindrowe w serii UR III 7520-9540. Ten silnik po kolejnych modernizacjach występuje w Zetor forterra i proxima.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Sami produkują ale to przecież silnik tak sam jak np w 914 gdzie były silniki ZTS i oni jak piszesz troche je zmodernizowali i wypuszczają pod własną banderą ale to jest stara konstrukcja ZtS-a i skoro zainwestowali w jej modernizacje to znaczy że nie jest zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Sami produkują ale to przecież silnik tak sam jak np w 914 gdzie były silniki ZTS i oni jak piszesz troche je zmodernizowali i wypuszczają pod własną banderą ale to jest stara konstrukcja ZtS-a i skoro zainwestowali w jej modernizacje to znaczy że nie jest zła

 

Nie konstrukcja ZTS-a ale Zetora, Nazwa ZTS pojawiła się między 1980 a 1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj