kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus c-330
marecki    1

A więc tak nowe modele są w ciągłej sprzedaży (4024 5024 itp.)Dzisiaj jak u niego byłem właśnie sprzedał 5714 z przednim tuzem za 130000zł(jak by się uparł trochę jeszcze spuśći). A w ostatnim czasie sprzedał 1634 4024 5714x2 mccormicka 95km i eskorta. Model 7524 występuje z 1 półbiegiem przełanczanym bez sprzęgła i chyba (nie jestem pewny) z szybszą skrzynią 35km/godz.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To troche dziwne z tym półbiegiem bez sprzęgła bo w instrukcji pisze że jednak występuje z sprzęgłem ale może to poprawili a instrukcja pisana była wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rako    1

Instrukcja była opracowana w 2006 roku teraz może coś już poprawili w tym ciągniku B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Z tego co mi się wydaje to ten półbieg jest ze sprzęgłem- niestety...

Mój wujek jakoś nie długo powinien mieć ten ciągnik, znaczy 7524, więc będę wiedział więcej- może :)

Nie ma szybkiej skrzyni ani EHR-u nawet w opcji, chyba żeby teraz coś wymyślili nowego, ale jak mój wujek go w styczniu czy w lutym zamawiał to nie było B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No właśnie jestem ciekaw tego półbiegu bo skoro kolo sprzedaje te ciągniki to powinien wiedzieć czy jest ze sprzęgłem czy bez bo napewno troche śmigał po placu, wkońcu to nowość B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

No więc już miałem okazję jeździć ursusem 7524 :) jak dla mnie super ciągnik :)

A co do pół biegu to niestety jest on włączany ze sprzęgłem, ale mocno to nie przeszkadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Możesz opisac ten ciągnik? Co Ci się podobało a co nie? Jak z wykończeniem kabiny i z jakością materiałów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

Więc tak to co mi się spodobało, to to że wszystkie dźwignie są w zasięgu ręki, nie trzeba się schylać, wykończenie niezłe :)

Podobał mi się ten półbieg, jeśli włączy się go na jednym biegu to jest na wszystkich biegach. widoczność- ekstra :)

Pedał szprzęgła jest troszkę za wysoko, no i przełącznik od kierunkowskazów nie po tej stronie kierownicy, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić :) A jakoś materiałów nie jest rażąca, wszędzie plastik, no ale to jest ciągnik nie szukam tam luksusu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez mi wielka generacja. W tych ursusach silniki zmieniono na te spełniające normy Euro II podczas gdy większość innych ciągników ma już Euro III

 

Wyposażenie jest takie jakie jest i w tym nic się nie zmieniło poza tapicerką wewnątrz kabiny i klimatyzacji. Poza tym to wszystko to samo i nie ma bardzo czym tu się zadowalać bo za taką cenę jakie proponuje ursus kupiłbym zachodniego z dobrym wyposażeniem.


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Z ceną się zgodze że jest za wysoka a z tym że nic nie zmienili to już nie bo na przykład w takim belarusie dużo mniej zmieniają ale nikomu to nie przeszkadz bo jest tani a silnik z euro II to tylko na plus bo ma napewno mniejsze spalanie od tych z euroIII a jak nie ma jeszcze konieczności wprowadzenia III to powinni klepać euroII wg mnie jak najdłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W belarusie zmienia się nie dużo, ale się zmienia chociaż ma krótszy staż na rynku, a ursus co? Praktycznie nic nowego nie wprowadzili. W Belarusach i tego typu ciągnikach to już powoli są EHR-y półbiegi i wprowadzają elektrohydrauliczne załączanie WOM-u i przedniego napędu więc belarus lepiej się rozwija od ursusa <_<


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Jeszcze cena mniejsza. Belarus jest bardziej popularny niż nowe ursusy wystarczy zobaczyc na galerie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Dziwi mnie to że was cieszy że zagraniczne firmy rozwijają się lepiej od Polskiej ale mnie inaczej wychowano i jak mam dać zarobić polakowi czy niemcowi to wole dać kase polakowi i nigdy wilkiem nie patrzyłem do sąsiada że sobie np nowy samochód kupił, patrzcie ludzie na własne podwurko bo to o was tylko świadczy. Ja wiem że zachodnie ciągniki są lepsze od polskich i jak bym kupował nowy i stać by mnie było to bym wybrał JD lub DF ale cieszyć się z upadku polskiej firmy no to moim zdaniem przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Tez mi wielka generacja. W tych ursusach silniki zmieniono na te spełniające normy Euro II podczas gdy większość innych ciągników ma już Euro III

 

Wyposażenie jest takie jakie jest i w tym nic się nie zmieniło poza tapicerką wewnątrz kabiny i klimatyzacji. Poza tym to wszystko to samo i nie ma bardzo czym tu się zadowalać bo za taką cenę jakie proponuje ursus kupiłbym zachodniego z dobrym wyposażeniem.

Twoje wypowiedzi są skrajnie stronnicze.Widać że mało wiesz o tym ciągniku.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może nie wiem tak dużo na temat ursusa, ale to co o nim wiem i jakie słyszałem o nim opinie to wystarczy mi, żebym mógł stwierdzi iż Belarusy są lepsze od ursusów pod względem technicznym jak i cenowym <_<


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0
Może nie wiem tak dużo na temat ursusa, ale to co o nim wiem i jakie słyszałem o nim opinie to wystarczy mi, żebym mógł stwierdzi iż Belarusy są lepsze od ursusów pod względem technicznym jak i cenowym <_<

 

Pod względem cenowym się zgodzę, ale technicznym?? w życiu <_<

 

Co niby Belarus ma lepsze od Ursusa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

i ten i ten tak samo sie psuja hahaha <_<


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Może nie wiem tak dużo na temat ursusa, ale to co o nim wiem i jakie słyszałem o nim opinie to wystarczy mi, żebym mógł stwierdzi iż Belarusy są lepsze od ursusów pod względem technicznym jak i cenowym <_<

Widzisz lepiej niech się wypowiadają osoby bardziej obeznane w tym temacie a tak mamy tylko nabijanie postów.Osobiście posiadam 5314 - złego słowa nie powiem.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Widzisz lepiej niech się wypowiadają osoby bardziej obeznane w tym temacie a tak mamy tylko nabijanie postów.Osobiście posiadam 5314 - złego słowa nie powiem.

 

W mojej okolicy też ich trochę jest i szkoda, że wcześniej mnie stać nie było :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz lepiej niech się wypowiadają osoby bardziej obeznane w tym temacie a tak mamy tylko nabijanie postów.Osobiście posiadam 5314 - złego słowa nie powiem.

 

Hahahaha nie można nie powiedzie złego słowa na ursusa. Jak to ktoś powiedział i ten i ten sie psuje, ale za te pieniądze co miałbym da za ursusa to wolałbym kupi ruskiego, który słynie z wycieków, ale i ursusowi ich też nie brakuje. Inie wmówicie mi, zę ursus to potęga światowego rolnictwa boi w polce nawet belarusy stają się bardziej popularne


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To co mamy się cieszyć tak jak ty, że Polska firma z tradycjami upada, pozatym też mi szczyt techniki w tym Belarusie gdzie nawet nie ma mostu w standardzie na krzyżakach, a kabina to wygląda jak z lat 80 i te stare Ursusy c380 z lat 70 mają lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Popieram @Swat24 troszeczke patriotyzmu nie zaszkodzi.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolałbym kupi ruskiego, który słynie z wycieków, ale i ursusowi ich też nie brakuje. Inie wmówicie mi, zę ursus to potęga światowego rolnictwa

 

A możesz nam napisać gdzie w nowych Ursusach pojawiają się wycieki???

I nikt nie mówi tutaj że Ursus jest potęga rolnictwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj