kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus c-330
swat24    64

Najsłabsze elementy akurat zostały poprawione bo skrzynia z 8x2 na 12x4(tu powinni się lepiej postarać) komfort w kabinie i poprawa widoczności, lepszy podnośnik(ta sama historia co ze skrzynią), nareszcie sensownie umieszczony bak paliwa, silnik to orginalny perkins, haki cbm, klima więc poprawili moim zdaniem największe bolączki z agrobisów a ty piszesz, że najsłabsze elementy zostały nadal nie poprawione to wątpie że go widziałeś, albo wymień te największe wady według ciebie które wogóle nie są poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to proszę:

- mechaniczna blokada dyferencjału- w ciągniku za 150 tysięcy trzeba stać na pedale bo inżynierowie nie potrafią (nie mogą)elektrohydraulicznej wstawić

- skrzynia biegów- 3 biegi główne, brak półbiegu zmienianego bez sprzęgła, z tego co wiem w położeniu Low nie można hamować silnikiem

-prędkość maksymalna porażająca-33 km/h

- mechaniczne sterowanie podnośnikiem(przypomnę ciągnik kosztuje prawie 120 000 netto).

Co do kabiny to jestem ciekawy ile decybeli jest w środku, może ktoś posiada takie informacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

80dB i to ma być komfortowa kabina? Ja w MF mam 72 dB a pod obciążeniem 74...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No ale powiedziałeś że nic nie poprawili względem agrobisów a z tego co wymieniłeś to masz racje tylko z blokadą a ciągnik kosztuje 133 brutto do negocjacji na alegro i myśle że za 128 by go wyrwał a to już nie jest zła cena za 100km z orginalnym perkinsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe wg.jakiej normy podana jest moc tego ciągnika-może wg.SAE ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Do tego trzeba doliczyć 2000 na obciążniki. Może mi ktoś powiedzieć czy EHR jest dostępny bo nie ma go w opcji na stronie ;). A ze skrzynią też mam racje bo można było taką mieć w Agrobisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mówię o obciążnikach na tył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Aha... no tak... ale w każdym ciągniku są one w opcji...

Kto wie dlaczego obciążniki są takie drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ze skrzynią też nie masz racji bo dzwignie zmiany biegów miałeś tam między nogami i były w przypadku skrzyni 12x4 3 drążki a tu mamy dwie dzwignie po prawej i zamiast trzeciej wajchy przycisk pozatym za 12x4 w agrobisach trzeba było dopłacać a tu jest w standardzie a według ciebie nic się nie zmieniło, dlatego pytałem czy aby napewno widziałęś tego 7524, a może porównujesz go do 5714 w kabinie sps bo trzeba być ślepym żeby gołym okiem nie zobaczyć żadnych zmian w tych modelach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ale te zmiany nie są aż takie duże jakie być powinny i półbieg przełączany ze sprzęgłem(tragedia) Zetor w 2009 ma wprowadzić Proxime Power 100 z 3 półbiegami i elektrohydraulicznym rewersem a Ursus dalej ma zabytkową skrzynię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

moim zdaniem to im prostszy ciągnik tym lepszy . Oczywiście musi mieć wytarczającą liczbe biegów i takie tam inne rzeczy jak np nie za mały udzwig podnośnika ,ale ludzie poco wy sie upieracie nad bezwzględną koniecznością wstawiania elektroniki do ciągników albo jakichś skomplikowanych skrzyni biegów z biegami pod obciąrzeniem , których nawet nieraz w serwisie nie mogą naprawić. Takie jest moje zdanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W dzisiejszych czsach przynajmniej 1 półbieg pod obciążeniem to standard. Takie udogodnienia czynią pracę w polu bardziej efektywną i przyjemniejszą.

Trzeba iść z postępem a nie się cofać. ;) Nie ma co się bać elektroniki jeśli w fabryce wszystko jest dobrze zrobione(w JD nikt raczej na elektronike nie nażeka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiekt    0

może masz troche racji .według mnie jakby ursus miał w standardzie chociaż 12x4 i pożądną kabinę to chociażby taki farmtrak nie miałby dużo do powiedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

7524 i 6024 ma w standardzie 12x4 ale powinien mieć półbieg pod obciązeniem bez sprzęgla i bylo by nawet nawet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

To że powinien mieć rewers więcej biegów i przynajmiej jeden bieg pod obciążeniem to wszyscy przecież wiedzą ale mnie denerwuje to ciągłe marudzenie że nic nie zrobili, a jednak coś zmieniają i np taki Farmtrac jest w tej samej cenie co Ursus 6024 to wole kupić Ursusa mimo tego że ma gorszą skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wysłałem kiedyś maila z zapytaniem do serie ekologiczną i dostałem odpowiedź na moje pytania ;) :

 

Witam.

Mam kilka pytań związanych z nową gamą ciągników Ursus.

 

1: Czy model 5024 jest dostępny z kabiną SPS06 [w instrukcji obsługi, która znajduje się na Państwa stronie, występuje on z tą kabiną... a w cenniku już nie] oraz jakie to by była mniejwięcej cena z tą kabiną?

2: Standardowo modele 4024, 5024 i 6024 występują z przednią osią marki Dana czy ZMG/Gorzów?

3: Czy 4024 można tak jak model 4022 wyposażyć w ogumienie 9.5-36

4: Czy model 4022/4024 równierz będzie występował z kabiną SPS06? [taką informacje uzyskałem z Agencji Promocji Ursusa 7524]

5: Jaki jest czas oczekiwania na któryś z w.w modeli?

 

Mam nadzieję że uzyskam od Państwa odpowiedzi na moje pytania :)

 

A oto odpowiedź:

 

Szanowny Panie,

 

W odpowiedzi na Pana maila z dnia 12.04.08r. informuję:

 

Ad1. Model 5024 występuje na razie tylko z kabiną K07S.

Ad2. Model 4024, 5024 i 6024 mają w standardzie przednią oś DANA.

Ad3. Według naszego cennika nie można wyposażyć U 4024 w ogumienie 9,5-36.

Ad4. Model 4022/4024 występuje na razie tylko z kabiną K07S (Sekuła).

Ad5. Dostępność modeli to: 4022 - sierpień, 4024 - maj, 5024 - maj, 6024 - czerwiec, 7524 - lipiec.

 

Z poważaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Ja już myślałem że skoro na stronie ursusa dostępny jest 7524 to będzie już w sprzedaży a tu lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Parę dni temu na placu Agromy w Grajewie stał ten model-czyli że chyba jest w sprzedaży ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Teraz sobie przypomniałem że na allegro jakiś dealer sprzedawał 7524? Czyli z tego wynika że oni sami nie wią co sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Nie, z tego wynika że naklepali kilka sztuk a teraz jest przestój, po co produkować coś co nie schodzi na bierząco??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Na allegro jest do sprzedania 4024 5024 i 7524 więc nie wiem co oni piszą.Jutro pojadę do tego dilera z allegro i spytam co jest grane. Zapytam czy są dostępne od ręki czy trzeba czekać. A to link do strony.Zdjęcie 4024 jest zrobione u niego na placu. No i skrzynia za dopłatą 35km.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witild85    0

w Górnie (świętokrzyskie) , pare miesięcy stoi 4024 za 103 tyś brutto i 4512 ktury stoi już ponad rok i nikt go niechce kupić , zato case jx idą jak świeże bułeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj