kris14

Ursus'y NEXT-GENERATION

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus c-330
quercus    7

Trochę ubogie ta ulotki. :huh: Myślałem że dadzą trochę więcej zdjęć i innych informacji a nie suche tabelki. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mógłby ktoś kto ściągnął te ulotki wrzucić gdzie indziej, bo z tamtąd nie moge ściągnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No ostatnio na stronie Ursusa wiele się dzieje :D

Nowe modele są już na stronie i do serii ekologicznej można ściągnąć istrukcje obsługi [z kolorowymi zdjęciami :D ] :D

Instrukcja 4022-4024 K07S

Instrukcja 6024-7524 SPS06

Instrukcja 5024 SPS06

 

Zespoły na żądanie do Ursusów [wraz z cenami :) ]

Ciągniki Ciężkie 1224-1934

Ciągniki Średnie 4514 Agro/Agro Bis-5714 Agro Bis/K07S

Ciągniki Ekologiczne 4022 K07S-7524 SPS06

Ciągniki Lekkie 2802-3512

 

Ufff jest tego troche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Witam miałem przyjemność przejechać się dzisiaj nowym ursusem 5714 i farmtrakiem 675dt. Po jeździe próbnej nie dziwie się że ursus upada. Pierwsza rzecz która mnie załamała to hałas w kabinie, nie dość że jest ogólnie głośno to przy pełnej prędkośći skrzynia tak wyła jak w starej c-360. Rozmowa praktycznie jest nie możliwa(szk w traktorze za ponad 100tyś).Dodam że wycie występuje w pełnym zakresie prędkośći. Kabina w środku to kupa najgorszego plastiku w dodatku brzydka nie wspomne o wykonaniu(szpara międzi drzwiami a słupkiem. Silnik perkinsa składany w polsce. farmtrak według mnie jest dużo lepszy. Silnik orginalny perkins z algli, kabina sporo cichsza i ładniej wykonana(matriał na dachu,wykonanie,dzrzwi) no i rewers.Cena ursusa to jakieś 115tyś. a farmtraka o tej samej mocy jakieś 125tyś. Te 10tyś. według mnie warto dołożyć. Farmtrak sprzedaje się dobrze, czasami trzeba czekć na zakup(sporo idzie z granice) Jak bym Ja kupował bez wachania farmtrak.Pozdrawiam i ubolewam nad ursusem.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No 5714 Agro Bis to już przeżytek :D

 

Gdybyś porównał Farmtrac'a 675DT z Ursus'em 5024 SPS06 lub 6024 SPS06 to byś zmienił zdanie na temat Ursus'a :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

A czy mają inną skrzynie.Kris14 takie stały więc je porównałem, jest to nowy ciągnik więc myślę że w 5024 jakość jest taka sama.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ma inną skrzynie i jakość jest inna Ursusa 5024 z kabiną SPS06,dziś już się niekupuje u 5714,to przeżytek,jak już to 6024 i cena jest w miarę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Elwis2 znasz może cenę 6024 i ile ma koni.

Na stronie ursusa jest cena netto. Doliczając VAT to będzie około 120 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

ma 82km, a cena pewnie po z targowaniu u dillera to ok 115 tys. zł z klimą, cena w miarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

może to pomyłka albo ursus wymyślił coś nowego ? ja za to chciałem się tylko zapytać czy kabina w 5024 SPS 06 jest w standardzie i czy cena tego ciągnika jest taka sama z tą kabiną jaką podają na stronie ursusa choć tam jest jeszcze wersja z tą inna kabiną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

To jest nowy model sadowniczy, zamiast 3502...

Był na Agrotechu...

Gdzieś pisali o nim [chyba w tygodniku rolniczym]

Ursus 3702

 

Wysłałem maila do Ursusa z pytaniem o tą kabine w 5024.... zobaczymy czy odpiszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0
nie no ta 1654 to porazka 160 koni a pompa o wydajnosci 55 dm/ min . a gdzies czytalem za ma miec wydajniejsza pompe :angry:

Za dopłatą (4000zł) masz dodatkową pompe zembatą przy silniku co daje łącznie 90 l/min wedłóg mnie opłaca się ją wziąść, tylko szkoda że trzeba dopłacić za nią i za klime- to powinien byc standard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

4tys? za pompę zębatą... upadli ma podmózgowie czaszki czy jak?

To za mniejszcze pieniądze mam wielotłoczkową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Dzisiaj obejrzałem Ursusa 7524 i...słów brak-bubel i tyle-spodobało mi się "elastyczne" :D zawieszenie przewodów wspomagania układu kierowniczego,ewentualnie ciekawe umieszczenie siłowników TUZ-u,korek wlewu paliwa z napisem "IVECO",dach wyprofilowany jak czapka ruskiego oficera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że "bublem" to go będzie można nazwać po popracowaniu nim trochę, a patrząc na jego dane to wcale zły nie jest i moim zdaniem jest już nowoczesnym ciągnikiem, z którym URSUS spokojnie może się zaprezentować na innych rynkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego może powiesz co w nim takiego nowoczesnego? Mechaniczna blokada dyferencjału? A może skrzynia biegów? Z takim ciągnikiem to lepiej się nie pokazywać na Agritechnice. Zachodnie konstrukcje sprzed 20 lat mają lepsze rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

W instrukcji obsługi do 6024 i 7524 jest napisane że Hi-Lo przelącza się z użyciem szprzęgła. Tragedia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No niestety...

Ale lepsze to niż 3 dźwignia między nogami i przełączanie ręcznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolego może powiesz co w nim takiego nowoczesnego? Mechaniczna blokada dyferencjału? A może skrzynia biegów? Z takim ciągnikiem to lepiej się nie pokazywać na Agritechnice. Zachodnie konstrukcje sprzed 20 lat mają lepsze rozwiązania...

 

Chodziło mi że w porównaniu z resztą konstrukcji Ursusa, jest on nowocześniejszy, moim zdaniem nie należy go skreślać na starcie, bo naprawdę może z tego być coś dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na tle 5714 czy 4514 może wygląda dobrze, ale tak naprawdę zmiany są bardzo małe, a najsłabsze elementy pozostały nadal niezmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj