Skocz do zawartości
Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

WHATEVER

KULAWA_KOZA    88

Ja mam Leja z Brzegu i sobie chwale sieje równiutko.Blacha ocynk.Rok produkcji 1998.Kupiłem go za 350zł wstawiłem nowe otulejowanie  na ośce i jest lux.Na 12m sieje idealnie.

ur330    2

Panowie zbliża się wiosna i trzeba pomału myśleć o sianiu nawozu. Chciałem się was spytać jak ustawić starego lejka do siania saletry i saletrzaku dawkę jaką chce rozsiac na ha to 200 kg. I będzie pracował z c-330 na 4 biegu. Czekam na waszą odp. Jest to mój pierwszy sezon.

Wiadomość z agroFakt.pl

kombinator18    18

To sobie ustaw te kólko zmierz je i ustaw na 2/3

Chociaz watpie ze ustawisz taka dawke a jesli ustawisz idealnie to postaw duzego lotka ;)

tomi8317    1

Witam mam do was prożbę może ktoś wrzucić zdjęcie na które otwory przykręcić łopatki do tarczy rozsiewacz lejka tarcz jest na szść łopatek lejek jest z 1988 rok jest ocynkowany naprawdę proszę was o pomoc

tomi8317    1

Może ktoś z was kto jeszcze używa takiego lejka wrzucic jakieś zdjęcia proszę was bardzo bo oglądam różne zdjęcia to co jeden ma inaczej bardzo mi zależy

zibi16245    0

Witam panowie mam rozsiewacz lejek plasikowy 300 l firmy dexwal na dwie dziury w srodku i na dwie zasowki i jedna strona zawsze sieje wiecej  jak siedze na ciagniku i sie obruce w tyl w prawo to prawa strona sieje wiecej od lewej i co zrobic zeby sialy dwie rowno?

jeszcze tak mysle jak by mu koncowki lapek troszke podniusl do gory na samym koncu o nie da by to cos?nie sial by czasem troszke wyzej i za rowno dalek?

MateuszTeam    3

Witam, zakupiłem lej 300kg firmy grass-roll, i moje pytanie brzmi, na ktorą dziure ustawić zeby rozsiać 200kg/ ha saletry, ursusem c-328/330 na 4 biegu. i na jakich obrotach osiągne wysiew 10m? i jakby ktoś miał tabele wysiewu do tego rozsiewacza bym prosił o fotke :) Z góry dzieki.

8Seba8    3

ja mam taki sam problem z tym rozsiewaczem ale chce siac c360 na 3 biegu  okolo 200kg/ha saletry moj ma 2 dzwignie i 2 dziury zeby smiesznej bylo:)

zbychu15    13

te lejki to straszny nie wypał ...lepiej troszkę kasy zaoszczędzić i kupić jakiś na dwie tarcze ....

8Seba8    3

moj kupil ojciec w 2009r wiec raczej nie mialem wyboru heheh :) teraz napewno bym tego nie kupil chociaz  250kg polifoski + 100kg saletrzaku na ha idealnie mi wystarczylo po ustawieniu 

Radoslav    6

Miałem podobny problem z lejkiem, siał na jedna stronę i za traktorem. Lejek nowy, 2 dźwignie nastawu ( 2 dziury wysypu) i 1 zamykająca całość, 4 łopatki. 2 łopatki zostawiłem na środkowych dziurkach ( tam jest 6 lub 5 do wyboru) a 2 łopatki na skrajnej lewej patrząc od tyłu. Sieje super, nie jak 2 talerzowy ale znośnie :) a nawozy to wyliczam areał. Zmierz na ile sieje, ile przejedziesz i wsyp odmierzoną ilość nawozu. jak się skończy to będziesz wiedział co i jak.

Ursus932    10

Panowie spotkał się ktoś z rozsiewaczem lej dwutarczowym firmy langren? Jestem zainteresowany tym rozsiewaczem tylko ciekawe jak to sieje

TheMariko12    409

Witam

Mam lejka z 84 roku, i chciałbym zrobić w nim otwieranie zsypu hydrauliczne tak jak jest to w nowych lejkach,dużo przy tym pracy oraz jakie koszta ?

marcintir    0

witam mam lekką z 1986r ma może ktoś ustawionego że sieje równo na dwie strony chodzi mi o łopatki na talerzu no i żeby na 12 m dał radę jak by co to proszę o foto z góry dzieki

mam rozsiewacz dexwal i w instrukcji jest tabela wysiewu gdzie są podane wartości wysiewu w kg/ha przy 540obr/min wałka. Jest tam 10m lub 14m szerokości rozsiewania. Jak zmienić tą szerokość oprocz zmiany predkości wałka wom?

Adam94    4
Napisano (edytowany)

dawidurusus323

Witaj. Też posiadam dexwal 300l. Jeżeli chodzi o tabele wysiewu i dawkowanie na hektar to jest tylko teoria w tym rozsiewaczu.

Ja do dokładnego dawkowania jeszcze nie doszedłem obecnie +/- 25 kg  :D  ma na to jeszcze wpływ granulacja nawozu np. saletra rożni producenci różna granulacja. Ja mierze dziury do mm (obie dziury taki sam otwór = po tyle samo na obie strony sypie) np. obie dziurki po 1,5 cm to jest u mnie c330m 4 bieg 1800obr/min  +/- 200kg/ha saletry pulan ale przy 10 metrowym wysiewie. Ustawienie odpowiedniej dawki to jest metoda prób i błędów i kilkaset kg rozsianych nawozów.

A jeżeli chodzi o szerokość wysiewu to tu zmieniasz ustawieniem łopatek, zmianą wysokości rozsiewacza od ziemi i zmianą konta ustawienia (łącznik górny) nie za duży bo nie będzie sypał za ciągnik tylko na boki (efekt jasne pasy na polu w miejscu przejazdu), Ja mam ustawione tak ja na rysunku sypie równo na obie strony (wiadomo nie tak jak dwu talerzowy) ale bd jak jak na taki cud inżynierii  :D bez problemu pryz lekkim koncie ustawienia rozsiewacz uzyskuje 10 metrowy wysiew saletry.

Myślę że choć trochę pomogłem. :)

post-179887-0-67709300-1491915117_thumb.png

Edytowano przez Adam94

Adam94    4

To spróbuj ustawić łopatki bez tych co są na środkowe otwory. Ja to ustawienie wziąłem właśnie z 4 łopatkowego talerza, a że ja mam sześć to zostawiłem tak te dwie na środkowym otworze.

Mam opryskiwacz biardzki 400l i rozsiewacz lej dexwal 400l i stary wałek wom (chyba od glebogryzarki i osy). Czy muszę zakupić wałek nowego typu? Starego nie ma jak przymocować bo na nowych maszynach nie ma mocowania do obudowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MonkeyPL
      Jak uprawiacie jęczmień jary?

- uprawa przedsiewna
      - ilość na hektar/odmiana
      - dożywianie
      - ochrona

i jaki rezultat?
    • Przez crystal169
      Witam, zakupiłem , siewnik Kverneland Accord 3 m, pneumatyczny, który posiada komputer odpowiedzialny za włączanie ścieżek, i gdzie przy nowszym ciągniku działa super, ponieważ ciągnik ma gniazdo na wtyczke od komputera, to Ursus 1634 jej nie posiada, co w tej sytuacji mam zrobić?. Czy musze przerobić wtyczke od komputera na zapalniczkę, czy może są jakieś przejściówki, ?
      Proszę o pomoc.
       I z góry dziękuję.
    • Przez kolo19
      Witam, zastanawiam się nad kupnem siewnika do warzyw.
      Wypatrzyłem sobie Stanhaya i Monosema i teraz dylemat krórego wybrać...
      Służył by on do zasiania marchewki, pietruszki, buraczka
      Moje pytanie do Was, który według Was byłby lepszy pod względem jakosci wykonania, prezycji itp.
      Dodam jeszcze że zależy mi na tym aby siewnik miał regulacje, np. chce sobie zasiać marchew i ustawiam sianie na 3 rządki na 1 redlinie, a buraczka na 2 rządki.
      Z góry dzięki za odpowiedzi
    • Przez jankes185
      Siemano, jak myślicie czy jeśli posieje jęczmień razem z koniczyną w tym tygodniu to nie będzie za szybko? Jeśli, np. napiszecie, że ''tak lub ''nie'' to proszę też o uzasadnienie tego  Z góry dzięki. 
    • Przez sebarr
      Jak w temacie- zatrudnię osobę do pracy przy pługu 5 lub 7 skib i ciągnikach JD ponad 200km
      Praca u mnie jest tylko sezonowa i na tę chwilę potrzeba mi osoby od 4maja do ok 30maja.
      Wynagrodzenie 16zł/h+ premia jeśli będę zadowolony z pracy. Praca w woj lubuskim okolice Żar i Szprotawy
      NIE INTERESUJĄ MNIE OSOBY:
      - bez doświadczenia w pracy na zachodnich ciągnikach
      - do dużego przyuczenia ( nie mówię tu o podst. informacjach jak jeździć z daną skrzynią, tylko o wytłumaczeniu na czym polega orka...)
      - osoby nie potrafiące dbać o sprzęt - tacy są "eliminowaniu" jeszcze w pierwszym dniu pracy. To jest priorytet i takie osoby naprawdę nie mają co dzwonić bo szkoda ich i mojego czasu.

tel 603 073 119 Sebastian
      ps. proszę dzwonić lub pisać smsy a nie pisać na PW bo aktualnie rzadko bywam na forum.