Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Ja mam Leja z Brzegu i sobie chwale sieje równiutko.Blacha ocynk.Rok produkcji 1998.Kupiłem go za 350zł wstawiłem nowe otulejowanie  na ośce i jest lux.Na 12m sieje idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie zbliża się wiosna i trzeba pomału myśleć o sianiu nawozu. Chciałem się was spytać jak ustawić starego lejka do siania saletry i saletrzaku dawkę jaką chce rozsiac na ha to 200 kg. I będzie pracował z c-330 na 4 biegu. Czekam na waszą odp. Jest to mój pierwszy sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Kolego jak ustawisz na idealne kołko (szczelina) to saletry mniej lub wiecej 300 kg wychodzi


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

To sobie ustaw te kólko zmierz je i ustaw na 2/3

Chociaz watpie ze ustawisz taka dawke a jesli ustawisz idealnie to postaw duzego lotka ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Witam mam do was prożbę może ktoś wrzucić zdjęcie na które otwory przykręcić łopatki do tarczy rozsiewacz lejka tarcz jest na szść łopatek lejek jest z 1988 rok jest ocynkowany naprawdę proszę was o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Może ktoś z was kto jeszcze używa takiego lejka wrzucic jakieś zdjęcia proszę was bardzo bo oglądam różne zdjęcia to co jeden ma inaczej bardzo mi zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam rozsiewacz lejek plasikowy 300 l firmy dexwal na dwie dziury w srodku i na dwie zasowki i jedna strona zawsze sieje wiecej  jak siedze na ciagniku i sie obruce w tyl w prawo to prawa strona sieje wiecej od lewej i co zrobic zeby sialy dwie rowno?


jeszcze tak mysle jak by mu koncowki lapek troszke podniusl do gory na samym koncu o nie da by to cos?nie sial by czasem troszke wyzej i za rowno dalek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

Witam, zakupiłem lej 300kg firmy grass-roll, i moje pytanie brzmi, na ktorą dziure ustawić zeby rozsiać 200kg/ ha saletry, ursusem c-328/330 na 4 biegu. i na jakich obrotach osiągne wysiew 10m? i jakby ktoś miał tabele wysiewu do tego rozsiewacza bym prosił o fotke :) Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

ja mam taki sam problem z tym rozsiewaczem ale chce siac c360 na 3 biegu  okolo 200kg/ha saletry moj ma 2 dzwignie i 2 dziury zeby smiesznej bylo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbychu15    47

te lejki to straszny nie wypał ...lepiej troszkę kasy zaoszczędzić i kupić jakiś na dwie tarcze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

moj kupil ojciec w 2009r wiec raczej nie mialem wyboru heheh :) teraz napewno bym tego nie kupil chociaz  250kg polifoski + 100kg saletrzaku na ha idealnie mi wystarczylo po ustawieniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radoslav    6

Miałem podobny problem z lejkiem, siał na jedna stronę i za traktorem. Lejek nowy, 2 dźwignie nastawu ( 2 dziury wysypu) i 1 zamykająca całość, 4 łopatki. 2 łopatki zostawiłem na środkowych dziurkach ( tam jest 6 lub 5 do wyboru) a 2 łopatki na skrajnej lewej patrząc od tyłu. Sieje super, nie jak 2 talerzowy ale znośnie :) a nawozy to wyliczam areał. Zmierz na ile sieje, ile przejedziesz i wsyp odmierzoną ilość nawozu. jak się skończy to będziesz wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie spotkał się ktoś z rozsiewaczem lej dwutarczowym firmy langren? Jestem zainteresowany tym rozsiewaczem tylko ciekawe jak to sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Mam lejka z 84 roku, i chciałbym zrobić w nim otwieranie zsypu hydrauliczne tak jak jest to w nowych lejkach,dużo przy tym pracy oraz jakie koszta ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcintir    6

witam mam lekką z 1986r ma może ktoś ustawionego że sieje równo na dwie strony chodzi mi o łopatki na talerzu no i żeby na 12 m dał radę jak by co to proszę o foto z góry dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam rozsiewacz dexwal i w instrukcji jest tabela wysiewu gdzie są podane wartości wysiewu w kg/ha przy 540obr/min wałka. Jest tam 10m lub 14m szerokości rozsiewania. Jak zmienić tą szerokość oprocz zmiany predkości wałka wom?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

dawidurusus323

Witaj. Też posiadam dexwal 300l. Jeżeli chodzi o tabele wysiewu i dawkowanie na hektar to jest tylko teoria w tym rozsiewaczu.

Ja do dokładnego dawkowania jeszcze nie doszedłem obecnie +/- 25 kg  :D  ma na to jeszcze wpływ granulacja nawozu np. saletra rożni producenci różna granulacja. Ja mierze dziury do mm (obie dziury taki sam otwór = po tyle samo na obie strony sypie) np. obie dziurki po 1,5 cm to jest u mnie c330m 4 bieg 1800obr/min  +/- 200kg/ha saletry pulan ale przy 10 metrowym wysiewie. Ustawienie odpowiedniej dawki to jest metoda prób i błędów i kilkaset kg rozsianych nawozów.

 

A jeżeli chodzi o szerokość wysiewu to tu zmieniasz ustawieniem łopatek, zmianą wysokości rozsiewacza od ziemi i zmianą konta ustawienia (łącznik górny) nie za duży bo nie będzie sypał za ciągnik tylko na boki (efekt jasne pasy na polu w miejscu przejazdu), Ja mam ustawione tak ja na rysunku sypie równo na obie strony (wiadomo nie tak jak dwu talerzowy) ale bd jak jak na taki cud inżynierii  :D bez problemu pryz lekkim koncie ustawienia rozsiewacz uzyskuje 10 metrowy wysiew saletry.

 

Myślę że choć trochę pomogłem. :)

post-179887-0-67709300-1491915117_thumb.png

Edytowano przez Adam94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

To spróbuj ustawić łopatki bez tych co są na środkowe otwory. Ja to ustawienie wziąłem właśnie z 4 łopatkowego talerza, a że ja mam sześć to zostawiłem tak te dwie na środkowym otworze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam opryskiwacz biardzki 400l i rozsiewacz lej dexwal 400l i stary wałek wom (chyba od glebogryzarki i osy). Czy muszę zakupić wałek nowego typu? Starego nie ma jak przymocować bo na nowych maszynach nie ma mocowania do obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj