Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Kupiłem lejek za całe 630zł, zanim podłączyłem do ciągnika mało nie obciołem sobie palca, no cóż rzemieślnicza robota, kant tarczy jest ostry jak brzytwa, potem jeszcze ojciec się dziabnoł, ale poza tym niemiłym incydentem na początku jestem bardzo zadowolony w porównaniu do starego RNZ sieje super rozrzuca na około 6-8m i łatwo się reguluje, nie wiem dlaczego tak wybrzydzacie jak za 600zł to nic lepszego nie ma smile.gif

jakiej firmy masz tego leja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

Mam leja z firmy grass rol. tak jak byl oryginalnie ustawiony sial nierówno tylko na prawa strone i do tyły. jest w nim 2 otwory wylotowe. jeden zaslepilem ten z lewej strony i wykonalem drugi tak w ok godz. 11 (jak sie patrzy od przodu). teraz daje na lewa strone ale i tak nie rowno sieje. najwiecej daje na prawa strone granicznie i do tylu. siane ciagnikiem c 330 obroty 1600 bieg 5. Jeszcze trzeba troche zmodyfikowac. Załuje ze kupilem ale jak juz sie kupilo to trza kilka lat posiac i pomeczyc sie a moze uda sie go zmodyfikowac tak aby sial rownomiernie. na 15 ha nie bardzo jest sens kupowac wiekszy siewnik. Fajnie by bylo jakbyscie wstawiali fofki z przerobek, moze wspolnie usprawnilibysmy te nieszczesne leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Jakim biegiem i na jakich obrotach jeździcie ursusem c 360 z rozsiewaczem lej? Wszystkie rozsiewacze leje z lat 80 i 90 miały taką samą ładowność, czy były różne ładowności?

Chyba w dosyć dobrym stanie wizualnym co? Ile byście max za niego zapłacili? Da radę rozsiać na 12m?

 

post-87588-0-76914500-1431637607_thumb.jpg

post-87588-0-17108800-1431637612_thumb.jpg

post-87588-0-18334600-1431637618_thumb.jpg

post-87588-0-56007300-1431637624_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

wiem, stał on 10 lat pod drzewem zakryty baniakami plastikowymi, dużo nie był używany, bo nieużywany od ok 10 lat, właściciel powiększył areał i pokupował nowe sprzęty. Da radę dosiać na szerokość 12 metrów, bo taki mam opryskiwacz. Ile worków nawozu wchodzi do leja bez nadstawek? Wszystkie leje z lat 80 i 90 miały taką samą skrzynię zasypową? Przeglądając ogłoszenia widziałem gorsze i o wiele droższe. Nie piszcie żeby kupić nowy, bo mi nie potrzebny, na razie mam 1,8ha, ale niedługo będzie więcej. Lej jest od pierwszego właściciela, ogólnie to dosyć dba o sprzęty.

Stan wizualny dosyć dobry, brakuje tylko mieszadła, ale do nawozów granulowanych nie jest ono potrzebne, no i to trochę rdzy w środku. Ale wiadomo że nie jest to nowy sprzęt, a nawóz ma mocne działanie na blachy. Ludzie sprzedają gorsze leje, a ten chyba nie jest aż taki zły. Nie wiem jak jest z przekładnią, ale nawet jak będzie do niczego to można kupić nową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Gdybym miał wybór kupić nowego lejka albo tego to oczywiście wybrałbym tego starszego, ogólnie lepsze materiały i tańszy, myślę że ok 500zł warta.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Według Ciebie warta 500, według mnie to tak za 300 to by poszła, a ja ją jutro go kupię za 50zł. Nie wiem czemu tak tanio, nie jest to starszy facet który nie ma internetu i nie ma pojęcia co ile kosztuje.Jest to dosyć młody Pan który ma gospodarstwo 50ha(ma nowe sprzęty, ciągnik i całą reszta), nie wiem czemu ale powiedział "tak na dobre pół litra" żebym dał. Byłem u niego w niedzielę, a w poniedziałek dzwoni i mówi ze ma rozsiewacz do nawozu kos,(odebrał mój tata) i powiedział że kosa to nie bo to jest konny, a on ze to nie jest konny, tata do niego czy jest w kształcie stożka, a on ze tak i że to jest oryginalny ciągnikowy. Byłem u niego w niedzielę po kultywator z wałkiem 2,7m unia grudziądz, w oryginale, tak ok 10 lat stał nieużywany na dworze, ale ma jeszcze trochę oryginalnej farby, sprzedał mi go za 700zł i powiedział ze mi da gratis termita który stoi już kilka lat na dworze. Bo z tym termitem to było tak, gadamy sobie i ja w pewnym momencie tak"widzę że ma Pan termita" a on"chcesz to ci go dam gratis za darmo". Z racji że nie mam jeszcze prawka, i po sprzęty jeździ ze mną tata to później pogadałem z tatą czy ze mną po niego pojedzie i się zgodził. To zadzwoniłem że wezmę ten gratis, a on powiedział że nie ma sprawy, a następnego dnia napisał sms że tata jest zły że za darmo i żebym dał chociaż tak 50zł za tego termita.

Z tym rozsiewaczem to jak z nim gadałem to mówił że stoi on tak ok 10 lat pod drzewem, i że ma na nim jakieś baniaki plastikowe. Jak powiedział 50 zł to myślałem że to jest wrak rozsiewacza który wzięła rdza przez 10 lat. To powiedziałem żeby mi podesłał kilka zdj, i jak podesłał te 4 zdj to się zdziwiłem ze po 10 latach stania pod chmurką jest w takim stanie. Przekładnia nie wiem w jakim jest stanie, on tez nie wie bo jej nie sprawdzał, ale przekładnia to nie problem bo za 120-150 można kupić nową. 50 zł za taki rozsiewacz to by na złomie za niego więcej dostał, bo waży 125 kompletny, a on nie ma tylko mieszadła, czyli tak ze 120kg waży, nie mówiąc już o tym że na olx bez problemu by dostał 300zł.

Jak już u niego będę to lejka wezmę na pewno, zapytam się czy ma do niego wałek wom, bo nie mam dobrego krótkiego wałka(jestem w trakcie zbierania sprzętu). A ten opryskiwacz będę próbował wyciągnąć tak jak byliśmy ugadani bo to miał być gratis do kultywatora, ale nawet jak się uprze na te 50 to też mu dam, jak będzie kompletny, a chyba jest. W wiadomości mi napisał żebym ten opryskiwacz tez wziął to będzie miał go z głowy, więc nie zależy mu na sprzedaży tego termita, tylk ona tym by się go pozbyć.

Termita nie potrzebuję bo mam takiego, ze zdj, 12m lance, 400l, dodatkowe filtry na każda sekcję, pompa po regeneracji, nowe węże, kilka głowic, opaski, wyczyszczony i pomalowany, stan dbd. Ale za 50 to go wezmę, bo to też nawet taniej niż złom, jak pompa nie ma wyrobionego mimośrodu to mam chętnego na pompę za 100zł. Bo zdzwonił do mnie klient i mówił że ma pompę do regeneracji, ale ma wyrobiony mimośród(nie wytworzy ciśnienia) nowy mimośród kosztuje 98zł w internecie, a w agromach to dobrą stówkę. A jak w tamtej pompie będzie dobry mimośród to za samą pompę wezmę 100+regeneracja(robocizna)+ części(to zyski sklepów, nie moje). Ten klient chciał zamienić kosiarkę rotacyjną, albo siewnik mazur 4m na mój opryskiwacz, ale jakoś nie byłem chętny.

Mam jeszcze pytanie co do tego lejka. Da on radę dosiać na 12 metrów? I czy każdy rozsiewacz miał taką samą ładowność, czy było kilka typów?

Z tym czy lej dosieje na 12 to ważne bo taki mam opryskiwacz, ale jak nie dosieje to może wyremontuję termita, bo ma 10 lance. Ale wolałbym żeby dosiewał na 12m, bo mój opryskiwacz jest o wiele lepszy i ładniejszy od termita. Czy jak ustawię leja lekko zadartego do góry(skręcę mocno na łączniku/cięgnie) da radę dosiać na 12 m, czy będą paski na polu tz jaśniejsze i ciemniejsze(skutki niedosiania nawozu)?

post-87588-0-45762600-1431771444_thumb.jpg

post-87588-0-83757900-1431771484_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skąd ten gość jest? sam bym ten opryskiwacz kupił:) a co do leja to sprawdz czy nie są zastojane dzwignie od regulacji i dzwignia zamykania bo u mnie stał pod dachem przez pare lat i też sie zastojały musiałem sie troche pobawić z tym aby rozruszać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Dźwignia zamykania działa, przekładnia lekko chodzi, ale ma trochę luzu(to się zrobi jak agregat skończę remontować), reszty nie sprawdzałem, ale raczej będzie chodzić. Lej i tak przejdzie kapitalny remont. Z tym opryskiwaczem to na razie namiarów nie podam, bo znajomy może będzie zainteresowany tym termitem. Chciał za niego 40zł, ale był niekompletny (brak pompy węży i cały zastojały) i do kapitalnego remontu(gdyby to był jakiś normalny typu tak jak ten na zdj po kapitalnym remoncie to bym go wziął, ale termita) bez pompy i całego zastojałego nie wezmę, bo komu go później sprzedam. Koszta remontu termita to(w moim przypadku) jakieś 300zł(jak zawór by dział, kupiłbym nowe węże, miarkę, pompę do regeneracji i bym ja zrobił i nowy lakier, ale kto później taki wehikuł kupi, jeszcze bez atestu(atest to koszt 150zł). Gdyby miał pompę to bym się nawet nie zastanawiał, na pompę już miałem chętnego, ale niestety opryskiwacz był bez pompy.

Jarek skąd jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Czy moze mi ktoś podpowiedzieć jak ustawić rozisewacz lej na 200kg na ha na saletrę drobną i saletrzak gruby ?

Będe roziewał c-330 i chcę na 4 biegu jeździć. I czy da radę go ustawić aby rozsiewał na 10m bo taki mam też opryskiwacz i bym jeździł w tedy w tych samych miejsciach. Liczę na waszą pomoc poniewasz jeszcze nigdy nie rozsiewałem nawozu rozsiewaczem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

a jaka jest skala jaki rozsiewacz nowy czy stary ??żeby dalej siał to musisz cięgno czy tam łącznik górny skręcić i pochylić go do przodu tylko nie syp całego zostaw tak miejsca na 100kg  bo jak ci na dołach podskoczy to z 50 kg nawozu w traktorze wyląduje ja mam z tych nowych to jeszcze na łopatkach się go reguluje na talerzu mam dziurki i łopatki na dalszy wysiew się przestawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Posiadam rozsiewacz lej, ma on spory luz na tarczy rozsiewającej. Co jest w nim do wymiany, jakaś piasta, łożyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jaki rozsiewacz? Praktycznie żaden z nich nie ma talerza umieszczonego pasownie na osi przekładni. Luzy mają w naturze. Sprawdź dokładnie na czym się kiwa.

Znając życie na tulei łączącej talerz z mieszadłem.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stg    21

Tu nie chodzi o pasowość bo sprzęt swoje lata już ma(ok 30 lat). Luz nie jest minimalny, ani mały, jak złapię tarczę rozsiewającą to można ją poruszać po 2/3 cm, a to nie jest normalne, aż tak dokładnie się nie przyglądałem, ale coś ma luz i to spory. Jest luźna sama tarcza, ośka tarczy nie ma luzu. Na talerzu rozsiewającym jest jakaś piasta czy co?

Jak byś wiedział jak ustawić lejka żeby ustawić sobie dawkę nawozu na ha to możesz mi napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Lejek to patent który każdy trzeba ustawiać indywidualnie.  Poczekaj może odpisze ktoś kto go ma.

jeśli to ten rozsiewacz o którym myślę to na oś przekładni jest nałożona tuleja z kołnierzem na talerz zablokowana kołkiem. Coś takiego

http://allegro.pl/piasta-talerza-rozsiewajacego-rozsiewacza-rnz-i4917367634.html

Do niech wchodzi mieszadło blokowane drugim kołkiem. Na tym się pewnie kiwa choć możliwe jeśli luz malutki że na łożysku przekładni.

https://www.google.pl/search?q=rozsiewacz+lej+instrukcja&rlz=1C1ASUC_enPL657PL657&espv=2&biw=1680&bih=925&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CEUQsARqFQoTCOWxq8P_38gCFYXVGgod9aEA3w#tbm=isch&q=tabela+wysiewu+rozsiewacz+lej

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozbierz i sprawdź sama oś przekładni. Zgadując nie da się określić gdzie jest luz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

pracuje ktos z was z takim lejkiem ? http://otomoto.pl/oferta/nowy-rozsiewacz-nawozu-ocynk-jednotarczowy-lejek-lej-15-m-500l-fagros-ID15HUu8.html  nie starczy mi na dwutarczowke, a musze miec na wiosne cos co sieje na 12m i teraz pytanie czy jest sens zakupu. Mam tylko 15ha takze nie musze miec nic z gornej polki. chodzi mi czy to wgl dosiewa na te 12m ,a o 15 nie wspomne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

starego lejka mam 8m i juz troche go ruda bierze choc garazowany byl. kupilem 12m opryskiwacz bo tak na pola mi pasuje wiec zeby nieniszczyc zboza podczas siania nawozow np 3 razy na przenice to chce kupic cos co na 12m rozsieje nawoz. mial byc 2tarczowy ale plany musze odlozyc na dalsza przyszlosc gdyz doszedl cudowny niespodziewany wydatek i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

lepiej poszukaj używki, jeśli nie zachodniej to może motyla, z pewnością będzie wolniej rdzewiał i samo wykonanie będzie nieporównywalne


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Żeby dobrze c doradzić musiał byś jeszcze ze dwa koła dołożyć i kupić dwutarczowy. W kwestii jakiegokolwiek lejka nie da się totalnie nic polecić. wszystko to jedna kupa dosłownie. Precyzji rozsiewania nie ma a jeśli już coś wykombinujesz to w zależności od ciężaru i granulacji trzeba regulować na nowo prawą i lewą stronę. 

Przerażająca większość ma przekładnie 1;1 więc obroty talerza są takie same a z tym szerokość rozsiewania. Może lepiej radzą sobie współczesne lejki z zmiennym kątem ustawienia łopatek lub jak ma dexwal niby jakaś tam turbina pod talerzem która ma w tym pomóc.

Więc lecąc w taniochę a za te 1000-1400 polski każdy jest takiej samej jakości. kup choć by dexwala z plastikowym zbiornikiem który jest w nim jedyna porządną rzeczą. Tarcza z regulowanymi łopatkami, możliwość zamykania hydraulicznego, przekładnia lipna ale ledwo stówke z groszami kosztuje, na wałku 1000 pewnie 12 m poleci. Inne za te same pieniądze nie oferują kompletnie nic więcej poza metalowym, rdzewiejącym zbiornikiem.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo1150    8

ja mam plastikowy 600kg wchodzi saletry nie polecam wyrabia się na ośce co wchodzi do skrzyni zasypowej nie ma żadnej tulejki i po 3 latach zaczyna się saletra sypać z perspektywy czasu patrze na to inaczej trzeba było starego amazone czy innego zachodniego kupić za 1500zł tam blacha 2mm i  na  długie lata by był i pasował by w ślady opryskiwacza a ten za 2 lata to na złom pójdzie bo wychodziłem z założenia że nowe to powinno pochodzić a tu zonk i też myślałem a nie mam tak dużo to spokojnie lejek wystarczy i nie równo rozsypuje sąsiad ma jakiegoś zachodniego to aż chce się patrzeć jak sypie równo i daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam sam majac około 30 ha z dzierżawami gdzie wysiewam około 18 ton nawozów. Intensywna produkcjia kupiłem LEJA za 1200 zł 600 litrów zdecydowałem się na niego bo miałem kosa  a tu cały big bag itp. Minoł rok kupiłem juz porządny nowy sprzet dwutalerzowy siewnik . NIe polecam Leja strata nawozu cierpliwości i wszystkigo co się da.Pasy słaby wysiew. A naj gorsze wysiew plus minus 70 kg na /h raz rzuca np na jedna stronę podwójną czy po 3 dawkę a z drugiej strony tyle co kot napłakał niby sa dwie dziury łopatki duże ale po prostu LEj to GÓWNO przez duże G.
A jeśli chodzi o nowe no mój ma rok i miał być super 12 metrów sypac sypał 6. Naprawdę kUp coś starego zachodniego ale nie leja zreszta dziś dobry polski sprzet mozna ogarnać za 4 tyś i rozrzut nawet do 22 metrów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj