Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

damianbizon    37

@ Stefano1 na jaką odległość rzuca nawóz lejek po tych modyfikacjach? Bo mój w oryginale rzuca na ok 8m.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Ja kiedyś lejka ustawiałem wstępnie na "dwa palce" :) . Chodzi o szerokość szczeliny tej wielkości. C-330, piąty bieg - saletra 150kg/ha, mocznik 100kg/ha. Wstępnie możesz tak ustawić. Później i tak musisz zrobić próbę polową. Odmierzasz np 25 arów i wsypujesz ilość nawozu z lekkim naddatkiem, który chcesz wysiać na te 25 ar. Jak zostanie po wysianiu tylko ten naddatek to masz leja ustawionego :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Damian bizon- daje radę w ścieżkach co 10m przy 1800obr/min silnika w c330. Pod takie obroty ustawiłem łopatki tak, aby lejek siał na obie strony równomiernie . Mój, aby równo siał, na 10m, musi mieć ze 2,5m zakładu na stronę. Czyli największa szerokość na jaką rozrzuca nawóz (nierównomiernie oczywiście) to jakieś 15m. Nie mogłem przekroczyć 8m równomiernego wysiewu, dopóki nie przerobiłem na dwie dłuższe i podgięte do góry łopatki (łopatka z ceownika przylega na długości kilku cm, do części tarczy na którą spada nawóz, a dalej jest zadarta do góry, ) Mimo wszystko równomierne wysianie nawozu lejkiem jest dość karkołomnym zadaniem i każda korekta dawki w polu, bez wyśrodkowania szczeliny kończy się widocznymi pasami, w dwóch odcieniach zieleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Sorry, ale nie jest to możliwe ;) Nie wiem, nie umiem, nie mam czym- krótko mówiąc- wku...eee tj. denerwuje mnie to. Co zresztą widać, po zawartości mojej galerii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hendrix    0

Panowie jaka macie opinie na temat rozsiewacza firmy Grass-rolu? Rozsiewa rowno nawozy czy sieje jak chce ? Polecilibyscie go jako pierwszy rozsiewacz w gospodarstwie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelek998    23

Panowie czy ktoś mógłby napisać jak ustawił te łopatki żeby osiągnąć 12 metrów. (Mam 3 łopatki z regulacją na 3 otwory a 3 łopatki na 4 otwory - tak jak na rysunku na stronie 5)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MegaOLO23    0

Witam. Jakim sposobem równomiernie rozsiewać nawozy siewnikiem lejkowym jedno talerzowym? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

tylko metoda prob , inaczej nie utrafisz , jednego nawozu wychodzi tyle a innego inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Trzeba jeździć gęsto i szybko, no i ustawić tak żeby mało tego nawozu się wysypywało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam rozsiewacz lejek na 300 l i nie narzekam na niego ale juz od dlugiego czasu mnei reci zeby mu zrobic plandeke na gore taka zebym sciagac ale nie wiem jak to zrobic rozsiewcz jest caly plastikowy takzeplandeke bym zachaczal o takie haczyki bym je powkrecal ale teraz jak zrobic z plandeka zeby byla plasko z rozsiewaczem czy zeby miala jakis spad prosze o porade bo nie wiem jak bedzie lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie mam zamiar kupić rozsiewacz i zastanawiam się czy warto kupić nowego lejka za 800zł czy starego z metalowym lejem? A i jeszcze jedno jeśli rozsiewacz siał by na 8m a pole ma np 12 to musi być zrobiony zakład czy da się jakoś przestawić? Może wydawać się głupie to pytanie ale nigdy się siałem rozsiewaczem. Liczę na was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kupiłem z plastikowym zbiornikiem i w sumie nie żałuję. Polskie rozsiewacze są kiepsko zabezpieczone przed rdzą więc mniej będzie do korodowania.

Ogólnie instrukcja każdego lejka każe siać nawóz na zakładkę. A to temu że obszar najbardziej wysunięty na boki jest posypywany trochę mniej. Więc jeśli producent zakłada że rozsypuje 8 metrów szeroko to zmniejszyć musisz tą szerokość o zakładką 1-1,5 metra. Ciężko to oszacować. Jeśli pisze że rozsiewa na 12 metrów to bajki opowiada.

Chyba że wałek przełączysz na 1000 obr/min.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

W tych starych metalowych lej jest ocynkowany wiec nie ma prawa tam pojawić się rdza.Chociaż widziałem też metalowe malowane to te niestety rdzewieją.Jak chcesz metalowy lejek to tylko ten ocynkowany nie malowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jakiś czas pocynk wytrzyma ale w końcu i tak się podda. Szczególnie w dzisiejszych produktach. czy farba czy pocynk oszczędzają. Niestety.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

to nieda się nic zrobić z szerokością, muszą być zakłady? A zmniejszenie obrotów nic nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Zakładki i tak musisz robić. A przynajmniej powinieneś. Szerokość rozsiewania możesz zmniejszyć obrotami silnika na wyczucie. Tyle że wraz z tym zmieni sie taż dawka na hektar. Może niewiele ale jednak.

Poza tym możesz zamknąć jedną stronę. Zrobisz 8 m a potem 4m.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

ale lejkiem chyba nie zamknę jednej strony bo on jest jedno tarczowy. A dlaczego muszę robić zakładki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A ile masz otworów które sypia na talerz i czy każdy ma zasuwę? Zakładki robisz bo całkiem na samych bokach rozsiewacz rozsiewa mniej nawozu niż w tył. Zresztą i to jest napisane w instrukcji.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

a w lejku niema przypadkiem jednego otworu? Mogę się mylić jak coś to pisz czy się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wszystkie jakie widziałem miału dwa lub jeden podłużny ale z dwoma zasuwami. Każdy miał możliwość zamknięcia jednej strony.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

a tak zgadza się jeśli chodzi o zasuwy ;) a czy ma ktoś może instrukcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kupiłem z plastikowym zbiornikiem i w sumie nie żałuję. Polskie rozsiewacze są kiepsko zabezpieczone przed rdzą więc mniej będzie do korodowania.

Ogólnie instrukcja każdego lejka każe siać nawóz na zakładkę. A to temu że obszar najbardziej wysunięty na boki jest posypywany trochę mniej. Więc jeśli producent zakłada że rozsypuje 8 metrów szeroko to zmniejszyć musisz tą szerokość o zakładką 1-1,5 metra. Ciężko to oszacować. Jeśli pisze że rozsiewa na 12 metrów to bajki opowiada.

Chyba że wałek przełączysz na 1000 obr/min.

 

To w takim razie JA bajki cytuję: szerokość robocza 4- 12 m. Tak masz podane w instrukcji obsługi :P i co ciekawsze nie mam z nim problemów przy rozstawie ścieżek 12m

@ur330 posiadam instrukcję rozsiewacza RNZ (NO12), co z niej potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj