Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

Rolnik70    127

to wiem

tylko chciałem się zorientować czy inni właściciele je wypinają czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzk    2

Ja także mam wypięte, bo raczej nie mieszam nawozów i sieje tylko granulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dawno, dawno temu jak leja mieliśmy to pamiętam, że to mieszadło było odkręcone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

no a wlasnie wie ktos jak ustawic ten stary lej ocynkowany co wychodzil? bo robie sciezki ale on nie moze za bardzo dorzucic bo gdzies wychodzi 10 metrow a potrzebuje 12 minimum i na jedna strone rzuca troche wiecej a na druga mniej co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

Ja tam je mam i mi w niczym nie przeszkadza :P

nieprawda dzięki temu wariatowi w leju bardzo się kurzy na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

no a wlasnie wie ktos jak ustawic ten stary lej ocynkowany co wychodzil? bo robie sciezki ale on nie moze za bardzo dorzucic bo gdzies wychodzi 10 metrow a potrzebuje 12 minimum i na jedna strone rzuca troche wiecej a na druga mniej co z tym zrobic?

 

Sprzedać lej i zakupić Amazone ZAF za 2,5tys zł - nowszy model z podziałką. Wysieje z dokładnością niemal co do kilograma. Sam bym kupił ale... środki poszły na co innego i trzeba się rok lejem przemordować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekvip99    18

no wlasnie to samo jestw mojej sytuacji teraz akurat srodki potrzebne na zakup ziemi. a to te amazone co sa po 2-3 tys sa rozne ze z podzialku i bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja polecam sulky. Duży plus za bezstopniową zmianę szerokości wysiewu nawozu super sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

no wlasnie to samo jestw mojej sytuacji teraz akurat srodki potrzebne na zakup ziemi. a to te amazone co sa po 2-3 tys sa rozne ze z podzialku i bez?

 

Stare typy mają jakieś otwory do regulacji ale podziałka lepsza... przesuniesz, spojrzysz na tabelę, dostosujesz bieg i obroty silnika i równo wysiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-c-330    8

Witam

 

Jestem młodym rolnikiem, po śmierci ojca i nie wiem bardzo jak ustawiać siewnik do siewu nawozów typu: mocznik, polifoska 6, saletra,?

 

Za wszelką pomoc dzięki z góry

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Ciężko go ustawić żeby Ci równo wysiał. Ja mam tabele wysiewu i pod nią sie stosuje ale wychodzi różnie.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus-c-330    8

a wysłał byś mi na e-mail:marrcin81@wp.pl

tę tabelę i powiedział jak stosować jakie nawozy pod odpowiednią rubrykę

Edytowano przez Ursus-c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

u mnie lej jest tak stary ze go na oko ustawiamy i tolerancja się trafi tak ze 20-30kg na 1ha błędu :D ale ogólnie to je ciężko ustawić by równo siał ..... praktycznie nie możliwe


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie z lejem będzie ciężko. U nas jak kiedyś był lej to na oko się ustawiało i + - wychodziło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Lejek lejowi nie równy. Jakiego masz tego lejka? Nowej produkcji, czy starego "bąka"? Jeśli to "Bąk" to mogę dać ci kilka wskazówek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Jeśli będzie chodził z c330 na 4 biegu, to 10mm otwarcia szczeliny w rozsiewaczu = jakieś 100kg/ha dla saletry. Jak gruba granulacja nawozu, to czasem i 15mm odpowiada 100kg/ha. Tak to u mnie wychodzi. Po drobnych korektach w polu, idzie wysiać nawóz z dokładnością do 10kg/ha. Więc myślę, że całkiem nieźle jak na lejka. Ważne jest, aby szczelina była pośrodku otworu.

 

Warto wywalić oryginalne łopatki i dorobić trochę dłuższe. 2 w zupełności wystarczają i 2 jest łatwiej ustawić, aby siał równo na obydwie strony. Do tego, na 2 łopatkach mniej prószy na ciągnik.

 

Co do ustawiania łopatek- w przypadku 2, jedna musi rzucać na prawą stronę, druga na lewą. (jak jest więcej, zawsze musi być do pary) Łopatka rzucająca na prawo, ma być odchylona na lewo względem promienia tarczy wysiewającej (tak, aby nawóz się z niej ześlizgiwał, zanim tarcza zrobi pół obrotu i spadł po prawej stronie). Łopatka rzucająca na lewą stronę, ma być natomiast odchylona w prawo. ( tak, aby nawóz zaczął się z niej ześlizgiwać dopiero od połowy obrotu tarczy i doleciał na lewą stronę ). Dlatego ważne jest, aby szczelina była zawsze pośrodku otworu, tj, nawóz spadał na tarczę zawsze w to samo miejsce.

Konkretne odchylenie łopatek trzeba dobrać już metodą prób i błędów, sypiąc nawóz, (lub coś o podobnej granulacji, np jakieś nasiona ) i podziwiając efekt na podwórku, (rozkładając pod rozsiewaczem np: plandekę- co by łatwiej było pozbierać towar). Z tym,że testy trzeba robić na takich obrotach WOM, na jakich będzie się siać w polu :) Zajęcie żmudne, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj