Damianosek

Rozsiewacz "LEJ" opinie

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam z Gras- Rolu ocynkowanego lejka 500 z zamykaniem hydraulicznym, które zdemontowałem,gdyż właśnie przez nie nie otwierały się równo przepusty na dnie lejka

Regulowany wiosna przed wysiewami i dzięki pomocy AF zrobiony jak należy

Fakt, że zeszło się cały dzień ale nie ma różnicy między lewą a prawa stroną w ilości wysiewania

1 i 3 łopatkę ustawioną mam na 1 otworze a 2 i 4 na środkowym i sieje równo i tyle ile trzeba ( oczywiście jakaś tolerancja jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

No dobrze a jak wtedy ustawić łopatki przy starym RNZ (lejku) skoro on ma 6 łopatek. Tarcza ma 3 łopatki z opcją na 3dziury w dość dużych odstępach ok. 4cm i 3 łopatki z opcją na 4 dziurki blisko siebie. Jak mam je ustawić? Te na 3 otwory mam ustawione na środku a te co na 4 otwory to mam na 3 dziurze no i trochę sieje na lewą stronę słabiej. Za pomoc z góry wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Też właśnie doszedłem do tego samego momentu co @galinek3140 i zero !! Próbuje nawet łapką podważyć to mocowanie od mieszadła ale rusza się tylko razem z talerzem a samo jak zaspawane, i pogrzewam palnikiem gazowym tą ośkę ale nie idzie na ustępstwa ;[


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Czy któryś z kolegów jest w stanie mi pomóc bo chciałbym w po niedzieli siać nawóz i nie wiem jak te łapki ustawić żeby było dobrze. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To daj gęściej te łopadki jak nie masz dziur to wywierć ale to będzie ciężko.Kurde nie pamiętam jak to jest zrobione i Ci nie powiem.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Czy mógłby ktoś wytłumaczyć mi jak prawidłowo ustawić łopatki na tarczy wysiewającej w nowym rozsiewczu LEJ z Grass-rolu, aby wysiew był równomierny na szerokość 12m.?

Ustawienie ilości wysiewu również nie jest łatwe.

Edytowano przez marcin00794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ja mam ustawione "do środka" czyli na pierwszą śrubę po lewej. Żeby siał równo to otwory w dnie lejka muszą być tak samo otwarte - ponieważ zwykle wysiewam 150 kg/ha saletry, to ustawiam szczeliny idealnie na pół (przed nasypaniem, nie patrzę na dźwignie), Ursus 360 - III szos. 2000 obr - sieje równo na 11 m (akurat pasuje mi do ścieżek)

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Co znaczy "do środka"? Bo pierwotnie były ustawione na przemian, mianowicie dwie na śrubę po lewej(ciekawe czy patrzymy z tej samej strony) a pomiędzy nimi dwie łopatki na środkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

czyli tak, aby łopatki miały jak najmniejszy kąt rozwarcia, czyli - jak już napisałem - na "na śrubę po lewej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badi23    1

Wczoraj wymianiałem ten taleź w leju na nowy bo tamten spruchniał . Łopatki przykręciłem tak jak były . Dodaję zdjęcie jak mam a poprosze o narysowanie jak zrobić źeby wysiewał do 12 metrów

 

opatki.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Badi23 fajny rysunek, ja miałem podobnie przykręcone, dzisiaj zmieniałem ustawienie łopatek, a pod koniec tygodnia będę testował to dam znać co i jak. Teraz mam ustawione łopatki na 3 dziury tak jak ty, a te na 4 dziury o dwie do tyłu, czyli 2 dziura od maksymalnego rozwarcia. Wydaje mi się że aby siał na 12m to trzeba wszystkie łopatki ustawić na maksymalne rozwarcie, ale dziwnie trochę to wygląda jak tak ustawiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

witam,mam lejek jednotarczowy z 2 dzigniami,małą i dużą,czy siejąc nawozy ustawiacie je po równo cxy 1 tylko??

jadąc po nieruwnym dzwignie same mi sie zamykają,jak tam jest orginalnie jakas sprezyna,ja mam jakiś łańcuszek ,ale niewiem do czego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bury11    0

Witam, panowie mam problem gdyż nie wiem jak ostawić lejka .. jest to model starego typu na dwie wajchy, chciałbym wysiać 100kg/ha i nie wiem jak go ostawić? z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tego rozsiewacza nie da się ustawić według tabeli. Ja dopóki używałem tego pseudo rozsiewacza to ustawiałem na oko bo dane z tabeli nijak się miały do ilości wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Myślę że nie jednej osobie się przyda :)

 

 

Saletrę przyrównuje do mocznika, dokładność mi wychodzi niemalże co do kg/ha. Dzięki przesunięci nieco otworu bliżej środka uzyskałem równy rozrzut na ~10m. Może rozsiewał nawet ciut dalej ale nie zauważyłem na skraju ścieżek wykładającego się zboża czy też jakichś niedonawożonych pasów.

post-17709-0-14485200-1364206532_thumb.jpg


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Didi    2

Też właśnie doszedłem do tego samego momentu co @galinek3140 i zero !! Próbuje nawet łapką podważyć to mocowanie od mieszadła ale rusza się tylko razem z talerzem a samo jak zaspawane, i pogrzewam palnikiem gazowym tą ośkę ale nie idzie na ustępstwa ;[

Mathieu92 Mieszadło łączy się z wałkiem od skrzyni w tej tulejce do której przykręcasz tarczę.O ile dobrze pamiętam to na kołki rozporowe.Ja podczas remontu przeciałem po prostu bo nie szło tego inaczej rozmontować.

Edytowano przez Didi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Ja podczas remontu leja musiałem się posłużyć palnikiem acetylenowym :D Bo gazowym niestety nie chciało nic puścić ....


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik70    127

czy macie zamontowane mieszadło znajdujące się w leju???

 

jeśli tak czy tez tak głośno chodzi gdy lej jest prawie lub całkiem pusty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Gdy jest pełny to mieszadło ustawia się pionowo i w tej pozycji przytrzymywane jest przez nawóz.A gdy się kończy towar opiera się o ścianki leja i zasuwa tym kółeczkiem.Więc trochę chałasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Czy ktoś z forumowiczów miął przyjemność spotkać się z takim rozsiewaczem jak w linku https://sprzedajemy.pl/rozsiewacz-nawozu-dwutarczowy-lejek-langren-nowosc-wroblewo-2-e30984-nr42528437
      Pytam bo w tej chwili posiadam zwykłego lejka ale już czas na coś dwu tarczowego. Oczywiście jest dylemat czy polski nowy czy używka np amazone. Naczytałem się już na forum o polskich jakie to są blee, ale dobrą używkę też jest ciężko trafić i jeszcze z odpowiednimi parametrami do areału.
       Przeglądając oferty wpadł mi ten lejek dwu tarczowy. Ciekawy jestem tej maszyny. Co sądzicie? Można też dostać z lejem z tworzywa, odpada temat korozji zbiornika.
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę w tym roku zasiać zboża ozime systemem bezorkowym pasowym prosto w ściernisko siewnikiem mzuri. Jakie opinie tych siewów jakie wschódy i ogólnie opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj