pep14

Amazone d8 na co patrzeć przy zakupie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pep14    29

Witam.

Chcę kupić wyżej wymieniony siewnik. Mam już nawet wypatrzony jeden. Słyszałem coś o tzw próbie kręconej ale nie wiem jak ją wykonać i co mi ona da ?? Na co muszę patrzec przy zakupie ?? Jak się przestawia taki siewnik do siewu rzepaku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

Próbę kręconą robisz przed siewem a jest ona zależna od posiadanego rozmiaru ogumienia .

Przed kupnem sprawdź stan redlic czy nie są zbyt wytarte i stan rurek ,kółek wysiewających czy nie są zbyt

wytarte a przestawiasz na rzepak 3metrowy siewnik w 10 min trzeba przesunąć zabezpieczenie w kółku wysiewającym

i po robocie.

Życzę udanych zakupów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

kolego proba krecona pozwoli Ci okreslic, czy siewnik wysiewa zalozona mase ziarna na na hektar. polega ona na wykonaniu odpowiedniej ilosci obrotow kolem napedowym siewnika zeby zasymulowac prace na polu. w skrzyni nasiennej musi byc zboze ktore chcesz siac. nastepnie ustawiasz na podzialce przekladni wartosc z tabeli odpowiadajaca masie nasion danej rosliny na jeden hektar. jesli nie ma tabeli trzeba wartosci na podzialce ustawiac metoda prob i bledow. jak zrobic probe krecona? zalozmy teraz ze chcesz wysiac 130kg pszenicy na hektar. zasypujesz skrzynie nasionami, ustawiasz wartosc na podzialce i krecisz kolem. ile obrotow? promien kola ma powiedzmy 35cm. ze wzoru na obwod kola wiemy ze wynosi on 2 x 35cm x 3,14=220cm. czyli na odcinku 100 metrow bedzie ok 45,5 obrotu. zasymulowalismy wysiew na obszarze 4 arow bo 100m x 4m (szerokosc siewnika). i teraz z proporcji obliczamy ile kg powinno byc wysiane na 4 arach jesli na hektarze chcemy 130kg:

 

130kg-----10000m2

y ------400m2

y=130 x 400 / 10000

 

y=5,2kg

 

proba krecona pomoga stwierdzic czy wysiew jest wlasciwy. mozna powtorzyc na tych samych ustawieniach pokrecic jeszcze raz, mozna zmienic ustaienia i sprawdzic na innych a potem znow wrocic do tych i znow zakrecic. co do siewu rzepaku to mozna probowac. mam podobny siewnik, wychodzilo to niezle ale mam siewnik w swietnym stanie. wszelkie luzy, dziury, zaciecia beda powodowaly niewlasciwy siew co w rzepaku jest niedopuszczalne bo siejemy 3kg na ha.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Dziękuję Ci kolego za wyczerpującą odpowiedz. Powiedz jeszcze gdzie dokładnie są te kółka co je trzeba przestawić by siać rzepak żebym mógł sprawdzić w jakim są stanie. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

pod skrzynia nasienna jest os biegnaca przez cala szerokosc siewnika, na niej sa osadzone plastikowe rolki i to ich stan jest kluczowy dla siewu rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

Żeby przestawić do siewu rzepaku trzeba wypchnąć takie kołeczki przy trybach wysiewających tak żeby siały te do drobnych nasion, wyłączyć mieszadło w skrzyni nasiennej przestawić tryb w skrzynce napędzającej tak żeby wolno kręciły się trybiki wysiewające i przymnknąć denka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

ja przy kupnie takiego siewnika zwracalem uwage na stan redlic, zagarniaczy, silownikow, ogumienia no i na automat od znacznikow i sciezek. co do proby kreconej to wszystko powinienes miec opisane na siewniku, ja pod blacha ktora przykrywa zastawki mam tabele a nad skrzynia przekladniowa mam ilosc obrotow dla danego siewnika z danym rozmiarem kol. nic prostszego. tylko wystarczy sobie przetlumaczyc na polski nazwy roslin ktore sa na tabeli, a potem to juz tylko przestawiasz skrzynie i denka i krecisz kolem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Czy mógł by ktoś opisać dokładną zasadę działania znaczników i ścieżek hydraulicznych. Czy w siewnikach D8 ścieżki są zamykane automatycznie na podstawie zliczonych przejazdów, przez przerzucanie znaczników. Czy trzeba ręcznie zamykać ścieżki. Bym był wdzięczny za wyjaśnienie zasady działania tego automatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

czesto widze ze do automatu od sciezek niektorzy maja zaczepione linki do pociagania tak jak tu http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=171762 i nie wiem po co... bo w moim jest tak ze przerzucam znaczniki i kiedy ten licznik przy automacie wskaze "0" to wlaczaja mi sie sciezki i nie musze nic wlaczac i wylaczac bo wszystko wlacza sie automatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Dzięki za odpowiedz. To na automacie nastawiasz co który przejazd mają się zamknąć ścieżki ( na tym kółku) i jak będzie zero to ścieżki się zamykają. Automat nalicza przejazdy za pomocą znaczników które przerzucasz hydraulicznie sterując z ciągnika. Dobrze to zrozumiałem? Mam jeszcze pytanko jak sobie radzicie z tym naliczaniem przy słupach na polu. Na środku pola dojeżdżam do słupa, przerzucam znaczniki aby ominąć słup a automat zaliczy to jako nawrót. Można to jakoś zablokować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Właśnie do tego służy linka ,czy sznurek zaczepiony do dzwigni automatu scieżek za pomocą jej ustawiasz na odpowiedni numer w okienku licznika ścieżek, gdy zmienisz znacznik w innym miejscu niż koniec pola np.w celu ominięcia słupa.Gdy jest linka nie trzeba wychodzić z ciągnika.Niestety nie ma automatu ścieżek który sam myśli za operatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Po czym poznać można czy siewnik D8 posiada wysiew drobnych nasion i w jaki sposób on się odbywa, co trzeba przestawić w siewniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

z tego co wiem to wszystkie siewniki D8 wyposażone sa w wysiew drobnych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj