pep14

Amazone d8 na co patrzeć przy zakupie

Polecane posty

edzio    1

a jest jakaś różnica w rodzajach skrzynek między d7 a d8 wiem ze są 3 i 2 łożyskowe ,i czy można do siewnika d8 założyć ścieżki hydr i jak to działa mam zamiar zakupić d8 tylko bez ścieżek jest i będę musiał dokupić na allegro tylko jakie mechaniczne czy hydrauliczne różnica między nimi jest 500 zl pozdro


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jak siewnik ma hydr. znaczniki, to ścieżki też kup hydr..Można to połączyć i wszystko obsługiwać z jednego gniazda z możliwością robienia korekty ścieżek linką.

D-8 ka z początku produkcji miały skrzynie takie jak w D-7 bez możliwości w niej zmiany wysiewu, żółw-zając.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

W niektórych d8 występuje skrzynia bez ośki do odłaczania napędu i jest trochę podobna jak w d7. Wizualnie różni się pokrywą, w d8 mocowana na 1 śrubie na środku, w d7 na czterech śróbach w rogach. W środku d8 posiada elementy krzywkowe, przekazujące napęd, 4 zębowe a w d7 2 zębowe więc teoretycznie równomiernośc pracy aparatów wysiewających jest 2 razy lepsza w d8. Przy zakupie proponował bym otworzyć skrzynię i sprawdzić stan łożysk jednokierunkowych i zużycie aluminiowych dźwigni odbierających napęd z kółek krzywkowych. W przypadku dużego zużycia w miejscu styku ze zderzakiem regulacyjnym, tak jak u mnie, będą duże przekłamania w stosunku z tablicami siewu i znowu będzie dyskusja, że są one nic nie warte. Łożyska można sprawdzić poruszając dzwignią i patrząc czy nie przepuszcza. Ważne jest aby poruszac szybko, przy wolnym ruchu uszkodzenie może się nie objawiać, a poźniej na polu będą niezasiane miejsca. Koszt łożyska to około 250 zł x3, plus kłopotliwa wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Jeśli automat masz oryginalny to obsługujesz go jednym gniazdem i jedną dźwignią, bo tam są siłowniki jednostronnego działania.Dając ciśnienie oleju przerzucasz znaczniki i ścieżki, a gdy rozdzielacz jest w pozycji pływającej siłowniki wracają i na kolejnym uwrociu powtarzasz cykl.

Te łożyska można jeszcze sprawdzić na słuch, bo skrzynia wydaje charakterystyczny terkot który powinien być równomierny, jak wspomniany terkot nie jest równy i są w nim przerwy to może wskazywać że na to że jedno łożysko kwalifikuje się do wymiany.

Podobnie można to sprawdzić przyglądając się kręcącym kółeczkom wysiewającym czy nie zatrzymują się na ułamek sekundy.

Ale poza tym zgadzam się z @gigix co do tej skrzyni, bo potem na polu wychodzą "jaja".


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilek    0

polecam hydrauliczne, skoro mówisz ze masz hydrauliczne znaczniki to byłby chyba nawet problem żeby załozyc meczniczne ściezki bo ten automat jest zsynchronizowany z przerzucaniem znaczników i zamocowany jest w tym samym miejscu tak wiec albo wszystko hydrauliczne albo mechaniczne znaczy tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=196931

 

w mojej galerii zaraz dodam jeszcze jedną fotkę. dałem a niego 8tys ^^ i już kupiłem ścieżki mechaniczne na 12 metrów za 1 tys wyjdzie mnie 9 w sumie

i dzięki wszystkim za porady pozdro :D:)


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzio    1

MAM PROBLEM CHOLERNY NIESTETY Z BRAKU WIEDZY

zakupiłem oto takie ścieżki do amazone d8 ale one nie pasują bo to pewnie są od d7 i rozstaw tych trybików jest co 10cm( d7 25szt) aparatów pewnie było a w moim siewniku jest co 8,5cm rozstaw aparatów i jest ich(d8 29szt).

i poza tym uchwyty też nie pasują są za wąskie pewnie w d7 są węższe aparaty wys niż w d8 .

 

http://www.allegro.pl/item928895739_siewnik_amazone_sciezki_technologiczne_czesci.html

 

a u mnie jest taki tryb na środku i jakieś sprzęgiełka ze sprężynami i jak tera zrobić by to jakoś chodziło?? myślałem o podmianie aparatów od d7 by je zamocować,

albo dokupić te kółeczka zębate i pręt bo skrzynkę przekładniowa jest chyba taka sama . można kupić ten cały tył ścieżek ? mógł by ktoś wrzucić fotkę jak wyglądają te ścieżki z wąskimi kółeczkami na pw i jakie potrzebne są części by to z kompletować.

a i czy dużo jest roboty z wymianą łopatek pod kółkami wysiewającymi te pomarańczowe pod aparatem ;)


moje filmiki you tube

mtz82 +bury2.5
http://pl.youtube.com/watch?v=rD01sQvTx3Q
miłego oglądania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

MAM PROBLEM CHOLERNY NIESTETY Z BRAKU WIEDZY

zakupiłem oto takie ścieżki do amazone d8 ale one nie pasują bo to pewnie są od d7 i rozstaw tych trybików jest co 10cm( d7 25szt) aparatów pewnie było a w moim siewniku jest co 8,5cm rozstaw aparatów i jest ich(d8 29szt).

i poza tym uchwyty też nie pasują są za wąskie pewnie w d7 są węższe aparaty wys niż w d8 .

 

http://www.allegro.pl/item928895739_siewnik_amazone_sciezki_technologiczne_czesci.html

 

a u mnie jest taki tryb na środku i jakieś sprzęgiełka ze sprężynami i jak tera zrobić by to jakoś chodziło?? myślałem o podmianie aparatów od d7 by je zamocować,

albo dokupić te kółeczka zębate i pręt bo skrzynkę przekładniowa jest chyba taka sama . można kupić ten cały tył ścieżek ? mógł by ktoś wrzucić fotkę jak wyglądają te ścieżki z wąskimi kółeczkami na pw i jakie potrzebne są części by to z kompletować.

a i czy dużo jest roboty z wymianą łopatek pod kółkami wysiewającymi te pomarańczowe pod aparatem :blink:

No więc kolego te pomarańczowe łopatki pod aparatami wysiewającymi to są tzw.Denka aparatów wysiewających.Chcąc je wymienić należy poluzować śrubki M5 znajdujące się z przodu tych denek, następnie wypnij sprężynki które się tam znajdują,potem popuść śrubki imbusowe znajdujące się wewnątrz tych denek,następnie delikatnie ciągnij dżwignie regulacji denek.

Te ścieżki co ci gościu sprzedał na pewno nie zadziałają w twoim siewniku bo są od D7 w D8 zasada działania ścieżek polega na zatrzymaniu napędu wybranych kółek wysiewających.A ten aparat co zakupiłeś powinien się odchylać od kółka wysiewającego tak jak to ma miejsce w D7.Najszybciej kupisz ścieżki pasujące do twojego siewnika w Grene tam po przeglądzie katalogu Amazone dobiorą potrzebne ci elementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksu7    0

Mam pytanie: Jakie jest zapotrzebowanie na moc ciągnika w/w siewnika 4-metrowego?(mój mail - ksu7@o2.pl) Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Witam. Podepnę się do tematu.

Jestem w trakcie kupowania siewnika i wybór padł na d8 właśnie. Oglądałem już co najmniej 8 i bywają w różnym stanie, przeważnie nie najciekawszym. Szukam siewnika z nowszymi zagarniaczmi i nowszą skrzynią (żółw/zając) ze ścieżkami i chętnie z podestami. Oglądałem wiele i albo mają strasznie mocno zużyte redlice, albo są malowane czy spawane.

Trafiłem jeden, który mi się bardzo podoba ale jednoczśnie boję się go kupić. Nie dysponuję fotkami więc go opiszę.

Po połysku farby widać, że siewnik nie jest najnowszy. prawdopodobnie początek ich produkcji (kiedy?). Ale stan lakieru idealny. Malowanie rozpoznałbym na pewno i nie ma śladu malowania. Praktycznie ani plamki rdzy czy obitej farby. Stan redlic niemal idealny, żadnego widocznego zużycia, żadnych luzów, skrzywień, ba! nawet braków lakieru poza wytartymi spodami redlic. Stoi u rolnika w garażu, nieco przykurzony, bo w tym samym gara z u robiona jest pasza. Co do stanu technicznego żadnych zastrzeżeń, znaczniki proste, nie spawane. Zgarniacze już nowego typu w super stanie. Wg zapewnień właściciela siewnik sprowadzony 2 lata temu przez jego syna z Austrii, gdzie miał od nowości pracować w małym gospodarstwie i sprzedany z powodu wieku gospodarza (kasował gospodarstwo). Sądzść po stanie jestem w to skłonny uwierzyć.

Teraz minusy.

1. Chciałem kupić D8 z nowszym typem przekładni. Tu niestety jest ta starsza jak w D7 bez żółwia/zająca. Czy stanowi to jakieś poważniejsze ograniczenie? Siewnik bedzie siał zboża i rzepak.

2. Znaczniki są niestety zmieniane mechanicznie. Jak taki zmieniacz się sprawuje? Używał ktoś takiego? Jest awaryjny?

3. brak znaczników przedwschodowych i podestów, ale to mógłbym przeżyć.

4. Pierwszy raz spotkałem w tym siewniku rynnę do próby kręconej jednoczęściową, przez całą długość siewnika. Występowały takie?

5. Napisy na siewniku są w formie naklejek, ale nigdzie nie jest napisane, że to D8. Jedynie Amazone specjal S. Też nigdzie takich nie spotkałem Na tabliczce znamionowej jest oczywiście D8.

6. Występuje niewielki luz na kole z lewej strony ale praktycznie we wszystkich które oglądałem taki był. czy to normalne?

 

dodam, że u mnie póki co siewnik ten nie będzie zbyt ciężko pracował. Obsiewam rocznie raptem 25 ha w tym 5-7 ha rzepaku.

Doradźcie jak to jest z tymi skrzyniami, znacznikami mechanicznymi i resztą? Czy pokusić się na ten, starszy ale wcale nie wypracowany siewnik czy szukać coś nowszego?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Starsza przekładnia działa tak samo , jest minimalnie mniejszy zakres wysiewu ale rzepaku da się wysiać 2,5kg/ha,znaczniki mechaniczne to albo zmieniane tylko sznurkiem lub automatycznie po podniesieniu siewnika .Można to przerobić na hydraulikę zakładając siłownik,ale i tak przy robieniu ścieżek nic nie zastąpi głowy bo żaden automat sam nie robi.rynna występuje jedna kiedyś miałem d8 z jedną wąską i płytką rynienką Koło masz pewnie na plastikowej tulejce w profilu kwadratowym.Rok w maszynach rol to dla mnie sprawa drugorzędna, bardziej liczy się stan, miałem nieraz maszyny kilkuletnie a tak zmęczone i 30letnie prawie jak nowe.D8 różni się dużo od d7 ale takimi nieistotnymi szczegółami,praktycznie wszystko jest minimalnie inne i z 7 do 8 prawie nic nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Dzięki za podpowiedź. Siewnik już 3 tygodnie w garażu. Przetestuję go na wiosnę to napiszę jak się sprawuje.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj