Ferdek07

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

Polecane posty

wiesaw    3

"...liczy się rok kwotowy 2008/2009..."

to patrz na początku 2008 roku nie miałem 40 lat :)

ale na początku roku kwotowego jw. już :)


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

no i wyjaśniło sie dostaną wszyscy 200tys dostawców wyjdzie po 300-400 zł do d*py z takim państwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Strzymek-najpierw piszesz o dotowaniu "hobbystów"-próg jaki wyznaczasz dla "niehobbysty" to 100 tys (w Wlk.Brytanii jak piszesz 50 tys-a tam są chyba ciut większe gospodarstwa niż u nas)-teraz denerwujesz się że dostaną wszyscy...a może należysz też do RN swojej mleczarni i pobierasz "z racji ponoszenia wyższych kosztów"-różnego rodzaju dodatki ?-rozumiem że ciągle Ci mało ?-mi też przeszło ileś tam tych tysięcy koło nosa a wali mnie to i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja uważam że jest tak jak powinno być czyli sprawiedliwie. A nie faworyzowanie młodych- a ci zawsze w AGROBIZNESIE wypowiadali się że "co to jest 3tys. dla nich oni pobrali kredyty no i trzeba je spłacać"- :) dobre oni wzieli kredyty, państwo ma im pomóc je spłacić i jeszcze narzekają że im mało :) - normalnie nóż w kieszeni się otwiera

Jeszcze g.... pogospodarzyli nabrali się sprzętu i narzekają że im źle- oto nasza MŁODA POLSKA WIEŚ wszystko im daj a oni i tak powiedzą że nic nie mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Strzymek tak się zapytam po ile dostajesz za mleko? uważasz, że "hobbyści" jak to określiłeś co maja kwoty np 30-50tyś to im się nie należy w mniejszym czy większym stopniu jakaś rekompensata? To, że ktoś ma mniejsze gospodarstwo i załóżmy 15 krów i niezmechanizowaną oborę to niema co robić kolo nich? to jemu już te parę groszy dopłaty nie należy się! Państwo powinno traktować wszystkich równo a nie faworyzować tylko tych największych, bo każdy pracuje i chce coś z tego mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dokładnie tak ta zapomoga powinna być max do 120-150 tyś l bo i tak duży ma ze 30gr więcej za mleko niż 50 tyś rolnik, a to dlatego że duzi siedzą w radach nadzorczych i dbają o swoje interesy układając tak cenniki żeby dużemu było dobrze, jak mam 1zł a duży 1,30zł za mleko to miesięcznie ile taki ma więcej jak oddaje 500 tyś rocznie? ma grubo ponad 10 tyś zł więcej za mleko w porównaniu do mojej mojej ceny, podczas gdybym ja po 1,3zł dostał z 500zł więcej, po co takiemu jeszcze 3 tyś zł? drobne na fajki chyba :)

Podczas gdy dla gosp. 50 tyś 3 tyś zł to jest bardzo bardzo dużo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Mądra decyzja, pieniądze trafią do wszystkich rolników a nie jak wcześniej proponowano tylko dla tych co nie ukończyli 40 lat .Ja też nie mam 40 lat kwota powyżej 200 tyś . Teraz jest sprawiedliwie chociaż raz przy podziale środków unijnych.Niech wyjdzie nawet po 100 zł ale porówno dla wszystkich,a mówienie że młodszym przydały by się większe pieniądze bo oni mają kredyty jest śmieszne-to trzeba było niebrać a nie liczyć na to że jeden dostanie dużo a drugi wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

a ja swoja zapomoge przepije i chcem żeby minister sawicki miał świadomość że popiera alkoholizm na wsi nie widze innej możliwości wydania takiej ilości gotówki jestem mlecznym średniakiem mam 120 tys kwoty i nadal uważam że powinna być dotowana część mleczarzy a nie wszyscy nie ważne czy to byliby mali średni czy duzi wtedy jakieś konkretne pieniądze by były a tak na wóde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

g.... prawda młodzi dostają śmiech na sali prowadzę gospodarstwo rolne mam ponad 120tys kwoty mlecznej na areale 11 ha mam 18sztuk krów dojnych + jałowizna ale nie mogę się ubiegać o dotacje modernizacja gospodarstw rolnych bo nie dadzą mi prasy rolującej i ciągnika ponad 80KM bo mało ha z tego utrzymuję całe gospodarstwo kupuje na bieżąco maszyny ale tylko używane bo nie stać mnie na zakup nowych . parodia i przy okazji nie mam kredytów niech ci idioci pseudo młodzi rolnicy nie narzekają na kredyty jak nie umieją zarządzać finansami to powinni iść do szkoły a nie gospodarzyć( i tak większość maszyn kupują na pokaz a nie do użytku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jak coś to znów trochę żyta mogę sprzedać-koledze Xemitowi ponoć smakowała wóda z tego zboża -więc myślę że i Tobie nie zaszkodzi biggrin.gif .

Ja z kolei uważam że nikt nie powinien być dotowany-dużo bardziej wolałbym uczciwą cenę za nasze produkty-wiadomo że się nie doczekam-ale miło pomarzyć.Ja też jestem tym tzw. mlecznym średniakiem-ale jak już napisałem naprawdę mało mnie obchodzi to czy dostanę ileś tam czy też nie dostanę-dużo bardziej obchodzi mnie sytuacja na że tak powiem "szczeblu mleczarni"-a tam się dzieją cuda,wianki-wiadomo że w życiu trza kierować się Pismem Świętym-no to najwięksi się kierują-kto ma temu będzie dodane biggrin.gif -dbają o to oj dbają.

A tak na marginesie-jaki odsetek Agrofotowiczów koniecznie chce się wzbogacić-choćby i po trupach innych ?-jak tak czytam to dochodzę do wniosku że jestem w jakiejś żałosnej mniejszości biggrin.gif .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

a ja swoja zapomoge przepije i chcem żeby minister sawicki miał świadomość że popiera alkoholizm na wsi nie widze innej możliwości wydania takiej ilości gotówki jestem mlecznym średniakiem mam 120 tys kwoty i nadal uważam że powinna być dotowana część mleczarzy a nie wszyscy nie ważne czy to byliby mali średni czy duzi wtedy jakieś konkretne pieniądze by były a tak na wóde

To może niech dadzą tym po czterdziestce i też będą konkretne pieniądze :) . Co ty na to??? :)

Dlaczego wszystkie pomoce unijne należą się "młodym" a nie wszystkim którzy i tak muszą pracować do wieku emerytalnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Strzymek postaw się w sytuacji rolników co maja połowę mniej kwoty co Ty. Wtedy byś inaczej mówił bo też byś chciał skorzystać ze wsparcia małego bo małego ale zawsze coś. Mi płacą za mleko extra po 70 parę groszy więc... a tobie nie napisałeś. Jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

hah tia a żeby było śmieszniej i ja dorzuce przysłowiowe trzy grosze , moi rodzce 40+ oczywiście nie załapią* sie do tej pomocy* a ja jako nastepca będe przejmował to gospodarstwo, czy to nie paranoja???? jednym szczęści dopisze i będą mieć te pare złoty więcej a drudzy sie obejdą smakiem i tyle , cała polska i jej chora biurokracja :/

Edit : troche pomieszałem ale jak to w końcu będzie ?? dadzą wszystkim czy tylko poniżej 40 roku ??


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

W agrobiznesnie mowili ze wszystkim ostatecznie po 0.007groszy/kg kwoty mlecznej jesli dobrze zrozumialem (siódmą częsc grosza)


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No a teraz policzmy np.1000000 kg x 0,007 zł=tak właśnie 7000 zł-i niech ktoś napisze że coś jest w tym systemie niesprawiedliwego-jak pisałem powyżej-masz ?-będzie ci dodane biggrin.gif -10000 kg x0,007 zł=70 zł-a po co takiemu małemu więcej ?-na flachę i zagrychę przeca wystarczy biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 189 tyś swojej kwoty którą i tak przekroczę sporo...

wiem że dostawcy powyżej 200 tyś. maja cenę o 18 gr wyższą niż Ci poniżej 200 tyś. wczoraj ojciec był na zebraniu i wybrali go do zarządu tak że może coś się uda załatwić... ale według mnie to też jest niesprawiedliwe że więksi mają więcej :/ sam dopiero teraz przekroczę 200 tyś tak to całe życie człowiek w d*pę dostawał za to że ma mało mleka, powinni zrobić tak że wszyscy mają po równo, a nie jak słyszę w okolicy tacy drobni mają po 79gr a ja mam 1,07zł not o gdzie to rozum... u nas niektórzy robią tak że przepisują kwotę na dużego dostawcę i jemu oddają mleko, on da im po 1zł a sam zarobi jeszcze z 10 gr na litrze i wszyscy zadowoleni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no i wyjaśniło sie dostaną wszyscy 200tys dostawców wyjdzie po 300-400 zł do d*py z takim państwem

To w końcu kto dostanie bo w gazetach co innego piszą, a te wszyscy to powyżej 30 czy 50 tyś l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

jak kolega wyżej pisał po 0,7 gr do kilograma dostaną wszyscy ten co ma 1000 kwoty dostanie 7 zł a ten co ma 1000000 dostanie 7 tys jednemu i drugiemu to są żadne pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak na obecną kwotę to my dostaniemy aż ok 500 zł i już się zastanawiam na co tyle kasy wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

czyli przy mojej kwocie dostanę jakieś 1300 zł..??

to hu* nie pieniądz według mnie to mogą wcale nie dawać...

I właśnie za to kocha nas Miasto ;) Wiadomo że hu* nie pieniądz na gospodarkę, ale posłyszał by to jakiś antek warszawski i już wielki szum, jacy to bogacze jak dla nich 1300zł to jest nic, Panowie szanujcie pieniądze ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

czyli przy mojej kwocie dostanę jakieś 1300 zł..??

to hu* nie pieniądz według mnie to mogą wcale nie dawać...

No no... Cały czas narzekają że kryzys mleczny był, a tu widać że wcale nie bo u niektórych takie pieniądze leżą na ziemi i się po nie nie schyla bo nie warto ;[ .

Biedny nie ma na chleb a tu .......... - to szanowny wać pan gardzi ale biednego i poszkodowanego udaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że człowiek gardzi pieniądzem, bo czasem i brak Ci 10 groszy, dla mnie każdy grosz się liczy, ale jak znam życie to dadzą nam te "miliony" a potem będzie gadka jak to oni nie pomogli temu biednemu rolnikowi... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj