Ferdek07

Pakiet kryzysowy dla mleczarstwa

Polecane posty

adamo24    1

Witam mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie na jakich dokładnie warunkach będą dawali tą dopłatę ? Chodzi mi o wysokość kwoty mlecznej obecnie posiadam 48 tys, czy jak dokupię teraz kwoty i przekroczę wymagany limit 50 tys to mogę dostać tą dopłatę? Czy będą brali pod uwagę jakiś rok kwotowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

pamiętaj, że oprócz wielkości kwoty jest jeszcze jeden wymóg - wiek - mniej niż 40 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie na jakich dokładnie warunkach będą dawali tą dopłatę ? Chodzi mi o wysokość kwoty mlecznej obecnie posiadam 48 tys, czy jak dokupię teraz kwoty i przekroczę wymagany limit 50 tys to mogę dostać tą dopłatę? Czy będą brali pod uwagę jakiś rok kwotowy?

Nic Ci nie da, że dokupisz. Dane będą brane z roku kwotowego 2008/2009 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Skoro dane z roku kwotowego 08/09 to jest niesprawiedliwe bo jeżeli pomoc dają w tym roku dopiero to powinni brać rok kwotowy 09/10 a nie zagłębiać się w lata wstecz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Czy może ktoś się oriętuję jeżeli jedno z małożonków ma skoniczone 40 lat a drugie nie to co z tym fantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

Dzwoniłem dziś do ARR w Kielcach i nic konkretnego niewiedzą na jakich dokładnie zasadach będzie przyznawana ta dopłata, jaki będą brali rok kwotowy pod uwagę, to co mówią w telewizji to na razie przymiarki. Dokładnych informacji udzielą dopiero jak dostaną szczegółowe rozporządzenia z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Czy może ktoś się oriętuję jeżeli jedno z małożonków ma skoniczone 40 lat a drugie nie to co z tym fantem.

 

Pewnie będzie brany wiek osoby na którą figuruje kwota mleczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ta kasa miała być rekompensatą za tanie mleko, czy ten co ma powyżej 40 lat to miał drogie mleko? Takie rzeczy to tylko w Polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dla mnie tez z tym wiekiem to sobie polecieli w h.... ;[ Nie wiem czy ktos z was ogladał agrobiznes jak wypowiadał sie prezes zwiazku mleczarzy. " to pomoc dla gospodarstqw modernizujacych sie inwestujacych". A ten co ma 41 czy 50 to nie inwestował nie modernizował !!!!!!!!! TEn jego teks to mnie tak wkur..... ze głowa mała. mam kwoty 150tys ale mama ma juz po 40 ;[


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Właśnie, nie ma sprawiedliwości, bo tak naprawde najbardziej ten kryzys dotyka starszych rolników w mniejszych gospodarstwach, przecież duży za sam litraż ma ze 30gr więcej za litr mleka niż taki około 50 tyś kwotowy, tak więc jaki kryzys miałby dotknąć w Polsce rolników oddających rocznie po 250 i więcej tyś l mleka, śmieją się tylko jaki kryzys, zastanówmy się czy jak ktoś ma miesięcznie 20 tyś zł za mleko to te 4 tyś robi wrażenie, zapewne ten 1 tyś na gospodarstwo 50 tyś l może więcej znaczyć, a jak już ma to być pakiet kryzysowy, to może wesprzeć tych których naprawde kryzys dotknoł, np. zapomoga dla tych którzy w kryzysowym roku mieli problemy ze spłatą kredytów, czy zalało łąki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ferdek-nie rozśmieszaj-stawiam dukaty przeciwko orzechom że wtedy okazałoby się że jedynymi których ów kryzys dotknął są ci którzy nie spłacili łąki a kredyt ich zalał biggrin.gif czyt. najwięksi miejscowi cwaniacy-jak zawsze zresztą...zresztą powiem Ci że paskudnie jest żyć w naszym kraju mając tyle okazji dookoła do nachapania się,mając do tego powszechne społeczne przyzwolenie (ba sierotą i frajerem jesteś jeżeli nie kombinujesz ) a jednocześnie charakter ci w tym przeszkadza biggrin.gif -tragedia po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

No właśnie ten co ma powyżej to też inwestuje... Dla przykładu mamy złożone wniosek na MGR i co nie modernizujemy się??? U nas w okolicy to dostanie te 4,5 tyś tylko jeden, a tir z nowym sprzętem znowu u niego zawitał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ferdek-nie rozśmieszaj-stawiam dukaty przeciwko orzechom że wtedy okazałoby się że jedynymi których ów kryzys dotknął są ci którzy nie spłacili łąki a kredyt ich zalał biggrin.gif czyt. najwięksi miejscowi cwaniacy-jak zawsze zresztą...zresztą powiem Ci że paskudnie jest żyć w naszym kraju mając tyle okazji dookoła do nachapania się,mając do tego powszechne społeczne przyzwolenie (ba sierotą i frajerem jesteś jeżeli nie kombinujesz ) a jednocześnie charakter ci w tym przeszkadza biggrin.gif -tragedia po prostu.

Tak tak, a potem w expresie reporterów, czy uwadze, reportaże jak to podli urzędnicy z KRUS, ARiMR, czy innej instytucji oszukują, czy chcą zniszczyć biednego chłopa i niewiadomo dlaczego zabrali rente czy nałożyli jakąś karę ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

U mnie w wiosce na dwudziestu kilku hodowców bydła mlecznego osoby które dostały by takie wsparcie można policzyć na palcach jednej ręki :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
focus07    1

Czy wiecie w jaki sposób skorzystać z tej pomocy 4,5 tys? jakieś papiery trzeba składać gdzieś:)? mam 120 000 limitu i nie mam jeszcze 40 lat to chyba mi się należy?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

wrzuc na luz jeszcze nic nie wiadomo


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a my byśmy się załapali jakby kwota była brana pod uwagę z tego roku kwotowego bo jak z 2008-2009 to brakuje nam ok 3 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Jednak obniżyli próg , teraz trzeba mieć min. 30tys. kwoty , wiek do 40 , średnio na głowę przypadnie po 3300zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

skad te info ?? z tego co ja wiem to mysleli o zniesieniu tego progu wiekowego a nie kwoty.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

z Poradnika Rolniczego ,liczy się rok kwotowy 2008/2009 ,ponoć będą specjalne formularze i termin ich składania do ARR do 30 kwietnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

to po kiju :) powinni podnieść próg do 100tys wtedy to była by pomoc a tak dotuje sie hobbystów w wielkiej brytani próg jest na pozimie 50tys i dotacja 2 pensy do litra kwoty i to jest sprawiedliwe bo każdy dostanie względem wielkości kwoty jaką ma a unas wciąż myślą jak złapać wyborców a nie pomóc rolnikom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

fakt , a ten próg obniżyli podobno po konsultacji z z KRIR i związkami branżowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj